Şimdi Ara

Oyun oynamıyorum GB DS3 için kalite ekran kartı ne alabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oyun oynamıyorum gigabyte ds3 ile uyumlu olabilecek 19 lcd ye can vericek sağlam bi ekran kartı ne alsam?

• sorun bıraz garıp olmuş;ama once bı butce yaz ıstersen
  • 260$ ı geçmesin istiyorum. oyunda oynamayacağımı hesap ederekten $200 dolar civarında bişi yetermi acep? tek istediğim dvd tv izlerken ufak tefek photoshop olaylarında hiç sorun çıkmasın
  • Sapphire Ati Radeon X1650XT olabilir.

http://www.teknofiyat.com/?search=x1650xt&altlimit=&ustlimit=

Oyun oynamıyorum demişsinde.Bu kart oyun için bence..Belki daha düşüklerine bakmalısın oyun oynamıyacaksan.
  • teşekur ederim bide 40 ile 70 dolar arası 512 mb ekran kartları var onlar bana yetermi oyun oynamıcaksam? bide 512 mb kartlar arasında inanılmaz fiyat farkları var. bu farklar neye gore belirleniyor?
  • 185$ MSİ X1950 pro var
  • Sırf görüntü versin diye ekran kartı alıyorsun ama dünya para yatırıyorsun bu ne kadar mantıklı?x550 de işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Sırf görüntü versin diye ekran kartı alıyorsun ama dünya para yatırıyorsun bu ne kadar mantıklı?x550 de işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum

Katılıyorum hocam.Eğer hiç oyunla uğraşmayacaksan X550 sana yeterde artar bile.Bide 512 MB ramli ekran kartlarına para yatırma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OziiX -- 22 Şubat 2007; 11:00:31 >
  • bence en azından 7300gt almalısın oyun oynamasanda!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Sırf görüntü versin diye ekran kartı alıyorsun ama dünya para yatırıyorsun bu ne kadar mantıklı?x550 de işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum

ewet doğru 50$ lık bi x550 işini görür hatta falasıyla
  • Palit GeForce 7300GT Sonic aldım geçen hafta.Çok memnunun tavsiye ederim.
  • oyun oynamıyorsan 7300 oynuyorsan 7600 serisi alabilirsin
  • ya mb sine kafanı takma onemlı olna cipseti + sıstemını yaz agp mı pc ex mi onu yaz + 260 $ he vayy anasını ekran kartı için bu kadar param olcak oyun oynamaya baslarım valla neyse kart seceneklerını sunuyorum
    ucuk bı kart ıstıyosan 256MB ATI Radeon X1950 PRO:220$
    orta hallı palıt 7600gs sonic yada gt sonic
    yok ben oyunla moyunla ısım olmaz dıyosan x550 işini fazlasıyla gorur
  • quote:

Orjinalden alıntı: delivar

teşekur ederim bide 40 ile 70 dolar arası 512 mb ekran kartları var onlar bana yetermi oyun oynamıcaksam? bide 512 mb kartlar arasında inanılmaz fiyat farkları var. bu farklar neye gore belirleniyor?

40 ila 70 dolar arasındaki 512mb kartların üzerinde aslında 128mb (bazılarında 64mb) ram var ve geri kalan rami senin sisteminin raminden çalıyolar. Bu gereksiz teknolojinin Ati kartlardaki adı Hyper Memory, Nvidia kartlardaki adı da Turbo Cache. İlk önce Turbo Cache ve Hyper Memory den uzak dur.

Zaten bu kartların bu miktarda ramleri kullanabilecek kapasitesi yok. Bunlar tamamen pazarlama taktiği. Ram miktarını ekran kartının performans miktarı olduğunu sanan kullanıcıları avlamaya çalışıyolar.

Madem oyun oynamayacaksın; ekran kartın fansız olmalı veya sessiz bi fanı olmalı.

DRİVER:Ati driverleri Nvidia driverleri kadar sorunsuz değil.

GÖRÜNTÜ KALİTESİ: Masaüstündeki görüntü kalitesi bütün kartlarda aynıdır. Bunun için pahalı bi kart almana gerek yok.
    2yıldır 6800gt kullanıyodum. 3 hafta kadar önce x1950pro aldım. Filmlerdeki görüntü kalitesinin çok daha iyi olduğunu gördüm. Görüntünün daha iyi olduğunu farketmek için yakından incelemek falan gerekmiyo. Görüntü çok açık şekilde çok daha iyi.

3 ay kadar önce samsung 971p 19" lcd almıştım. Masaüstünde bi sorun yoktu ama filmlerde renkler çok abartılıydı. Beyazlar çok beyaz kırmızılar çok kırmızı gibi. Bu abartı yüzünden de aynı rengin tonları arasında çizgiler oluşuyodu. Bunun lcd den kaynaklandığını düşündüm. Ayarlamaya çalıştım renkleri pek düzelmedi. X1950pro'yu takınca bunlar yok oldu.

Bu heralde Ati'nin AVIVO özelliğinin getirisi. Nvidiada böyle bişeyden bahsedilmiyo. Geforce 7 serisini de hiç kullanmadım. Kullananların fikrini almak lazım. Nvidianın 7 serisi 6 serisi gibiyse burda kesinlikle ATI'yi seçmek lazım. ATI'nin de sadece X1xxx serisinde var bu özellik. O yüzden X550 gibi kartları geç.

Fiyat/Performans
    1-100 dolar palit 7600gs sonic
    2-135 dolar palit 7600gt
    3-185 dolar msi x1950pro

7600gs ve 7600gt'lerin fansız versiyonları var (asus msi ve gigabyte). Ama bu AVIVO olayı benim kafamı karıştırıyo. Madem 200 dolar da bütçen var en iyisi al bi msi x1950pro. üzerindeki Arctic Cooling fan çok sessiz ve kaliteli.
    Zaten atinin X1600 serisini veya nvidia 7600 serisini alırsan 100-150 dolar vereceksin. vermişken 185 ver tam olsun.

MSI X1950PRO

• 3D oyun oynamadığınıza göre: 7300GS veya 7300GT fazlasıyla yeterli. Yine de dikkat edin de 64bit olmasın. Ne alırsanız alın 128bit olsun derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.