Şimdi Ara

Özel bir hikaye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
7.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar geçtiğimiz Cuma'dan beri hayatımı zindan eden bir hikayeyi anlatıyorum size. Geçtiğimiz perşembe akşamı Kızlarsoruyor isimli bir sitede geçen bir soruya dek geldim. Soruda çocuğun biri HIV virüsü kaptığından şüphe ettiğini ve doktora gittiğini, üzerinde belirtilerin bulunduğunu falan yazmıştı.

Soruyu görür görmez çocuğa neden korunmadın diye cevap yazdım. Cuma sabahı öylesine tekrar aynı siteye bakarken çocuk bana cevap vermişti. Bana "korundum ama oral ilişki sırasında korunmadım" dedi. Bunu der demez beynimden vurulmuşa döndüm. Çünkü yalnızca 2 hafta önce 6 kasım akşamı, bir eskort ile görüşmüştüm. Korunmuştuk birleşme esnasında ama karşılıklı oral yaparken korunmadık. Gerçi benim oralim pek uzun sürmemişti. Hemen HIV ile ilgili araştırmalara girdim ve zorda olsa oral ile HIV bulaşabilineceğini öğrendim. Kimisi %3, Kimisi 1000'de 1 gibi ihtimallerden bahsediyordu.

Görüştüğüm eskort günde maksimum 2 kişiyle görüşen bir tip ve bildiğim kadarıyla çok dikkatli. Fakat bu HIV denilen illet rutin doktor kontrolleri ile 3 aydan önce tespit edilemiyor ve bazen hiç belirti göstermeden 20 yıl kadar vücudunda saklanıp AIDS'e dönüşebiliyor. Kadını bulduğum meşhur siteye girip bu konu hakkında bir soruşturma yaptım. Eskortların hepsi dikkatli olduklarını söylüyorlardı ama gel de inan.

Allah sizi inandırsın Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi(akşam yemeği hariç) yemek yemeden geçti neredeyse. İnsan aileme nasıl açıklarım bu durumu diye düşüncelere sürükleniyor. Allah bu durumu kimseye vermesin. Hiv ve Aids forumları keşfettim ve orada ki arkadaşların hikayelerini okudum. Daha sonra kızlarsoruyor'da o soruyu soran çocukla bir şekilde iletişime geçtim. Bana HIV değil cinsel yolla bulaşan başka bir hastalık olan Öpücük hastalığına yakalandığını söyledi. Beni teselli etmeye çalıştı ama neye yarar?

Herkes test yapmam gerektiğinden bahsediyordu ama test için en az 3 ay falan beklenmeli sanıyordum. Meğerse 4.jenerasyon hiv ultra testi ile eğer hastalık kapmış isen şüpheli ilişkinden 14 gün sonra bile tespit yapılabiliyormuş. Benim ise 17 gün geçmişti. Hemen Mavi labaratuar adında ki labaratuarı aradım. Bütün forum orayı tavsiye ediyordu, başka forumlarda öyle. İletişime geçtim ve randevu aldım. İş yerinden yarım/bir saatlik izin alarak labaratuvara gittim.

Beni ayrı bir odaya aldılar ve doktor ne olduğunu sordu. Durumu anlattım. HIV'in oralle de geçebileceğini falan söyledi. O an ki korkumu anlatamam. 4.jenerasyon ultra testi ile 14 gün geçmiş vakaların tespit edilebildiğini ve %99,88 doğru sonuç verdiğini söyledi. İnternette ki araştırmalarım ve yabancı makaleler falan da bu yöndeydi.

Kan örneğim alındı ve 3 saat içinde bana dönecekleri söylendi. İşe döndüm, yarım kase yoğurt ile çorba yedim ekmeksiz olarak. Onu da zar zor yedim güçten düşmemek için. Cuma akşamından beri midemde ki yumruk daha da hissedilir gibiydi. Saatler yaklaştı sürekli gözüm mailimde. Allah'ım ne olur bir şey çıkmasın diye dua ettim. Cuma gününden beri tövbe ediyordum ve eğer sağlıklı çıkarsam kendimi Allah yoluna adayacağıma dair and içtim.

Saat 14,30 gibi mail geldi. Açtım dosya ektedir durumundaydı hemen indirdim ve sonuca korkarak heyecan içinde baktım. NEGATİF... Allah'ım böyle bir mutluluk yok. Ama inanamıyorsun gözlerine. hemen Labaratuvarı aradım, sonucu bizzat onların ağzından teyit ettim. Beyefendi negatifsiniz dedi. Ama doğrulama testi için 2 hafta sonra bir test daha yaptırmanızı tavsiye ederiz dedi.

Hemen malum hiv forumuna girdim ve orada ki arkadaşlara sonuçları açıkladım. Bana bu sonucun yeterli olduğunu ve artık konuyu kapatmam gerektiğini söylediler. Negatif gelen test pozitife dönmezmiş. Tam tersi durumlar olurmuş bazen test pozitif görünüp, negatife kayabilirmiş bir sonraki testlerde.

Cuma'dan Pazartesiye gelen sürede başıma gelen şu oldu; psikolojik hasar, vicdan azabı, günahlarınla yüzleşme, ölümün aslında bir nefes kadar yakın olduğunu hatırlama ve korkudan öksürük krizine girme.

