Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki değer ama test sonucu olmadan birşey diyemiyorum açıkçası.
    Belki alıpta test eden biri olursa onu da ekleriz listeye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

@divercats:

Dediği monitör, bütün incelemelerden editör ödülleri ve en yüksek puanları almış. Pek tabii ki iyi olacak, ancak fiyatı ±1500 TL olduğu için önermedim onu.

monitörü oyun ağırlıklı kullananlar için ips monitörlerin tercih edilmemesinin nedenleri nelerdir
  • Artık tercih ediliyor. Ben Dell U2312HM aldım ve memnunum.
    Ancak bu, her IPS panel monitörün oyun için uygun olduğu anlamına gelmiyor tabii ki.
  • quote:

Artık tercih ediliyor. Ben Dell U2312HM aldım ve memnunum.
    Ancak bu, her IPS panel monitörün oyun için uygun olduğu anlamına gelmiyor tabii ki.

samsung s23b550V yerine senin kullandığın monitörü almamızı tavsiye edermisin üstad ? ve güvenli bir satıcı önerir misin bu monitör için ?
  • Eğer hoparlör lazım değilse tavsiye ederim. Ben sanalmarketim'den aldım.
  • kutusuna konulmadan tasinan monitorler tasima esnasinda maruz kaldigi hafif darbelere karsi dayanikli midir?goruntu kalitesinde herhangi bir bozukluk olur mu?yani hassas midir monitorler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcut monitörüm Samsung 2232BW. 24 veya 27 '' büyüklüğünde, HDMI veya displayport (hangisi daha iyi bilmiyorum) destekleyen oyun ve film izleme amaçlı monitör tavsiyesi rica ediyorum. IPS panellerin renklerin çok iyi olduğu söyleniyor ancak gecikme süreleri fazla gibi. Oyunlarda sıkıntı yaşatmayan IPS ler var mı?
  • @mehmet 52:
    Monitörler, hassas ve kırılgan ürünlerdir. Şahsi taşıma yapılacaksa çok sorun olacağını sanmam ama kargo yapılacaksa, mutlaka kendi kutusuna köpükleriyle birlikte konmasında fayda var. Köpükler sayesinde hafif darbeler absorve edilir ve monitör güvende olur. Ama bahsettiğiniz arabayla taşımaksa, monitörü devrilmeyecek ve monitörün orta kısmına baskı olmayacak şekilde yerleştirin. Şahsi önerim, biri tutacaksa, monitörün ön yüzü, kotuğun dayanma kısmına gelecek şekilde konması. Tutacak kimse yoksa, ön yüzü oturma yerinde gelecek şekilde konması.

Sene 2007'de aldığım iMac'imi getirildiğinde, bilgisayar ayrıca başka bir de kutuya konulmasına rağmen, iki kutuyu birden delecek birden darbe almıştı ama kutu içindeki boşluk sayesinde ürün zarar görmemişti. Kargo, yasadışı şekilde bana değil de işyerinden başka birine teslim edilmiş. Teslim alan arkadaşta kutuyu kontrol etmeden ürünü teslim almış ama Allah'tan bir sorun olmamıştı.

@X2:
    24 ve 27" olan IPS'ler şu an tatmin edici performansta değiller. Kendini kanıtlamış olan ve kendim de kullandığım Dell U2312HM'yi öneririm.

• quote:

@mehmet 52:
    Monitörler, hassas ve kırılgan ürünlerdir. Şahsi taşıma yapılacaksa çok sorun olacağını sanmam ama kargo yapılacaksa, mutlaka kendi kutusuna köpükleriyle birlikte konmasında fayda var. Köpükler sayesinde hafif darbeler absorve edilir ve monitör güvende olur. Ama bahsettiğiniz arabayla taşımaksa, monitörü devrilmeyecek ve monitörün orta kısmına baskı olmayacak şekilde yerleştirin. Şahsi önerim, biri tutacaksa, monitörün ön yüzü, kotuğun dayanma kısmına gelecek şekilde konması. Tutacak kimse yoksa, ön yüzü oturma yerinde gelecek şekilde konması.

Sene 2007'de aldığım iMac'imi getirildiğinde, bilgisayar ayrıca başka bir de kutuya konulmasına rağmen, iki kutuyu birden delecek birden darbe almıştı ama kutu içindeki boşluk sayesinde ürün zarar görmemişti. Kargo, yasadışı şekilde bana değil de işyerinden başka birine teslim edilmiş. Teslim alan arkadaşta kutuyu kontrol etmeden ürünü teslim almış ama Allah'tan bir sorun olmamıştı.

