Şimdi Ara

ÖZEL ÜNİVERSİTELER---->

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar; özel üniversiteler hakkında bilgi sahibi olan var mı ? kardesim 2 senedir öss sınavına giriyor ama bir türlü istediği puanı alamadı hukuk okumak istiyor biz de puanına ve kesemize uygun bir özel üniversiteyi ek kontenjanlarda yazmak istiyoruz ; istanbul kültür ,bahce sehir ,maltepe;yeditepe vs. bunlardan birinde okuyan ya da bunlar hakkında bilgisi tavsiyesi olan var mı? sizce ekonomiik durumu orta düzeyde olan bir aileye bu yük fazla mı gelir ? tavsiyelerinizi bekliyorum..

• hukuk da okuyacaklar 20.000 ytl veriyorlarmış galiba,.hukuk puanı yeditepede 300den fazla sanırım ama okulu arayıp sor belki yardımcı olurlar

özel üniversitelerde sınıfta bırakma olayı çok fazla.kardeşin hukuk okuyacakmış ve yeditepede hukuk çok zor.öğrencileri finallerde çok zorluyorlar.hukuk öğrencileri yeditepede okula başlarken önce azırlık okurlar.Güney hazırlık okulumda g.sanatlar öğrencileri haricinde diğer tüm bölümlerin öğrencileri var ve g.hazırlığın ing eğitimi gerçekten çok ağır çok zor ingilizce g hazırlkıkta.hazırlığı rahat geçmesi için ingilizce temelinin çok çok iyi olması lazım.yoksa sınıfta kalır.1 kere kaldımı eğer çalışmazsa arkası gelir.çok sınıfta kalan arkadaşım var.sınıfta kalmak demek yeditepede paraların boşa gitmesi demek..

ben 1 kere kaldım onuda yaz okulu ile telafi ettim ama kuzey hazırıktayım.k.hazırlık, g hazırlığa göre daha kolay gibi ama ing. temelin olmalı ki takılmadan geçebilesin

hukuk puanını bilmiyorum yeditepede ama yüksek olabilir..

• İstanbul Kültür Üniversitesi ile ilgili bayağı bi bilgi sahibiyim, 3 yıldır öğrencisiyim. Sana tavsiyem çöpe atacak kadar çok paran varsa durma hemen kültür'e gel. Zaten mezun olana kadar girişte ödediğin rakamın 2 katı kadar zam yaparlar. hiç bişey de öğrenemeden rahat rahat mezun olursun. mezun olana kadar okula ödediğin para kadar da yaz okulunda alırlar senden, strese girer kafanı taşlara vurursun daha detaylı bilgi istersen onu da verebilirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Legalize

İstanbul Kültür Üniversitesi ile ilgili bayağı bi bilgi sahibiyim, 3 yıldır öğrencisiyim. Sana tavsiyem çöpe atacak kadar çok paran varsa durma hemen kültür'e gel. Zaten mezun olana kadar girişte ödediğin rakamın 2 katı kadar zam yaparlar. hiç bişey de öğrenemeden rahat rahat mezun olursun. mezun olana kadar okula ödediğin para kadar da yaz okulunda alırlar senden, strese girer kafanı taşlara vurursun daha detaylı bilgi istersen onu da verebilirim...

hadi ya içimi kararttın ..durum o kadar kötü yani; eğitimi hakkında biraz daha bilgi verebilr misin su anda kampüsü var mı? bir de ingilizce hazırlık mecburi mi peki? cevaplarsan sevinirim simdiden sagol!

• bilgide hukuk yok mu??bilgi iidir
  • bende kültürdenim.eğitimi fena değildir ama açgözlü bir okul.çok paranı yiyorlar tahmin edilenin çok üstünde rakamlara çıkabilirsiniz.bu arada bilgide fazlasıyla para gerektiren bir okuldur uyarayım.helede kardeşin ortamlara dalarsa çıkamazsınız ve kültürde bir dersten kalırsan ertesi sene sadece alttan alıyorsun bilgide tamamen kalabiliyormuşsun 1ders yüzünden
  • bu günnden sonra hiç birini yazamazsın çünkü boş yer yok, özel ünilerin antropoloji bölümü bile yüksek puanlarla ağzına kadar dolu,seneye artık,bitek bildiim kadarıyla okan üniversitesinde almanca ve rusça mütercimliklerde 3-4 açık var
  • kardeş ben yeditepedeyim ve burda yeterince öğrenci var.adım atacak yerimiz yok.Sakın buraya gönderme kardeşini.Hem orta düzey geliri olan bi alieyi biraz sıkacak düzeyde öğrenim fiyatlar ve dersler baya ağır.Burası aslında bi ticarethane gibi.Yani dersleri zor tutuyolarki daha fazla para kazansınlar diye.

saygılar...
  • Ben Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Okuyorum...

