Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (446. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus MX239H mi yoksa Samsung S24D590p mi almaliyim. Surekli fikrim degisti elde bu ikisi kaldi. Bu ikisinden baska secenegim yok Bimeks'ten biparayla alacagim icin.
  • kassatura kullanıcısına yanıt
    S24D590P.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam sen de olmasan var ya. Peki neden Samsung'u onerdiniz. Asus'tan ustun yanlari neler acaba? Kesin aliyorum da cunku yarin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Ya bi kere Eizo, panelinden dolayı ayrı bi alet. Lakin, o fiyatıyla kimseye gönül rahatlığıyla "alın" da diyemem açıkçası. Ona en yakın olan VG2401mh. Ardından diğerleri geliyor. Modeli ezberimde olmayan Philips'e de göz at.

Evet, o ayrı bi mevzu. Çünkü ondaki gölgelenmenin öncelikli sebebi, yayının kendisi. Görüntüleyiciyle (TV ya da monitör) ilgili kısmı, yayının sorunsuz oluğu durumda değerlendirilebilir sadece.

Uydu alıcıyla birlikte kullanacağın için, HDMI portu olanlardan birini seçmelisin.

TV ve monitör arasındaki akıcılık farkıyla ilgili olarak şu konuya yazdığım mesajları okumanı tavsiye ederim. Yorumunu da o konuya yazarsın:

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=97524126

Hocam ayın başlarında sana 144 hz monitör için tavsiye isteğinde bulunmuştum ve alacağım monitörün hdmi portunu Digiturk HD uydu alıcısı ile kullanacağımı belirtmiştim. Yukarıda alıntısını yaptığım cevabına istinaden ViewSonic VG2401MH siparişi vermek üzereyken malum ikinci el sitesinde Samsung PX2370 ilanı gördüm. Abim 3-4 yıldır bu monitörü kullanıyor ve ben de uzun süre P2350 kullandım. Benim gibi aslında FIFA 2011 harici neredeyse hiç oyun oynamayan birisi için 144 hz monitörü uydu alıcı ile kullanımda performansa katkısı olur mu diye düşünmüştüm. Siz de olmaz deyince biraz pahalı(500 tl) sayılabilecek bir fiyata da olsa PX2370 aldım. Memnunum. İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.

• Hocam birkaç kez baştan sona okudum mesajı, umarım sormamam gereken bir şey sormuyorumdur. Belirli bir türde oyun oynamam. Battlefield, Total War, GTA, Papers Please... Çoğu oyuncu gibi her daldan oyun oynuyorum yani. 980li bir sistem toplayacağım. Samsung F6500 tv var ama monitör performansına yaklaşabileceğini zannetmiyorum. Lag ölçmeyi vs. denemedim televizyonların gecikme değerlerine 200-300 ms dedikleri için.

Monitöre ayırdığım bütçe 1500-2000 arasında. 2k veya 4k fark etmez benim için. Standart oranlarda da inatçı değilim ekstra geniş 2k ekranı da düşünebilirim. "Tek 980 4k'da zorlanır." diyorlar ama ikinci 980i alana kadar eskimeyecek bir 4k monitöre de hayır demem. 1 ms aramıyorum, o kadar usta değilim bu işlerde. Bu fiyat aralığında 144 hz bulamadım, o yüzden 60 hz'e talimim. Profesyonel işler yapmayacağım, renk doğruluğu filmlerde sorun çıkartmayacak, belli olmayacak düzeyde olmasın yeterli. Boyut olarak da sıkıntım yok 23 inçten küçük olmadığı sürece varım.

Direk nokta atışı beklemiyorum tabi de, "Şunlara bak." dediğiniz modelleri alabilirsem sevinirim. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Edit: FHD 144Hz monitörler de ilgimi çekmedi değil. Bu konuda da yorumunuzu almak isterim. 24-27 inçte çok mu kötü olur vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4A2756470 -- 19 Temmuz 2015; 4:46:31 >

• kassatura kullanıcısına yanıt
    Eyvallah.
    Oyun performansı daha yüksek olduğu için.

• Doğru yapmışsın. Hayırlı olsun. Eskinin en iyi oyun monitörlerinden biriydi o.

• Daha önce hangi modelleri tavsiye ettiğimi hatırlamıyorum. Cevaplayarak yazmadığın için de, önceki bağlı mesajı bulamadım şu an cepten.

Madem 60 hz yeterli sence, 27" 1440P monitör al bence. İlk sayfada yazılı değil ama F/P oranı yüksek olarak Acer K272HULBMIIDP olabilir mesela. İstanbul Bilişim'de vardı bu.

