Şimdi Ara

Oyun ve render için 13-14 bin TL sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • lastmandar (3 mesaj) acura07 (2 mesaj) eskibirkurt (2 mesaj) ThE LoSt (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Oyun videoları yaptığım bir YouTube kanalım var. 2K video render yapmam gerektiği için ve laptop kullandığım için zamanımın büyük çoğunluğu render bekleyerek geçiyor ve zaman kaybı da çok oluyor, özellikle tekrar render yapmam gerektiğinde.

Bütçem 13K-14K civarında ayrıca SSD olarak Samsung 970 Evo Plus 1TB almıştım yakın zamanda yani hard diskim mevcut.

Daha önce PC toplamadığım için benim için PC'yi kendisi toplayabilen İtopya ve sinerji gibi bir site olursa satın alabileceğim çok daha iyi olur.

Önerileriniz nelerdir acaba, ayrıca yılbaşında indirimler olur mu, yılbaşı indirimlerini beklemeli miyim sizce? Şimdiden teşekkürler 

|
    |

• indirim zamanı geçti. tekrar olurmu muamma.

ekran kartını HB dan alırsanız 500 tl ındırımde.

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/YE13FFAS 

• acura07 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Peki monitör de dahil etmiş olsam bu bütçeye, işlemci için bir alternatif verebilir misin acaba. Daha doğrusu ekran kartı aynı kalıcak şekilde önerebilir misin. Aklımda bir monitor var bu arada sadece bütçeyi 1800 TL kadar düşürmek amaçlı söylemiştim hocam. Aklımdaki monitör de o civarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastmandar -- 5 Aralık 2020; 19:9:11 >
  • lastmandar kullanıcısına yanıt

Herşey aynı kalır.

Ramleri 2*8 yaparsınız 600tl ye

Ekran kartını da Hepsiburada dan alırsınız 1500 tl civarı bütçe den tasarruf edersiniz.

Sadece ramden kısıp bütçe içinde kalırsınız. Performans kaybı minimum olur..

Parçaları tek tek alıp kendiniz monrajlasanız belki ramleri bile kısmadan halledebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5800x

3060ti üzerine bir sistem toplayın derim

• 2k render yaparken gpu donanımsal video decoding ve encoding hızlandırma kullanıyor musun ?

yada şöyle sorayım hangi çözünürlük ve formattaki dosyayı hangi çözünürlük ve formata çeviriyorsun. bu işi yaparken hangi programı kullanıyorsun ?

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    1080p çözünürlükteki videolari 2k ya çeviriyorum. Program olarak camtasia studio 2019 kullaniyorum. Laptopda oldugum için adobe premier denedigimde preview yapamiyordum hep takilmali gösteriyordu.
  • lastmandar kullanıcısına yanıt

camtasia 2020 yi yükledim ve trial olarak baktım. amd 5600xt gpu yu hardware acceleration olarak destekliyor ama ne düzeyde bir bilgi göremedim. preferences-adwanced-hardware acceleration kısmında gösteriyor bu durumu.

https://www.techsmith.com/camtasia-system-requirements.html

tavsiye edilen gpu olarak nvidia 1000 serisi ve üstünü göstermiş.

benim sana tavsiye ediceğim bir diğer video convertor/editor uygulama cyberlink powerdirector. uygun bir sürümünü bulursan denemeni öneririm. donanım kaynaklarını sonuna kadar kullanan yüksek performanslı çevirme sağlayan bir uygulama. video editleme yetenekleride oldukça gelişmiştir.

ryzen 3900x ( gönül ister 5900x ama fiyatı yüksek ) ve rtx 3060ti li bir konfigirasyon istediklerini büyük ölçüde sağlar. ve sanırım zaten böyle bir konfigirasyon önerilmiş.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.