Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (551. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: balistik81

1500 civarı flat va panel ışık sızması olmayan ne önerilir? Rekabetçi oyunlarla işimiz yok lara croft tarzı severiz :) ekran kartım gtx 1650 super

Bütçene uygun, flat panel, Lara Croft ve rekabetçi oyunlar dahil sorunsuz oynayabileceğin 144hz'lik bu monitöü alabilirsin.

https://www.itopya.com/viewsonic-236-vx2458-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dvi-dp-freesync-fhd-gaming-monitor//

• gul.dari kullanıcısına yanıt

Hocam tavsiyeniz için çok teşekkürler ama bu TN panel. VA daha iyi olur benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parası olana tavsiyem :

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-vg27aql1a-1ms-175hz-2k-freesync-ve-g-sync-uyumlu-dp-hdmi-gaming-monitor.html

4400 TL idi kur farkıyla 4582 olmuş. Amazon Türkiye getirecekmi bakalım.

• Tesekkürler kardesim

• quote:

Orijinalden alıntı: huncacare

Parası olana tavsiyem :

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-vg27aql1a-1ms-175hz-2k-freesync-ve-g-sync-uyumlu-dp-hdmi-gaming-monitor.html

Şu anda da 5.244 olmuş inanılmaz bir şey. Ben bunun VG27AQ modelini düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glyph -- 1 Kasım 2020; 22:43:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huncacare

Parası olana tavsiyem :

Merhaba, VG27AQL1A model monitör elimde 2 adet vardı. Biri satıldı. Biri duruyor. Eğer ilgilenen varsa yardımcı olurum.

İlan konum https://forum.donanimhaber.com/asus-tuf-vg27aql1a-2k-monitor-ips-170hz-hdr400-gsync--146021827

• Philips 242E1GAJ siparişi verdim aç önce amazondan bakalım tam aradığım özellikler.

• rx570 li sistemim var bütçem 1000-1200 tl monitör önerilerinize açığım

• https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-pm-HB00000PJZI0

144hz + IPS arayanlar için bu monitör, panel kalitesi olarak tavsiye edilir. Tasarımı da gayet iyi, pivot yükseklik ayarı vs. yapılıyor.

• arkadaşlar yana yakıla monitör arıyorum ,lütfen yardım edin  

27" min.144 hz 2k , oyun ve günlük dizi-film odaklı(renk-kontrast kalitesi önemli) (tn panel olmasın)

3.5 k bütçe ile monitör arıyorum .

• rx570 li sistemim var bütçem 1000-1500 tl monitör önerilerinize açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evindelisimi -- 7 Kasım 2020; 2:18:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.Kensei

arkadaşlar yana yakıla monitör arıyorum ,lütfen yardım edin  

27" min.144 hz 2k , oyun ve günlük dizi-film odaklı(renk-kontrast kalitesi önemli) (tn panel olmasın)

3.5 k bütçe ile monitör arıyorum .

• Merhaba,

Hem yazılım hem oyun için 34' (21:9) veya 31.5' (16:9) hangisini önerirsiniz?

34' olarak 5bin TL'yi geçmeyen çok alternatif yok sanırım. Xiaomi, Gigabyte ve AOC markalarını buldum. Hangisini önerirsiniz?

31.5' olarak Qled Samsung Gaming Monitor'ü buldum. Samsung'un stokları bulunmuyor şuan TR'de ama ben bir yerde sıfır buldum. Tek düşündüğüm yazılım geliştirirken aynı anda 3-4 pencereyi yanyana kullanabilmek için 34' daha ideal ama 31.5' 'den ekran görüntüsü görmediğim için merak ediyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rdkl7879

Alıntıları Göster

Radarımda var hocam bu monitör. 144 hz de yırtılma olduğunu bildrimiş birkçok kullanıı acaba kullanan var mı bu monitörü?

Ayrıca gözüme samsung cr27h70 de çarptı . bu monitör için fikriniz nedir?

• Selamlar. Mevcut kullandığım Acer Nitro QG221Qbii 21.5" 75Hz monitörü mü yükseltmek istiyorum. İmzada ki sisteme ek rtx 2070 super ekran kartı aldım. İzleme mesafem yaklaşık 1 metre. Birkaç gündür araştırma yapıyorum ve kafam çok karıştı.
    Aşağıda sıraladığım hangi monitörü tavsiye edersiniz? 3000tl bütçem var, ona göre tavsiyede alırım.

Msi optix mag274R 27" 1080p
    Samsung Odyssey G5 27" 2k
    Acer Predator XB253QGPbmiiprzx 24" 1080p
    AOC C24G2U/BK 24" 1080p

İçlerinden kafama en yatan Msi ancak 1080p ve 27" 1 metre mesafede çok rahatsız eder mi?

• Merhabalar 1080p 144 hz 1 ms tn panel için kaliteli ne önerirsiniz arkadaşlar oyun için kullanılcak bütçe 2500 e kadar çıkabilirim

• merhaba arkadaşlar bugün gamepower'in kavisli 24 inch 144 hz full hd monitörünü aldım. sanırım ışık sızması var. fotoyu karanlıkta çektiğim için tabi daha fazla gözüküyor normalden. allahtan ölü pixel yok. Monitörü baya sevdim görüntü kalitesi filan gayet iyi 1440x900lük 16 yıllık crea monitörden geçtim ilaç gibi geldi ama işte forumda backlight bleeding ile ilgili çok post var biraz moralimi bozdu. odamda her zaman ışık açıktır bu sizce sorun yaratır mı ilerde? yoksa bu fiyatlarda backlight bleeding farz mı?

