Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.youtube.com/watch?v=aZ5We6qMdJM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

%25 indirimle 475 TL'ye alabilirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=aZ5We6qMdJM

bir de çalıştırsaydı o monitörü ne güzel olcaktı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: biryeregitmiyoruz

Hiç kullanma fırsatınız oldu mu yorumlarda parlak olduğu için gözleri yorduğunu ve eğim ayar olmadığından bahsetmişler?

Hayır, kullanmadım. Kullanıcı yorumlarını da dikkate almak gerek tabii ki. Ancak, bahsedilen parlaklık sorunu sadece bu monitöre ait değil. Işığı fazla açık olan her monitörde bu sorun yaşanır. Mesela ben şu anda işyerindeki Apple monitöre 1/8 ışıkda kullanıyorum. Evdekini de % 25 civarı olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 15 Mayıs 2013; 12:21:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimea

Merhaba,

Yakın zamanda iyi bir sistem topladım fakat henüz keyfini çıkaramıyorum çünkü monitörüm yok :) Bunun için sizlerden yardım istiyorum.

Kriterlerim şöyle, ben bir fps oyuncusuyum ve bilgisayarımı oyun için kullanacağım. Özellikle de fps oyunları için. Bu yüzden gecikme sorunu olmayan bir monitör tavsiyesi rica ediyorum.

Bütçem: 900 lira.
    Ekran kartım: geforce gtx 670.
    İstediğim ekran boyutu: 23" yada 24"

İhtiyaçlarım doğrultusunda bana bir monitör tavsiyesinde bulunursanız çok memnun olurum. Sevgiler.

bende ımzadakı sistemi topladım ama monitör alamadım :-) bende senin standartlarda arıyorum bulursan benle de paylaş ıcıme sindiremedim tam bi monitör kafam patlayacak düşünmekten ve acil de monitör ihtiyacım var bendeki çok eskidi ve yeni sistemin özelliklerini bana göstermiyor :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam özür dilerim konunun hepsini okuyamadım malum 39 sayfa bu haftasonu yetişmezse haftaya vatandan şu monitörü alacağım
    AOC 21.5'' E2250SWDNK
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2250swdnk-215-e2250swdnk-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65452
    sürekli fps oyunları oynayacağım bf3 ve cs go vs. verdiğiniz site linklerinin hepsinde E2250SWDNK diye araştırma yaptım ancak sonuç yok olsa bile inceleme test yoktu bir yardımcı olursanız sevinirim
    @bocekgrafik

• VN247H a cansız renk demiş bir arkadaş.

400-500 TL arası monitör alternatifleri sunabilirmisiniz.
  • Konunun tamamını okuman sayfa sayısı arttığı için zor zaten. Konuyu okumaktan kastım, konunun açılış mesajı en azından.
    Sorduğun monitöre ait test varsa da bilmiyorum. Bu sebeple oyun için öneremeyeceğim.

Bütçen eğer 250 TL civarıysa ikinci ele bakmanı öneririm. O fiyata 22" olarak sıfır oyun monitörü yok çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 17 Mayıs 2013; 22:35:52 >
  • Viewsonic VX2370SMH olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Viewsonic VX2370SMH olabilir.

AOC 23" E2357FM

bunu çok övmüşler ne dersiniz ?

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2357fm-23-e2357fm-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=62941

burdan yorumlarına bakarsanız.

Artıları: Led,Hd,2ADET HDMI GİRİŞLERİ HOPARLÖR OLMASI İNCE TASARIM VE GÖRÜNTÜ PARLAKLIK İNANILMAZ DERECE GÜZEL

Ürünü hafta sonu %30 indirimle vatan bilgisayardan aldım, size şu kadarını söleyim ki okadar parlan canlı ekranı ve net görüntüsü varki ne kadar anlatsam azdır, hopörlörü ve inceliği ayrı bir şey zaten,

ben AOC markasına pek güvenmiyorum.

• Birçok kişi gibi sen de ilk sayfadaki öneri listesine bakmadan öneri istedin sanırım. O model, önerilerim arasında yazılı zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Birçok kişi gibi sen de ilk sayfadaki öneri listesine bakmadan öneri istedin sanırım. O model, önerilerim arasında yazılı zaten.

