Şimdi Ara

Özel harekat dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
3.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genelkurmay 11 yıl sonra yeniden çağırdı

Terör olaylarının artması üzerine, çözüm arayışına giren Genelkurmay çareyi özel timde buldu. 11 yıl sonra özel tim polisi tekrar Doğu'da görev yapacak.

Genelkurmay'ın isteği üzerine 7 bin özel tim polisi Güneydoğu'nun önemli noktalarında askerin emrinde görev yapacak. 1997 yılında Doğu ve Güneydoğu bölgesinden Genelkurmay'ın isteğiyle çekilen özel timler tekrar geri dönüyor. Hakkari'de bulunan Aktütün Karakolu'na yapılan silahlı saldırıda 17 askerin şehit edilmesinin ardından çözüm arayışına giren Genelkurmay Başkanlığı, çareyi özel harekat polislerinde buldu.

11 YIL SONRA YENİDEN

Emniyet Genel Müdürlüğü, Genelkurmay Başkanlığı'nın talebi üzerine Güneydoğu'ya rekor seviyede özel harekat polisi gönderme kararı aldı. İlk grup, Ankara Gölbaşında bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı'ndan bugün yola çıkacak. Bu yılın sonuna kadar 7 bin özel tim polisi Hakkari, Şırnak, Van, Mardin, Tunceli, Bingöl ve Siirt ile ilçelerinde görevlendirilecek. Özel tim polisleri, ikinci bir emre kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kalacaklar. Polislerin çetelerle kirli ilişkilerinin ortaya çıkmasının ardından Susurluk skandalının da patlak vermesiyle Genelkurmay Başkanlığı özel timleri istememişti. Böylece 1997'de çekilen özel tim, 11 yıl aradan sonra yine Genelkurmay'ın isteğiyle tekrar dönmüş olacak.

Özel harekat polisi

Soğukkanlı, disiplinli, atıcılıkta ve eğitimde üstün başarılı olan polisler en az 3 ay süreyle özel harekat eğitimine tabi tutuluyor. Her türlü silahlarla atış eğitimleri, keskin nişancılık, silah kullanma teknikleri, arazi ve dağcılık, kapalı alanlarda (bina, uçak, tren, otobüs) rehine kurtarma, spor ve yakın savunma konularında eğitim alıyorlar.

Giriş çıkışları denetleyecek

Kritik bölgelerde görev yapacak olan uzman polisler, askerlerle birlikte kırsal alanda operasyon yapacak. Polisler, operasyonu yöneten askeri personelin emrine girecek. Terör olaylarına da müdahale edecek olan özel tim polisleri, il ve ilçelerde 24 saat görev yaparak araç ve kişilerin üst aramasını üstlenecek. Başta yarı otomatik olmak üzere birçok özel silahla donatılacak olan polislerin, yakın dövüş ile bomba imha konusunda uzmanlıkları bulunuyor.
    vatan gazetesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power. -- 10 Ekim 2008; 11:29:21 >

• quote:

Polislerin çetelerle kirli ilişkilerinin ortaya çıkmasının ardından

Sıradan polisle bir tutmamak gerektiğini düşünüyorum özel timler.... daha aklı başında ve olgun olduklarını düşünüyorum.. ayrıca maaşları da daha iyi olduğu için 3-5 kuruşa vatanı milleti satmazlar sanırım... gerçi polisliğe başlayan biri bugün 1.700 YTL alıyo ama.. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

quote:

Sıradan polisle bir tutmamak gerektiğini düşünüyorum özel timler.... daha aklı başında ve olgun olduklarını düşünüyorum.. ayrıca maaşları da daha iyi olduğu için 3-5 kuruşa vatanı milleti satmazlar sanırım... gerçi polisliğe başlayan biri bugün 1.700 YTL alıyo ama.. ?
    adamları vurup indirmedikten sonra en özel tim olsa ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simone1912

adamları vurup indirmedikten sonra en özel tim olsa ne olur

Alıntıları Göster
    ne gereği varki ne olsa nüfusumuz yüksek öl öl bitmez.
  • Güzel güzel... Polis özel harekatın verdiği şehit başına öldürdüğü terörist miktarı daha fazla.
    Öldürdükleri terörist başına da prim alıyorlar. Hem vatan hizmeti hem indiragandi.