Okulum bence süper
  • quote:

Orjinalden alıntı: carpe diem

quote:

Orjinalden alıntı: Legalize

İstanbul Kültür Üniversitesi ile ilgili bayağı bi bilgi sahibiyim, 3 yıldır öğrencisiyim. Sana tavsiyem çöpe atacak kadar çok paran varsa durma hemen kültür'e gel. Zaten mezun olana kadar girişte ödediğin rakamın 2 katı kadar zam yaparlar. hiç bişey de öğrenemeden rahat rahat mezun olursun. mezun olana kadar okula ödediğin para kadar da yaz okulunda alırlar senden, strese girer kafanı taşlara vurursun daha detaylı bilgi istersen onu da verebilirim...

hadi ya içimi kararttın ..durum o kadar kötü yani; eğitimi hakkında biraz daha bilgi verebilr misin su anda kampüsü var mı? bir de ingilizce hazırlık mecburi mi peki? cevaplarsan sevinirim simdiden sagol!

ben de kültürdeyim, şimdi yeni bi kampüs yapıldı güzel kampüs ama maalesef hukuk fakültesi eski kampüste, geçen sene yan taraftaki konfeksiyondan gelen müslüm babanın sesi ile beraber ders işlemiştik. konfeksiyonun yemekhanesinden çıkan kokuları saymıyorum bile hukuk eğitimi fena diildir, idare eder. ing hazırlık hukuklar 5 yıla çıktığı için artık mecburi oldu, gerçi eskiden de mecburi idi ama hazırlık atlama sınavı falan vardı bi 10-15 kişi atlayabiliyodu, sonuçta hazırlık eşittir artı para demek, ben okula ilk girdiğimde kaç liradan girerseniz mezun olana kadar o fiyattan okursunuz demişlerdi ama yalan söylemişler 6750$ dan girdim bu sene 13500 ytl adedim. sanırım siz 13500 den girerseniz 20000 ytl den mezun olursunuz

• Ben memnunum okulumdan ama eksilerini saysak bitmez diğerlerine göre biraz daha az ödüyorum orta halli derken biraz aç konuyu istersen Kadir Has girebilirsin bak orası Hukuk için çok iyi ayrıca makul...
  • Yasir baya zam gelmiş hani 9.000 13.500 olmuş bizim 7.000 ytl 9.000 oldu yine iyi yırttık
  • Ayrıca Hukuk 5 yıl mı oldu hazırlık hariç? Bunu yeni duyuyorum biraz açar mısın?
  • yök başkanı bi açıklama yapmıştı bi kaç ay önce, devlet okullarındaki hukuklar da dahil bütün hukuk fakülteleri hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıla çıktı diye biliyorum. yani hazırlıkla beraber 5 yıl ancak hazırlık okumak mecburi, zam konusunda haklısın sizinkiler yine insaflı adamlarmış...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcpratik_editor

Ben memnunum okulumdan ama eksilerini saysak bitmez diğerlerine göre biraz daha az ödüyorum orta halli derken biraz aç konuyu istersen Kadir Has girebilirsin bak orası Hukuk için çok iyi ayrıca makul...

yoo kadir hasın öğrenim ücreti hemen hemen diğerleriyle aynı 13.000 ytl üstelik kdv siz! benim korktuğum kardesimin gideceği yerde eğitimin kötü olması ve mezun olana kadar dünyanın parasını harcamış olmak .
  • quote:

Orjinalden alıntı: wiccan

bu günnden sonra hiç birini yazamazsın çünkü boş yer yok, özel ünilerin antropoloji bölümü bile yüksek puanlarla ağzına kadar dolu,seneye artık,bitek bildiim kadarıyla okan üniversitesinde almanca ve rusça mütercimliklerde 3-4 açık var

netten takip edebildiğim kadarıyla okan üni. dısında diğerlerinde de cok da olmasa hkukta ve diğer bölümlerde acık var arkadasım ; hayırlısı artık..dediğin gibi belki de seneye !!
  • Kadir hasın eğitimi iyi diye duydum ama bölüme göre en uygunu da o galiba yada Bilgi üniversitesi...
  • Benim korktuğum kardesimin gideceği yerde eğitimin kötü olması ve mezun olana kadar dünyanın parasını harcamış olmak...

İşte burada haklısın inan sorumluluklarımız bir devlet okulunda okuyana göre çok daha fazla mesela yaz okulu extra herşey extra akıllı olmak lazım aksi taktirde kimse gözümüzün yaşına bakmaz...

Bence gidebiliyorsa bu sene gitsin her sene daha kötüye gidiyor sistem demek kapasite buymuş 2 seneden sonra daha fazla puan alması zor hatta boşluk ona bıkkınlık verebilir hiç çalışmak istemez bence evinize yakın bir özel okul tercih edin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcpratik_editor

Benim korktuğum kardesimin gideceği yerde eğitimin kötü olması ve mezun olana kadar dünyanın parasını harcamış olmak...

İşte burada haklısın inan sorumluluklarımız bir devlet okulunda okuyana göre çok daha fazla mesela yaz okulu extra herşey extra akıllı olmak lazım aksi taktirde kimse gözümüzün yaşına bakmaz...

Bence gidebiliyorsa bu sene gitsin her sene daha kötüye gidiyor sistem demek kapasite buymuş 2 seneden sonra daha fazla puan alması zor hatta boşluk ona bıkkınlık verebilir hiç çalışmak istemez bence evinize yakın bir özel okul tercih edin...

evimiz fethiye -->göcekte..buraya en yakın yer diye bir yer yok sanırım sana katılıyorum bence de 2 senedir calışmaktan sıkılmış olabilir ve sistem de değişti ve bu sistem ne getirir ne götürür bilmiyoruz zaten her sene coğalan öss adayları da cabası; allah yardımcıları olsun
    paylaştıkların için saol

• carpe diem;

Rica ederim ne demek paylaşım için buradayız. Uzataysan yurt,ev falan extra masraf oluyor ben sırf İstanbul dışına çıkmamak ve bölümüm(Uluslararası Lojistik) burada olduğu için tercih ettim şehir dışına rahatça gidebiliyordum ama vaktiniz varsa okulları gezin görün sonra hiçte hayal ettiğiniz gibi olmadığını görüyorsunuz...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.