Şimdi Ara

Oyunlarım bilgisayara reset atınca daha hızlı. Lütfen yardım edin (1 yıldır bu sorunu yaşıyorum.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar! Tam 1 yıldır bilgisayarımdaki oyunları, bilgisayarı ilk açtığımda 30 fps ve daha az alıyorum fakat yeniden başlattığımda oyunlar 100+ fps oluyor. İlkinde ram'im değişti. Ardından GTX 760 Rog Striker ekran kartım değişti. Daha sonra aynı sorun tekrar devam etti ve ekran kartım R9 280x Vapor-x oldu. Bu sorun hala devam ediyordu fakat ben 5-6 ay idare etmeye çalıştım. Sonra yaz tatilinde ekran kartımı tekrar değiştirdim ve GTX 960 4G aldım. Ama hala aynı sorun. Sizce bu problem neden var? Lütfen bana yardım edin. 1 yıl oldu, artık sıkıldım :(

Sistem:
    Asus z97-ar
    i7 4790
    msi gtx 960 4g
    corsair 8gb 1600mhz ram
    seagate 2tb hdd
    kingston hyper-x 120gb ssd
    cooler master haf 912 + 750W PSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi se@W@ve -- 11 Eylül 2015; 21:16:51 >

• Bilgisayarı kapatırken sürekli explorer.exe denen dosya'nın kapanmasını bekliyorum. Bundan dolayı olabilir mi? Önceden de vardı.
  • format at eğer geçmezse işlemci sıcaklıklarını kontrol et.

eğer işlemci oyun oynarken +80 dereceyi görüyorsa %90 lık performans düşüşü yaşarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muz Aromalı Khetçap

format at eğer geçmezse işlemci sıcaklıklarını kontrol et.

eğer işlemci oyun oynarken +80 dereceyi görüyorsa %90 lık performans düşüşü yaşarsın

Yazılımsal olabilir yani. Ayrıca Windows'um orijinal değil. Ondan da olabilir mi? Ayrıca işlemcim yükteyken bile en fazla 40-50 derece.
  • Beyler aranızda yardım edecek yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isı kaynaklı bir problem gibi görünüyor birde ekran arkadasında calısan programlara bakmak lazım explorer.exe calısması normal o calısmazsa masa üstünü göremezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömüremrah

Isı kaynaklı bir problem gibi görünüyor birde ekran arkadasında calısan programlara bakmak lazım explorer.exe calısması normal o calısmazsa masa üstünü göremezsin

Nasıl yapacağım peki?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.