Şimdi Ara

Oyunlarda sistem bilgilerini görme (resimli anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
2
Favori
1.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • diyeceksiniz ki msi afterburner kullanarak biz bu bilgileri zaten goruyoruz.peki afterburner ile islemci hizi gorebiliyor musunuz?bu aslinda buldugum bir sey degil bilinen bir sey ama cogu kisi ihtiyac duymadigi icin ya da iki programla ugrasmak istemedigi icin kullanmiyor.bazi durumlarda islemci hiz mi dusuruyor sicaklik ya da anakart yuzunden diye merak konusu olabiliyor bir arkadasin basligina yazacaktim resimsiz ama bu sekilde yapayim dedim.

simdi iki programa ihtiyacimiz var msi afterburneri zaten bilen kullanan burayi atlayabilir.

1-msi afterburner:http://download.msi.com/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup.zip + RTSS afterburner ile birlikte kuruluyor/calisiyor.

not: bu programi kurarken RivaTuner Statistics Server isimli bir program daha geliyor kurulumda onu da kurmalisiniz.afterburneri actiginizda ekran icinde 60 yazan RTSS ikonu var mi yaninda diye goz atin cunku hem afterburner hem de hwinfo programlari oyun ekranina veri aktarirken bu programi kullaniyor bu program olmazsa bir sey goremezsiniz.hwinfo'ya RTSS eklentisi kurup tek programda da halletmek var ama afterburner cok kullanilan bir program.

nasil bir skin ile aciliyor default bilemiyorum ama ayar kismina giriyoruz.

daha sonra izleme bolumunden ne gormek istiyorsunuz secin tek tek ve asagidaki OSD'de goster tikini isaretleyin.

2-hwinfo :https://www.hwinfo.com/

32-64 bit olmasinin bir anlami yok.indirip calistirin ve resimdeki gibi sensors only secip calistirin.

sensor ekrani geldi burada yine settings'e giriyoruz.

settings bolumunde OSD sekmesinde islemci hizini buluyoruz dilerseniz diger secenekleri de degerlendirebilirsiniz.cok cekirdekli islemciler kullandigimiz icin burada bilmeniz gereken bir puf nokta var eger sadece yes derseniz yan yana gosteriyor.benim gibi fx kullaniyorsaniz oyunda hos olmuyor bu yuzden ilk cekirdek line 1 olarak ikinci cekirdegi 2 3 isaretledim devam edin alt alta olsun.

yaptiginiz islemlerde bir sorun olmadiysa asagidaki gibi gorunmesi lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 20 Aralık 2017; 19:31:25 >

• Teşekkür ederim, daha az önce google'da araştırıyordum bu konuyu.

Düzenleme: hocam donanımhaber serverlarına yüklediğiniz görseller açılmıyor. (500 internal server)
    Düzenleme: hepsi açılıyor hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rabelisa -- 6 Ağustos 2016; 13:19:35 >
  • hocam gördüğünüz üzere şuan tüm processor clock hizları turbo modda birde oyunda deniyeceğim şimdi.

• hocam gördüğünüz üzere her işlemci birer ghz turbolanmış durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afkazankayaa -- 6 Ağustos 2016; 16:25:55 >
  • Hocam tüm anlatilanlari yaptım fakat oyunda hiç veri görünmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedamed

Hocam tüm anlatilanlari yaptım fakat oyunda hiç veri görünmüyor.

hangi oyun?su yuzden soruyorum dx12 mantle vulkan ise bu anlattiklarim bir ise yaramaz bunlar yeni API'lar ozel olarak program cikmasi lazim.ikinci olarak ayarlari yaptiktan sonra iki programin da acik kalmasi gerekiyor.ucuncu olarak msi afterburneri actiginda ekran icinde 60 yazan bir simgesi var RivaTuner Statistics Server isimli programin da geliyor olmasi lazim o gelmezse oyunda veri gostermez afterburneri kurarken onu da kurman lazim.baska da bir sey gelmiyor aklima.
  • Hocam hata rivatuner s... adlı programın olmaması.Siz soyleyince farkettim, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rica ederim.bu noktayi da basliga ekleyelim ben iki program dedim ama aslinda 3 program var isin icinde.
  • River turner afterburner ile geliyor zaten ondan şey etmemiştir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.