Arkadaşlar siz siz olun zinaya yaklaşmayın. Çevremiz, ortamımız, gazeteler, internet ve tv'ler bu duruma o kadar müsait ki size zina denilen olgu çok basit görünebilir. Evlenin helaliylei eşinizle ilişkiniz olsun. Ve kesinlikle HIV'li insanları kötü görmeyin. Onlarda sizin bizim gibi bir anlık gaflete düşmüş kardeşlerimiz. Rabbimden hepsinin şifa bulması için duacıyım. Zaten HIV artık kronik bir rahatsızlık, öldürmüyor ama bir ömür ilaç kullanmak zorunda kalıyorsunuz. İnşallah bir kaç yıla tamamen iyileştirmenin bir yolunu bulurlar ve bu lanet illet dünyadan uçar gider.

• Geçmiş olsun hocam. İnsan azınca ne yapacağını bilemiyor. Bir dil atıvermek nelere sebep oluyor. Liseli kardeşlerime benden tavsiye olsun, sakın o cin fikirli arkadaşlarınıza uyup rusa falan gitmeyin. İnsanın böyle bir hastalığa yakalanmış olabileceğini düşünmesi bile ömrünü yer. Tekrardan geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun okumak ders çıkarmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fıstıklı olsun

• İyi ki zinaya bulaşan bir tip değilim. Gidersem de oral yapmam, aklımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Rainmaker

Geçmiş olsun hocam. İnsan azınca ne yapacağını bilemiyor. Bir dil atıvermek nelere sebep oluyor. Liseli kardeşlerime benden tavsiye olsun, sakın o cin fikirli arkadaşlarınıza uyup rusa falan gitmeyin. İnsanın böyle bir hastalığa yakalanmış olabileceğini düşünmesi bile ömrünü yer. Tekrardan geçmiş olsun.

Eyvallah hocam. Dediğin gibi Rus'a falan gitmek hele intahar ile eş değer. Benim görüştüğüm o bayan onaylı biri olmasına rağmen elim ayağım bıraktı HIV ile ilgili araştırma yaparken. Öpüşerek bile geçebiliyor bazen düşünebiliyor musun? Ağzında farketmediğin mikro bir yara sebebiyle geçme ihtimali bile var çok düşük olmasına rağmen.

Her şeyi geç ailene nasıl açıkayabilirsin ki bu durumu? Rabbim herkesi esirgesin, zinaya bulaştırmasın kimseyi. Doktorlar bile diyor tek eşlilik bu konulardan korunmak için tek çare. Evlen, yuvanı kur mutlu mesut yaşa. Her şey uçkurdan ibaret değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: KayraBey1991

İyi ki zinaya bulaşan bir tip değilim. Gidersem de oral yapmam, aklımda.

Ne git ne bulaş kardeşim. Evlen gitsin zamanı gelince. Hem sağlıklı hem helal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: san lorenzo

quote:

Orijinalden alıntı: KayraBey1991

İyi ki zinaya bulaşan bir tip değilim. Gidersem de oral yapmam, aklımda.

Ne git ne bulaş kardeşim. Evlen gitsin zamanı gelince. Hem sağlıklı hem helal.

Haklısınız, çok geç yaşa kalmazsam evlenince yaparım ben de öyleyse.

• Bu konuyu keşke konu dışı özele açsaydınız.
    Aynı zamanda cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklar da bulunmakta.
    3 ayın sonunda elisa testi olmak istiyorum dediğinizde sağlık ocağında veya başka bir sağlık kurumunda sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hekim

Bu konuyu keşke konu dışı özele açsaydınız.
    3 ayın sonunda elisa testi olmak istiyorum dediğinizde sağlık ocağında veya başka bir sağlık kurumunda sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Teşekkür ederim kesinlikle olacağım. Ama en azından HIV testimin negatif çıkması beni inanılmaz derecede rahatlattı. Fakat ülkemizde bu konuda insanların ne kadar bilgisiz olduğunu da öğrendim bir vesile ile.

Test için VIDAS'ın 4.jenerasyon 12.8 günde bile tespit yapabilen testleri varken, ısrarla bunu reddedenleri gördüm. Fakat hivveaids isimli bir sitede ki arkadaşlar sağolsun bu konuda bilinçlendim. Bunun fobisi insanı yiyip bitiriyormuş resmen. Testin güvenilirliği %99,88 olmasına rağmen hala diğer %0,12'lik ihtimal geliyor akla. Fakat daha sonra anladım ki tıpta asla %100 ihtimal yokmuş :D

Dediğim gibi bu gibi şeylere evlenmeden kesinlikle bulaşmamak lazım. Benim fikrim budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: san lorenzo

quote:

Orijinalden alıntı: Hekim

Bu konuyu keşke konu dışı özele açsaydınız.

Sağlıkla kalın.

Teşekkür ederim kesinlikle olacağım. Ama en azından HIV testimin negatif çıkması beni inanılmaz derecede rahatlattı. Fakat ülkemizde bu konuda insanların ne kadar bilgisiz olduğunu da öğrendim bir vesile ile.

Test için VIDAS'ın 4.jenerasyon 12.8 günde bile tespit yapabilen testleri varken, ısrarla bunu reddedenleri gördüm. Fakat hivveaids isimli bir sitede ki arkadaşlar sağolsun bu konuda bilinçlendim. Bunun fobisi insanı yiyip bitiriyormuş resmen. Testin güvenilirliği %99,88 olmasına rağmen hala diğer %0,12'lik ihtimal geliyor akla. Fakat daha sonra anladım ki tıpta asla %100 ihtimal yokmuş :D

Dediğim gibi bu gibi şeylere evlenmeden kesinlikle bulaşmamak lazım. Benim fikrim budur.

O ihtimal kemoterapi tarzı tedavi görenler için. Hiv kolay bulaşabilen bir virüs değil, korunun mutlaka ve kondoma petrol türevi kayganlaştırıcı kullanmayın, su bazlı olmasına dikkat edin kondomun yırtılma ihtimaline karşı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.