Haklisin .

Ben sadece marka acisindan sorayim ozaman normalde monitorde.samsungtan sasmazdim ama.bu paraya onda yok. Mecbur marka.degisikligine gidecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grafiker olduğum için, mesleğimle ilgili monitörler kullandım ekseriyetle. Merak ettiğin marka monitörleri kullanıpta konu açan kişilerden bilgi alabilirsin sanırım.

Şu an evde oyun konusunda iyi olan Dell U2312HM kullanıyorum ve önceki sene FPS için son derece kötü olduğunu sonradan öğrendiğim LG E2250V-PN kullanmıştım. FPS için kötü olsa da görüntüsü iyiydi. Günlük kullanım için lüks sayılırdı ama film seyretmek için iyi bir monitör olduğunu söyleyebilirim. O zaman bu konu yoktu tabi. Bu sorunları çözmeyi kafama koydum ve saorunun kaynaklarını buldum da ama kendim için çözüm bulamadım. Bu konuyla birlikte bir de yine imzamdaki Multiplayer oyunlarda lag ve takılma sorunlarına çözüm önerileri konusunu açmıştım.

Kendim için neden çözüm üretemedim. Çünkü herşey benim elimde değil de ondan.

Hattımın desteklediği maksimum hız 4 mbitmiş. 100 metre öteme kadar fiber geldi sanırım ama dağıtım kutusundan (santral değil) eve kadar ki kablolar ne kadar kötüyse artık, bunu ben 3.5 mbit olarak alıyorum. Multi FPS oynarken pingi benden daha yüksek kişilerin bile benden daha sorunsuz oynamalarının sebebini şimdi daha iyi anlıyorum.

1 mbit iken de indirme hızım 0.8 mbit falan görünüyor burda.

• Yeni bir monitör almak istiyorum oyun için kullanıcam . Ayrıca birde tv almak istiyorum 32 inç bir tv alıp hem tv hemde monitör olarak kullansam verimli olurmu .
    32 inç yakın mesafe de gözlerime zararlımı (1 metreden az). 3-5 saat pc başında oluyorum .
    1500 lira bütçem var . Şimdiden teşekkürler.
  • Seni bilmem ama ben FPS'lerde çok zorlanırdım okadar büyük monitörde. Uzaktan baksam ilerideki adamları zor görürüm, yakından baksam kafamı sağa-sola çevirmek zorunda kalırdım, tabii böyle sorun yaşamam diyorsan senin kararın. Fakat yerinde olsam 24" veya en büyük 27" alırım.
  • arkadaşlar merhaba , bir türlü monitörü yenileyemedim hep araştırıyorum ama tam net bişey bulamadım. konunun başlangıcını falan okudumda , genellikle FPS oyunları ( cod 2 , cod 4 , bf3 vs. bu tarz oyunlar ) oynuyorum. 23 inch bir monitör arıyorum bildiginiz varmı benim aklımda olan monitör ( SAMSUNG - S23B350H ) ama sizin bilgilerinizide almak istiyorum... yardımcı olursanız sevinirim..
  • Büyük ekranla ilgili durum J.Maharaja'nın dediği gibi. Bu sebeple ilk sayfadaki monitör önerilerinden bütçene göre olanlara bakabilirsin.
  • Öncelikle, ilk sayfadaki önerilere bakabilirsin. S23B350H'ye gelince ise şahsen ben o monitörün renklerini kötü bulduğum için önermiyorum. Onun yerine S23B550V'yi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KDurantula35

Ben 250-300 lira fiyat aralığında bi' monitör tavsiyesi isteyecektim sizden.

ps: Ekran kartım gtx 660 ya da 7870 pcs+ ez olacak kuvvetle muhtemel.

O fiyata iyi oyun monitörü yok benim bildiğim.
    Bütçeni bir miktar artırarak BenQ RL2240H veya ViewSonic VX2270smh alabilirsin.
  • Merhaba @Bocek hocam.Pc alacaktım vazgeçtim onun yerine Ps3 aldım.sizce oyunlar için 3d lcd monitör mü yoksa tv mi almalıyım.fiyatlara baktım normal 3d lcd ler maşallah baya cep yakıyor.Öneriniz nedir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.