• merhaba hocam asus tuf 259qm 1ms 280 hz şuan 3200 tl 265 tl iade ile 2950 civarına geliyor fast ips diyor siz üstüne basa basa tn demişsiniz fakat şuan 240 hz tn monitör neredeyse hiç yok önericeğiniz bir monitör var mıdır benq xl2546 4000 tl şuan en uygunu 3 yıllık bir monitöre bu kadar fiyat vermek mantıklımı max bütçe 3-4 k arası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba hocam asus tuf 259qm 1ms 280 hz şuan 3200 tl 265 tl iade ile 2950 civarına geliyor fast ips diyor siz üstüne basa basa tn demişsiniz fakat şuan 240 hz tn monitör neredeyse hiç yok önericeğiniz bir monitör var mıdır benq xl2546 4000 tl şuan en uygunu 3 yıllık bir monitöre bu kadar fiyat vermek mantıklımı max bütçe 3-4 k arası

• quote:

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

Konu "bocekgrafik" üstadımın onayıyla ve Powerstorm yöneticimizin teklifiyle bana aktarılmıştır. Bundan sonra elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım arkadaşlar. Kesinlikle benden bocekgrafik bilgisi, tavsiyesi ve tecrübesi beklemeyin.

•240HZ, Profesyonel Monitör önerisi yapacağım.

240HZ monitör için;

Panel tipinin güncel olması ve 0,5ms değerini yansıttığı için XL2546K (yeni çıktı) XL2546S BENQ tarafında önerdiğim monitörlerdir. BenQ renklerini sevmeyen ve nefret edenleriniz varsa Gigabyte KD25F modelini öneriyorum. KD25F'in muadili XL2546 olsada hem panel tipinin 1. nesil olması hemde 1ms değerini taşıması aradaki rekabeti sorgulatıyor. Yeni çıkan S ve K modellerinde durum farklı olduğundan ötürü KD25F'i direkt olarak o ürünlerin muadili gösteriyorum. Asus cephesinde sıfır fiyatını hakettiğini düşünmediğim ama ikinci elde bulabiliyorsanız almanızı tavsiye ettiğim PG258Q monitörü var. Onun dışında Aoc markasının AOC251FZ modelini şiddetle tavsiye ederim. Dell AW serisini hiç beğenmediğimden öneri listeme koymuyorum. 144HZ için yine tavsiye verebilirim. XL2411K modeli şu an 144Hz için zirvedir arkadaşlar ve muadili olsa bile yoktur durumu vardır haberiniz olsun.

Profesyonel Monitör için önerim;

Tasarımcı monitörü
    Eizo ile kapışan model
    Birebir Eizo muadili

Not
    Monitör seçiminde şunları bilseniz yeter;

1- Oyun için alıyorsanız IPS öneren insanlara sadece gülüp geçin. Çünkü TN panel oyun için yapılmış, üretilmiş bir panel.
    2- Oyun dışındaki ihtiyaçlarınızı karşılıyorsanız VA veya IPS panel ihtiyacınızı görür.
    3- 240HZ monitör falan alırken IPS diyorlarsa oradan kaçarak uzaklaşın. Bunu iyice araştırdıktan sonra farkına varırsınız.
    4- IPS ve VA panelde hardcore oyun oynanmaz! Kimse kendini kandırmasın. Ne olduğu belirsiz markalar almayın.
    5- Asus TUF serisini kesinlikle önermem.
    6 ve SON! Oyun için TN PANEL ŞART! OYUN İÇİN TN PANEL ŞART! OYUN İÇİN TN PANEL HARİCİ ALDIĞINIZ BUTUN PANELLER ÇÖPTÜR, BOŞUNA PARA VERIRSINIZ! IPS PANEL ILE OYUN OYNAYAMAZSINIZ!(BKNZ: Rekabetçi oyunlar) Lütfen oyun oynamak istiyorum, 144hz aşağısı olmasın, iyi kalite de olsun dediğinizde size TN panel harici öneren insanlara gülüp geçin! Curved, IPS-VA bu şekilde öneri yapanlar (32", 27" vs.) önerenlerden uzak durun!

Not2

Gaming için istiyorsanız TN panelden başka bir şey alamazsınız. Burada IPS öneren arkadaşlar muhtemelen hardcore rekabetçi oyun oynamadığı için renk muhabbetini yeterince iyi çözememişlerdir. Faceit, Esea vs. kasıyorsan dostum TN panel. Eğer yok ben öylesine oyun oynuyorum daha çok Film, desktop diyorsan IPS falan alabilirsin. Oyun oynayan birine IPS önerenler oyun oynamıyordur bu kadar net ve açık.
    merhaba hocam asus tuf 259qm 1ms 280 hz şuan 3200 tl 265 tl iade ile 2950 civarına geliyor fast ips diyor siz üstüne basa basa tn demişsiniz fakat şuan 240 hz tn monitör neredeyse hiç yok önericeğiniz bir monitör var mıdır benq xl2546 4000 tl şuan en uygunu 3 yıllık bir monitöre bu kadar fiyat vermek mantıklımı max bütçe 3-4 k arası

• 
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.