Şimdi Ara

Oyun oynarken ekran gidip geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba genelde oyun oynarken ekran 2 3 kere gidip geliyor (kararıyor) bu sırada oyunun sesi vs herşeyi duruyorum hatta karakterim oynamaya devam ediyor ekran gidikken. discorddan arkadaşlarlada konuşabiliyorum sesim gidiyor karşı tarafa Daha önce de yapıyordu ama bu ara çok sık yapmaya başladı.

sistemim:

msi 1080 8gb ekran kartı (ikinciel)
    msi b450m gaming plus anakart
    16gb 3200mhz ram
    ryzen 5 3600 işlemci
    512 gb m2ssd
    Coolermaster 750w 80+gold psu(ikinciel)
    Asus 3d 144hz 1ms monitör(ikinciel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0h3m -- 17 Şubat 2020; 16:55:42 >

• Başka monitörle dendiniz mi ? Ekran kartı ve monitör arasında herhangi bir çevirici adaptör var mı ? Psu’nuzun çıkışlarını ölçtürdünüz mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheArchaeologist -- 17 Şubat 2020; 22:39:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheArchaeologist

Başka monitörle dendiniz mi ? Ekran kartı ve monitör arasında herhangi bir çevirici adaptör var mı ? Psu’nuzun çıkışlarını ölçtürdünüz mü ?
    Başka monitörde denedim sorun yok
    arada çevirici adaptör yok
    Psu çıkışlarını nasıl ölçtürtebilirim ?
  • oyunuzun çözünürlüğü ile monitör çözünürlüğü uyşmuyordur çözünürlüğü düşürüp öyle deneyin
  • benim monitorda da oluyor. bence monitorun besleme devresiyle alakalı bir durum gibi.yani monitor kaynaklı.sadece bir fikir
  • Sanırım olay tamamen display port kablosuyla ilgili bu forumda bir kaç konuda okudum diğer forumlarda da okudum çoğu kişi display port kablosuyla ilgili olduğunu yazmış
  • b0h3m kullanıcısına yanıt
    Kablo eski değilse, kabloyla alakalı olması pek mümkün değil.
    Benim mönitör de 144 hz 1 ms viewsonic marka ve sadece oyunlarda görüntü bozulması veya göz kırpması şeklinde gidip gelmeler oluyor. 2 hdmi ve 1 displayport ile denedim ve birebir aynı bozulmaları gördüm.
    Başka mönitör bulup denedim ve sorun yoktu.
    Ben de servise yolladım arızalı monitör diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 8 Mart 2020; 13:9:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaefe88

Kablo eski değilse, kabloyla alakalı olması pek mümkün değil.
    Benim mönitör de 144 hz 1 ms viewsonic marka ve sadece oyunlarda görüntü bozulması veya göz kırpması şeklinde gidip gelmeler oluyor. 2 hdmi ve 1 displayport ile denedim ve birebir aynı bozulmaları gördüm.
    Başka mönitör bulup denedim ve sorun yoktu.
    Ben de servise yolladım arızalı monitör diye.
    https://forum.donanimhaber.com/monitor-mu-ekran-kartindami-sorun-var--138005351#138005351
    https://forum.donanimhaber.com/displayport-kablo-sorunu--137383564#137383564

ŞU iki konuyu incelermisiniz

Belki de monitörlerin dp veya hdmi bağlantı noktaları yeterince iyi yapılmıyor olabilir mi?
    linkleri inceledim, bazılarının sorunu benimkinden daha fazlaymış. Video benim sorunumu gösteriyor, sadece oyunlarda başıma geliyor. Oyunlarda göz kırpma yapınca sonrasında kısa süreliğine masaüstünde de göz kırpmaya devam ediyordu.

• kocaefe88 K kullanıcısına yanıt
    Hangi kablo kullanıyorsun markası modeli felan
    Paugge Displayport 1.4 Vesa sertifikalı kablo,
    Monitörün kendi HDMİ kablosu,
    Elimde ekstradan bir de HP altın uçlu HDMİ var.

HDMİ lerin versiyonlarını bilmiyorum. Üzerlerinde yazmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 9 Mart 2020; 3:29:0 >
  • konuyu hortlatayım, ben de yeni 2k bir monitör aldım displayport 1.4 ile çalışıyor her hangi bir oyunda sıkıntı yaşamıyorum sadece lol oynarken anlık ekran gidip geliyor belirli aralıklarla, bunu nasıl çözebilirim ?

• Benim sorun kabloda temassizlik varmis yenisini aldigimda duzeldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.