PKK hainleri askerimizin hemen hemen her taktiğini bilfdiği ve Polisimizin taktiklerini çok bilmedikleri için onlara karşı çok varlık gösteremiyorlar. Temel neden bu. Her PKK lı zamanında askerlik yapmıştır ama polislik yapan olma ihtimali çok çok azdır, oran olarak askerliğe göre daha düşüktür. Ne yazık ki zamanında JÖH bile polis kadar etkili olamıyordu. Polisin davranış tarzı, pusu teknikleri, intikal ve yerleşim düzenleri askerimize göre çok farklı. Zaten farklı olmasa ve askerle aynı olsa kolay hedef olurlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilidan

Güzel güzel... Polis özel harekatın verdiği şehit başına öldürdüğü terörist miktarı daha fazla.
    Öldürdükleri terörist başına da prim alıyorlar. Hem vatan hizmeti hem indiragandi.

PKK hainleri askerimizin hemen hemen her taktiğini bilfdiği ve Polisimizin taktiklerini çok bilmedikleri için onlara karşı çok varlık gösteremiyorlar. Temel neden bu. Her PKK lı zamanında askerlik yapmıştır ama polislik yapan olma ihtimali çok çok azdır, oran olarak askerliğe göre daha düşüktür. Ne yazık ki zamanında JÖH bile polis kadar etkili olamıyordu. Polisin davranış tarzı, pusu teknikleri, intikal ve yerleşim düzenleri askerimize göre çok farklı. Zaten farklı olmasa ve askerle aynı olsa kolay hedef olurlardı.
    bizim bordo berelilerimiz vardı oldu pembe bereliler. nerede onlar. sadece eğitim amçlı mı kullanılıyor ?!

• quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

bir kilo toz bir otobüs demişler
    bir kola toz iiçin her şeyini satacak şrfszler dolu meydanda adamın düşüncesi şu şekilde 15 yıl calısıp kazanamayacagım parayı bir günde kazanabilirim....

böyle 3-5 kuıruşa vantanımızı satan srfszlere deli oluyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: King_Menes

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ii de bu kadar neden açıklıyolar bi adlarını vermedikleri kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: King_Menes

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ERGENEKON'da 10 sene öncesinin özel harekatçısı kim var?
    Çoğu medya-siyasi-asker tipler. Başlarında general var. Altlarında danıştay işini yapan eski yüzbaşı, eski astsubaylar, Jitem kurucusu filan var. Özel harekatçı kim var? Ben hatırlayamadım, isim verebilir misiniz?

quote:

Orjinalden alıntı: King_Menes

Türkiyede günde 150 kişi ölüyor trafikte, kimse akıllanmıyor da, önemli mi 15 şehit günde ?

adaaam sendeeee..

aslan gibi başbakanımız var, bi kodu mu oturtturur walla... terör de neymiş...
    ekonomik deprm geliyor.... DUR ! dedimi, tüm dünyanın krizini bile durdurur walla..
    yaaaaa..... oylar hep ona, hep ona... durmak yok, yola devam...

10 sene öncesinin Özel Harekatçıları, bugün ERGENEKONCU diye, HERGELE KONCULAR tarafından zorla içerde tutuluyor, Türkiyede artık keriz mi var, tekrar ÖZEL HAREKATÇI osun.. 10 sene sonra bu günkü özel harekatçılar, bu sefer de Vatan haini olarak tutuklanacak.

• PKK'lı hainlerin tuttuğu bazı notları görecektiniz. Adamlar ne yazık ki askerimizin herşeyini biliyor. Hemen hemen hepsi askerlik yaptığı için jandarma komandonun, normal jandarmanın, piyadenin ve Jandarma özel harekatın tim yapısını, ilerleme ve yerleşim düzenlerini, muharebede nasıl davranacaklarını, pusu yediklerinde neler yapabileceklerini, ilk kimin düşürülmesi gerektiğini, sonra neler yapılacağını, kısacası herşeyini A'dan Z'ye eğitim notlarına yazmışlar.

Hatta biraz da komiktir notlardan birinde diyordu ki: "Çatışmada karşındaki sürekli ve rastgele ateş edip mühimmatını boşa harcıyorsa piyadedir. Arada sırada görüntü aldığında ateş ediyorsa Jandarma komandodur. Kesinlikle yerini belli etmeden sadece birini gördüğünde atış yapıp vuruyorsa Jandarma Özel harekatçıdır (JÖH), o zaman çatışmaya devam etmeden kaç."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidan -- 10 Ekim 2008; 13:56:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Polis özel harekat zamanında çok iyi işler yapmış.7000sayısıda çok ciddi bir sayı.O zaman pöh sayısı çok daha fazladır 7000den.Çok iyi bir haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Tercümanım

Polis özel harekat zamanında çok iyi işler yapmış.7000sayısıda çok ciddi bir sayı.O zaman pöh sayısı çok daha fazladır 7000den.Çok iyi bir haber.