@X2:
    24 ve 27" olan IPS'ler şu an tatmin edici performansta değiller. Kendini kanıtlamış olan ve kendim de kullandığım Dell U2312HM'yi öneririm.

Dostum yüzlerce monitör var, arıyorum ama bi sonuca varamadım yanılmak hiç istemiyorum.

Profesyonel COD oyuncusuyum desem yalan olmaz, ilginç bir tabir ama öyle.

Xbox 360'ta oynuyorum.

Benim için input lag'in düşük olması ve tepki süresinin az olması çok önemli.

Maksimum bütçem 600 lira.

Ne önerirsin? Çok teşekkürler şimdiden.

• Konsolda oynadığın için sana büyük bi ekran lazım. 27" olarak, bütçeni çıkabilirsen eğer Asus VK278Q harika bir tercih olurdu. Ona yakın ve bütçene uygun olarak da Philips 273E3LHSB/00 var.
  • @bocekgrafik

monitoru is yerimize elimde goturdum arabayla.ufak darbeler aldi kenarlarindan.ekrana dogrudan darbe gelmedi.ama bundan sonra dediginiz gibi tasirim monitoru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Konsolda oynadığın için sana büyük bi ekran lazım. 27" olarak, bütçeni çıkabilirsen eğer Asus VK278Q harika bir tercih olurdu. Ona yakın ve bütçene uygun olarak da Philips 273E3LHSB/00 var.

Normalde imzamdaki TV'de oynuyorum 32 inç'te, ama bazen armuta oturasım gelmiyor diye PC başında oynuyorum.

Kararımı verdim, epey araştırdım AOC E2357FM aldım internetten.

PH modelini alabilirdim tepki süresi biraz daha iyiydi ama FM modelinde de overdrive ayarı var, overdrive açık iken epey yüksek çıkmış değerler, normal değerleri de sıradan monitörlere göre iyiydi ben de altım gitti.

Umarım pişman olmam...
  • PC için iyi tercih sayılır ama küçük olduğundan dolayı konsol için bence iyi tercih değil.
  • quote:

TV'lerin input lag ve tepkime süreleri normal monitörlere göre fazladır. Yani FPS vb hızlı hareketin bulunduğu ve anlık gecikmelerin önemli olduğu oyunlar için uygun değildir.

nasıl bir şey önerirsiniz peki oyunlarda sorunlar yaşamamak için
  • İlk sayfadaki öneri listesine bir göz atın.
  • Hocam ne kadar önermesenizde (testleri olmadığından) s23b350h yi biraz önce sipariş verdim vatandan internette satış sitelerinin review lerine baktım satın alan kişiler yazmış fast input lag no ghosting vs diyordu birde birkaç forumda daha gördüm fast input lag diye bakalım bazı kullananlarada sordum iyi diyince sipariş verdim s22b350h ve s24h350h den bir farkı olmaz diye düşünerek gelince bu çok sorulan monitörün hiç testi olmaması nedeniyle internet alemini aydınlatmak için büyük bir test yapmak istiyorum tabi sizin yardımınızla özelden anlatabilirseniz hangi testleri nasıl yapacağımı ona göre yapıp inceleme konusu açarım sizde test değerleri güzelse monitörü önermeye başlarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerPrince -- 24 Şubat 2013; 23:40:53 >
  • İlk sayfada, önerilerden önceki kısımda yazdığım testlerden input lag testi ile ghosting testini yapman yeterli. Nasıl yapılacağı da yazılı yine orda. Sonucu iyi çıkarsa tabii ki öneririm ama ben onun renklerini beğenmemiştim. Bir taraftan da "Benim denk geldiğim mi öyle kötüydü" diye de düşünüyorum bu arada kendi kendime.
  • dün kart ile sipariş verdim, kart sahibinin araması gerekiyomuş, aradık ama yanlış banka diyolar, 4-5 kere denedim telefona msj geliyo şifreyi giriyrm kabul etmiyo, saçma saçma işler, indirimde bitti haftaya kaldı monitör. bugun var ama internete özel
  • DELL 2713HM modelini önerirmisiniz? Sizin monitörün bir üst modeli ve oldukça methediliyor yabancı forumlarda (gerçi hatalı üretimlerden de bahsedilmiş ama) Adobe programları ve RTS/FRP/MMORP oyunlar için almak istiyorum macbook pro ve pc ile aynı anda kullanmak için. Böyle güzel bir konu açtığınız için teşekkür ederim ayrıca.
  • Sağolun. O monitör renk olarak oldukça iyi. Oyunları da multi oynamıyorsanız veya oynasanız bile pro değilseniz alınabilir. Ancak FPS gibi anlık gecikmelerin önemli olduğu oyunlar için alınacak monitör değil.
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.