Şimdi Ara

Oyunda mikrofondan sesim karşıya gitmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 58 gün 18 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • k.e.m.a.L (5 mesaj) Eshnud (2 mesaj) zwanzig (1 mesaj) personalcomputer (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (1 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

1 hafta önce yeni pc topladım. Tüm sürücüler yüklü.Sorunum ise;

Pcde ses kaydedicisinden sesimi kaydettiğimde dinliyorum sorun yok ama pub g vb oyunlarda karşı tarafa sesim gitmiyor.Oyun ayarlarından mic açık tüm ayarlar hazır.
    Kafayı yemek üzereyim.Sürücüleri tekrar silip yükledim. Msı b 365m pro vh anakart kullanıyorum.İşletim sistemi win 10 pro 64 bit ve güncellemeler yapıldı. İnternetten çözümlere baktım, denedim fakat olmadı.Fikirlerinizi alıp uygulamak isterim.Ayrıca yeni olduğu için donanımsal olacağını düşünmüyorum.Sizden gelen fikirleri dener ve yine olmazsa anarkartı vatana götüreceğim.

Saygılar

|
    |
  • Ses ayarlarını gurcalamak gerek. Sesiniz bilgisayarda kaydediliyorsa donanımsal bir sorun yok demektir.
  • Oyun ayarlarına baktınız mı?
  • Ses ayarlarını kurcaladım.Sesi falan kayıt ettim, dinledim vs. sorunsuz görünüyor. Oyun ayarlarını da uygun bir şekilde ayarladım. En sonunda anakartı vatana götürdüm.Kendileri driver güncellemesi yapıp geri gönderdiler.Sorunum hala düzelmedi.Önceki bilgisayarımda win 7 yüklüydü.Şimdi ise win 10. Tekrar win7 ye dönsem sorun çözülür mü? Wİn7 7 de böyle bir problem yaşamamıştım.Acaba?
  • Win 7 de denedim olmadı.Harici usb ses kartı denedim olmadı.Oyuncu kulaklığı denedim olmadı.Telefon kulaklığını Y kabloyla denedim olmadı.Oyun ayarlarında sesi mikrofonu açtım olmadı.Sadece mikrofon denedim olmadı.Telefon kulaklığını pc de mikrofon yerine bağladım olmadı.Anakartın üzerindeki ses kablolarını doğru yere taktığımdan eminim.Ne olur olmaz diye açıp baktım olmadı. Pub g oynamak için pc kurdum.Herşey mükemmel ancak şu ufacık şey beni soğuttu,delirtti,çıldırttı.Allah rızası için yardım edebilecek olan var mı?
  • Uygulamaların mikrofona erişiminin açık olduğuna emin olun.https://www.technopat.net/sosyal/konu/oyunlarda-mikrofon-calismiyor.557103/

Oyunun ayarlarına bakın. Win 7de de olması oyunla alakalı olduğunu gösterir. Mikrofonun ses seviyesi, bas konuş ayarlarına bakınız. Mikrofonu anakarta değil kasaya takıyorsanız belki ondan olabilir. Anakrta takıp deneyiniz. Windowsun ses ayarlarında kayıt sekmesinde kullandığınız mikrofona sağ tıklayıp hem default kayıt hem de default iletişim cihazı olarak ayarlandığına emin olunuz.

Hala çözülmezse oyunla alakalı bir bug olabilir. Oyun dosyalarını değiştirerk bir çözümü olabilir. Veya bilinen bir çakışma olabilir. Bir ayarı değiştirerek düzelebilir ... Oyunla ilgili (Steam, üreticisi) forumlara bakabilirsiniz.https://forums.pubg.com/oauth/callback/?error=login_required&error_description=End-User%20authentication%20is%20required&state=12-aHR0cHM6Ly9mb3J1bXMucHViZy5jb20vcmVnaXN0ZXIvP2RvPW9wSWZyYW1lUmVmbG93UHJvY2Vzcw%3D%3D--aHR0cHM6Ly9mb3J1bXMucHViZy5jb20vdG9waWMvMzM3MDY4LXB1YmctbGl0ZS1zZXMtaGF0YS1yYXBvcmxhciVDNCVCMS12ZS0lQzMlQjZuZXJpbGVyaS8%2FdGFiPWNvbW1lbnRzhttps://forums.pubg.com/oauth/callback/?error=login_required&error_description=End-User%20authentication%20is%20required&state=12-aHR0cHM6Ly9mb3J1bXMucHViZy5jb20vcmVnaXN0ZXIvP2RvPW9wSWZyYW1lUmVmbG93UHJvY2Vzcw%3D%3D--aHR0cHM6Ly9mb3J1bXMucHViZy5jb20vdG9waWMvMzIzMDI0LXB1Ymctb3l1bi1pJUMzJUE3aS1zZXNsaS1pbGV0aSVDNSU5RmltLXNvcnVudS1zZXMtZ2VsbWl5b3Itc2VzLWdpdG1peW9yLw%3D%3D

• Tekrar win 10 yükledim.Uygulamanın mikrofona erişim izni verdim.Mikrofonun ses seviyesi %100 bas ayarı 10 da.Oyunda ise bas konuşta değil takım olarak kaydettim.Mic seviyesi en sonda.Ses ayarlarını dediğiniz gibi yaptım.Sorun devam ediyor.Bahsettiğiniz çakışma gibi bi durum varsa nasıl düzeltebilirim? Pc yi kırmamak için zor tutuyorum kendimi.
  • Aklıma daha fazla bir şey gelmiyor. İnternetde de daha fazla bir şey bulamadım. forums.pubg.com da mikrofon diye arıyınca da söylemediğim bir şey bulamadım. İsterseniz forums.pubg.com adresinden hesap alın. Üreticisi belki bir çözüm bulabilir.
  • USB bağlantılı ve harici ses kartı olan oyuncu kulaklığı aldım. Bu şekilde çözmüş oldum. Ancak pc üzerinde ki mic çıkışı hala çalışmıyor!

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.