Şimdi Ara

Özledim USB Girişlerimi Özledim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Öncelikle kendi kendime problemi yeterince yorduğuma emin olabilirsiniz.Yani bir problemim var.
    Bilgisayarın flash bellek girişi zorlanırken içine göçmüş, sabitleyim dedim yalama olmuş.
    Arkadaki usb girişine arkadaşlar yorulmasın diye bir usb uzatma kablosu takayım dedim( iki ucu da usb) tanımadı. ben de anakartın çipset mipset ne kadar sürücüsü varsa bir daha indirdim kurdum.

Ve birden tüm USB girişli cihazlar çalışmamaya başladı( fare, klavye, flash bellek) ama usb girişli harici harddiski tanıyor.

Anakart: Biostar PT890 775 , anakart chipseti: VIA P4M900. Dizi dizi birsürü sürücü yükledim bana mısın demedi. Sanki Win98 öncesi bir işletim sistemi mübarek, tak çalıştır herşeyde yeni donanım bulundu sihirbazı çıkıyor karşıma. Öyle ki foruma usb girişli olmayan bir fe klavyeyle yazıyorum o derece kötü haldeyim lütfen yardım ediniz.

-BIOS'ta usb config. High Speed yaptım, Başlat>Çalıştır>regedit>local machine>system>current control set> services>usbstor start değeri de 3 yaptım-

• Taktığınız harici disk 3.5" mi yoksa 2.5" mi?
    Neden bunu sordum, dışarıdan elektrik alıyor mu diye.Yani harici adaptörü var mı güç için?

Bunun yanında kasanın kapağını açıp ön kısımdaki usblerin anakartta bağlı oldukları usb slotundan pinlerini çıkartmanızı tavsiye ederim.
    Yani kasa ön panelinde bulunan usb girişlerinin kasa ile olan temasını tamamen kesin.
    sonra bios pilini çıkartıp biosu resetleyin.

ondan sonra windows üzerinde bir deneme yapın.yine çalışmaz ise usbler bilgisayarı güvenli modda açıp mouse klavye vs deneyin.
    sonuçları paylaşın burada..
  • Bilgisayarın flash bellek girişi zorlanırken içine göçmüş, sabitleyim dedim yalama olmuş.

burasını tam anlamdım ama sanırım kasanın ön tarafındaki usb lerden bahsediyorsun
    eğer öyle ise kasanın ön tarafındaki usblerde bi kırılma göçme vs varsa bu usblerin bağlantısını anakart üzerinden çekmen lazım çünkü bi kısadevre varsa bu anakarta zarar verebilir ve diğer usblerinde çalışmasını durdurabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.