Alıntıları Göster
    Şu ergenekon cuları savunanları anlamıyorum.!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Businesss

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Businesss

konuyla alakası nedir biraz açarmısınız mevzuyu
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: waRRioR

quote:

quote:

Cümle kur cümle.. derdini yaz... o smileyi koymak basit... yazdıklarımı iyi oku anlamadan da ne yorum yaz ne de smiley koy.. şurda birbirimizin yüzüne bakıyoruz hergün senin koyduğun smileye bak .. sayıglı ol biraz...

• quote:

Orijinalden alıntı: power.

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: power.

quote:

Tabiki.Benim sözüm şu arkadaşa idi.

quote:

@King_Menes
    Türkiyede günde 150 kişi ölüyor trafikte, kimse akıllanmıyor da, önemli mi 15 şehit günde ?

adaaam sendeeee..

ekonomik deprm geliyor.... DUR ! dedimi, tüm dünyanın krizini bile durdurur walla..

10 sene öncesinin Özel Harekatçıları, bugün ERGENEKONCU diye, HERGELE KONCULAR tarafından zorla içerde tutuluyor, Türkiyede artık keriz mi var, tekrar ÖZEL HAREKATÇI osun.. 10 sene sonra bu günkü özel harekatçılar, bu sefer de Vatan haini olarak tutuklanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Businesss

quote:

Orjinalden alıntı: power.

quote:

quote:

@King_Menes

adaaam sendeeee..

Alıntıları Göster

Hocam o arkadaş (@King_Menes) SAPLA SAMANI birbirine karıştırmış.
    Neyi ve kimi savunuğunu bilmediği ettiği "bilgiye dayalı olmayan ön yargılı yorum" dan belli. Bir şey biliyorsa yukarıdaki soruma cevap verir.

Kısacası o arkadaşımız (kusura bakmasın aynen böyle): SAÇMALAMIŞ.

quote:

quote:

@King_Menes

adaaam sendeeee..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidan -- 10 Ekim 2008; 15:39:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilidan

Hocam o arkadaş (@King_Menes) SAPLA SAMANI birbirine karıştırmış.
    Neyi ve kimi savunuğunu bilmediği ettiği "bilgiye dayalı olmayan ön yargılı yorum" dan belli. Bir şey biliyorsa yukarıdaki soruma cevap verir.

Kısacası o arkadaşımız (kusura bakmasın aynen böyle): SAÇMALAMIŞ.

quote:

quote:

@King_Menes

adaaam sendeeee..

Alıntıları Göster
    Osman Pamuloğlunun dediğine geliyorlar ama bu kadar şehit olmuş, bu kadar terör büyümüş, neredeydiniz şimdiye kadar?

bu arada ordu polisin özel harekatçılarını neden çağırıyor?? haaaa, ama doğruı, özel birlikleri hükümet tarafından anlamsız bir şekilde dağıtılmıştı değil mi? ve bu sayede terörün önünü açmışlardı değil mi? unuttuk yine değil mi?

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    warrior 3-5 kuruşa satan diye sıradan polislere dedim zaten.. yanlış anlamışsın.... ama her polis için bişi diyemem tabi.. tabiki TSK ya güvenim daha fazla... şimdi anlaştık ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 10 Ekim 2008; 16:04:55 >
  • quote:

warrior 3-5 kuruşa satan diye sıradan polislere dedim zaten.. yanlış anlamışsın.... ama her polis için bişi diyemem tabi.. tabiki TSK ya güvenim daha fazla... şimdi anlaştık ?

Alıntıları Göster
    çok şükür

ARTIK BU İŞİ BİLENLER YAPSIN
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: waRRioR

quote:

ben de sıradan polis olucam yakında
    sence 3-5 kuruş rüşvet almak mı daha kötü yoksa bi örgütü kendi amacın doğrultusunda kullanmak mı?

kim tsk yi kendi amacı için kullandı?
    ergenekon deme güldürme beni

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.