Şimdi Ara

P.OKL.ÖĞR. VE KURSLAR A. ATĞM. ADAYI KURS TB. / TUZLA / İSTANBUL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tuzla'da eğitim görmüş veya Tuzla hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Astsubay olarak gidicem. Eğitim ağır diyorlar ama bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuzlada 369. donem kisa dönem olarak gittim. Sizin yedek subay olacak ama yer olarak akliniza takilan varsa sorabilirsiniz.

• Terekeme363436 kullanıcısına yanıt
    Deniz mi ? Hava mı? Kara mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • resmiemcey R kullanıcısına yanıt
    Hava hocam

• Tw Scott kullanıcısına yanıt
    Şu geldi aklıma:

P.OKL.ÖĞR. VE KURSLAR A. ATĞM. ADAYI KURS TB. / TUZLA / İSTANBUL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 25 Eylül 2019; 12:37:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

Şu geldi aklıma:

Valla tek korkum bu komutanim. zekayı sonuna kadar açıcaz. Eğitim birliğinde nöbet tutucaz dimi ?

Bize yatakhane nöbeti tutturdular. 138 kişiydik ama, nöbet çok tutmadık yani. 4 saatlikti yanlış hatırlamıyorsam.

Usta birliğinin nöbetleri birliğine göre değişir. 24 saatlik nöbetlere hazır olun.

Şakası bir yana, korkmayın. Başınız dik olsun (dik kafalı anlamında değil). Arkası geliyor. Askersiniz, hem de astsubay (yedek de olsa). Muhtemelen bizim son aylarımızda teğmen olmamız gibi siz de astsubay çavuş olacaksınızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 25 Eylül 2019; 13:15:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

Bize yatakhane nöbeti tutturdular. 138 kişiydik ama, nöbet çok tutmadık yani. 4 saatlikti yanlış hatırlamıyorsam.

Usta birliğinin nöbetleri birliğine göre değişir. 24 saatlik nöbetlere hazır olun.

Şakası bir yana, korkmayın. Başınız dik olsun (dik kafalı anlamında değil). Arkası geliyor. Askersiniz, hem de astsubay (yedek de olsa). Muhtemelen bizim son aylarımızda teğmen olmamız gibi siz de astsubay çavuş olacaksınızdır.
    Dediginiz gibi yapicam. Içimde bir korku var ya ne olsa derse giren adamlar bir üflemesi ile askerligimizi söndürebilecek adamlar. Spora vs yapamayanlar olmusmuydu sizde.

Bu arada çok teşekkür ederim. Her sorumu cevapladın. Hakkini ödemeyem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tw Scott -- 25 Eylül 2019; 13:17:57 >

Olmadı. Er'e düşersin korkusu sardı, kilolular bile yaptı geçer notu (60 idi galiba).

Üflemeyle askerlik sönmez, ast üst ilişkisinde seviyenizi koruyun, laubali olmayın yeter. Olmanıza sakınca yapmayan komutanınız olsa da siz sınır koyun. Başkasının yanında rütbeniz aynı olsa da "kanka nbr ya?" muhabbeti yapmayın. Hepsinin yeri ve zamanı var. Bir süre sonra alışıyorsun da.

Bu arada, rütbe takana kadar ne er ne astsubaysınız, aynı bizim subay olmamamız gibi. Erler rütbe taksanız da selam vermeyebilir, olay çıkarmayın. Ama üstünüze selam vermeyi unutmayın.

Bize "Subay Adayı" rütbesi taktırdılar mezun olana kadar, bu ne er, ne astsubay ne subay ortaya karışık. Bizi eğiten Topçu Kıdemli Başçavuş vardı, adam dedi "Siz asteğmen rütbenizi takana kadar bana komutanım diyeceksiniz, benim astımsınız. Rütbeyi taktıktan sonra selamımı veririm, emrinize uyarım". Adamın biz yürürken öyle bir emir sesi vardı ki (yürüyüş kararı sayılacak!), gaza geliyordun.

138 kişiydik, o gazla hepimiz güzel yürümeye başladık. Mezuniyet töreninde yürüyüşümüzü Tabur Komutanımız o kadar beğendi ki, "aferin asker!" diyordu.

• Merhaba. Bende Tuzla'da yedek subay olarak yapacağım. Birliğim piyade. Daha önce yapmış olan arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi acaba?
  • Bende 1 kasımda yedek subay olarak tuzlaya gideceğim.
    Birlik ve usta birliğinde genelde nerelere yolladığı hakkında fikri olan varmı?
  • Tuzla yedek subay grubuhttps://chat.whatsapp.com/invite/B5kTnhNwBzHElsBBqAVyWM

• Tuzla 378. Dönem WhatsApp Grubu

https://www.whatsapp.com/unsupportedbrowser

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terekeme363436 -- 24 Ocak 2020; 12:32:59 >
  • Updullah ne durumdasınız?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.