• Acer K272HULBMIIDP tam olarak testleri var mı ?
    Acer K272HUL 27" WQHD Monitorün bu mönitörle aynı olduğunu yazmışlar.
    İnceleme linki http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/acer-k272hul-p20417/test.html
    13 ms tepki süresi ölçülmüş ve 40 ms imput lag değeri var.
  • @bocekgrafik

Hocam oyun icin dell p24h14 alacaktım ama kliksadan almak zorundayım zira 500 tl hediye cekim var. Aoc 23" i2367Fm var ips panel 5 ms tavsiye eder misin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 34antoryum85 3 kullanıcısına yanıt
    3 versiyonu varmış. Ordakinin hangisi olduğu belli mi? Ben mobilim de.

http://uk.hardware.info/globalsearch/mobile/products?q=Acer+K272HUL

• yasimboo Y kullanıcısına yanıt
    Hayır, etmem. Asus ve ViewSonic'in VX serisi ile Acer yok mu orada?

• Hocam,
    Acer'ın alt segment 3 adet monitoru var sadece (max fiyat 299)
    Viewsonic'te ise 500 civarı Viewsonic VA2349S ve VIEWSONIC VA2445 mevcut

ASUS'ta ise secenek cok ama IPS olanların gfiyatları cok yuksek fkat VX serisi VX'38T ve VX238H (21" ) monitorler mevcut

Ben AOC'u IPS oldugu icin dusunmustum (malum DELL de IPS) sen ne onerirsin acaba

http://www.kliksa.com/urunler/_monitor/12956
  • merhaba hocam su 2 monitör arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim. Yada önerebileceginiz baska model varmı ?

Asus VX239H 23"

Viewsonic Vx2363smhl-w 23"

Genel olarak ps4 ve film odaklı kullanıyorum. Güneş ısıgını fazla yansıtmayan ve gözü yormayan benm için önemli kriterler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orh01 -- 19 Temmuz 2015; 22:30:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Daha önce hangi modelleri tavsiye ettiğimi hatırlamıyorum. Cevaplayarak yazmadığın için de, önceki bağlı mesajı bulamadım şu an cepten.

Madem 60 hz yeterli sence, 27" 1440P monitör al bence. İlk sayfada yazılı değil ama F/P oranı yüksek olarak Acer K272HULBMIIDP olabilir mesela. İstanbul Bilişim'de vardı bu.

Hocam peki ASUS PB278Q aradaki fiyat farkına değer mi? Kasadan biraz kısınca zorlayarak 2000e kadar çıkma şansım oldu da. 1700-1800 civarına çıkarsam aradaki 500-600 lirayı kasadan kısmama değer mi? Dediğiniz monitörün kontrastını eleştirmişler sadece, onun dışında pek bir eleştirisini göremedim.

Değer mi sizce bütçemi esnetmeme, yoksa Acer alıp geçeyim mi? Eğer geç derseniz de Asus harici bir çözüm harika olur, olası bir arızada teknik servisleriyle muhatap olmak istemiyorum da.

• yasimboo Y kullanıcısına yanıt
    Asus vx238'ler ile vk228 işini görür.

• orh01 kullanıcısına yanıt
    Merhaba. İkisi de kullanım amacına uygun. Hangisi içine daha fazla siniyorsa onu al.

• Evde kullanacağın için değmez.

• Ayrı ayrı inceleme bulamadım. Burada satılan 3'ü arasında en pahalı olanı. Bende Dell U2515h almıştım. Işık sızması probleminden ötürü geri gönderdim. Sonra da monitör kalmadı hiç bir yerde.
    Ekran kartımı değiştirdim ve GTX 970 aldım. Ağırlıklı olarak Battlefield ve Fifa 2015 oynuyorum. Renklerinde iyi olmasını istiyorum ama hem akıcı görüntü hemde güzel renkler şu zamanda bir araya getirecek bir monitör göremiyorum.
    Dell 2340L denedim. Fifa'da çok gölgelenme yaparak beni rahatsız etti ve geri gönderdim. U2515h'de bu kadar belli olmuyordu. 2340L'in Plastik yapısını da basit buldum açıkcası.
    144 Hz IPS paneller gelene kadar ve fiyatlarıda biraz düşene kadar geçiş monitörü almak gerek.
    Dell U2415H veya Viewsonic VG2401HM almayı düşünüyorum.
    Asus Vg248qe ile VG2401 arasında görüntü farkı var mıdır ? Temiz 2.el monitörlere de bakıyorum çünkü.

• Samsung S24D390H, S24D590P ve S24E390HL arasındaki farklar nedir acaba?
    Fiyatlar birbirine yakın. S24D390H almıştım. S24E390HL ile arasında çok az bi fiyat farkı var acaba değiştirsem mi dedim.
  • 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.