Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (428. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni özellikten kastın ney, onu anlamadım.
    3D, 3 boyut işte. Gear vr ney bilmiyorum. Nerde okuduysan, monitörün kendi markasının sayfasından bakabilirsin özelliklerine.

4K dedikleri, 3820x2160 çözünürlük oluyor.

S2740L iyi. Acer S276hltmjj var bi de muadil olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay1074

u2414h hocam bu monitörden memnunmusun

Memnunum hocam. Sadece parlaklık uzun süre kullanımda göz yoruyor. Kısık kullanıldımı sorun olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar AOC G2460PQU monitörünü kullanıyorum. Performans olarak memnunum fakat hem masa üstü pc'de hem ps4'de ekran parlaklığı değişiyor, ayarını bir türlü bulamadım, hoşuma gitmiyor bu durum.

Şöyle açıklayayım, örneğin pes2015'te gündüz maçında kale önü gölgeyse ekran parlaklıgı artıyor, top orta sahaya gelince yani güneşli bölgeye, bu sefer parlaklık azalıyor, ve bu geçiş beni rahatsız ediyor. Bu parlaklığı sabitlemenin bir yolu var mı ?

Bu durum önceki samsung 226bw monitörümde de vardı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3x -- 9 Haziran 2015; 17:27:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x3x

Arkadaşlar AOC G2460PQU monitörünü kullanıyorum. Performans olarak memnunum fakat hem masa üstü pc'de hem ps4'de ekran parlaklığı değişiyor, ayarını bir türlü bulamadım, hoşuma gitmiyor bu durum.

Şöyle açıklayayım, örneğin pes2015'te gündüz maçında kale önü gölgeyse ekran parlaklıgı artıyor, top orta sahaya gelince yani güneşli bölgeye, bu sefer parlaklık azalıyor, ve bu geçiş beni rahatsız ediyor. Bu parlaklığı sabitlemenin bir yolu var mı ?

slm

aoc g2460pqu monitör tartışılan sorunlu bir 144hz.monitör...forumdada daha önceki sayfalarda bahsetmiştim (donanımhaberdeki incelemesindede gama tutarsızlığından bahsedilmişti) ciddi gama sorunları olan, menüsü ayar tutmayan bir monitör...sizin beğenmenize şaşırdım doğrusu bir türlü doğru renk calibrasyon gama contrast tutturamamıştım...ama sizin sorununuz sanırım DCR:on olduğundandır off konumuna getirip deneyiniz...

• Hocam merhaba,

monitör alacağım;kullanım alanım film ve offline oyun oynamak,call of duty,gta5,witcher gibi

27" 1080p monitör düşünüyorum

asus 27" mx279h ips mi yoksa Dell S2715H 27'' 6MS IPS mi önerirsiniz,yada başka modelmi önerirsiniz?
    27" 1080p ips başka önerilerinizede açığım

şimdiden teşekkürler :)

• rawenheart R kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Sorduğun her 2 monitör de işini görür. Hangisi içine daha çok siniyorsa onu al.

• Casper 21.5" 2ms almıştım. İade ettim. Aşırı parlak, açıkken ve kapalıyken ekranda kendimi görüyordum.

Şimdi Aoc 23" i2369Vm sipariş verdim. Mat ekranmış.
  • NVN kullanıcısına yanıt
    Mat kaplamasız ekranların hepsi öyle. Acer ve Dell'n de öyle monitörleri var. Tercih meselesi yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: fakcakaya

quote:

Orijinalden alıntı: x3x

Arkadaşlar AOC G2460PQU monitörünü kullanıyorum. Performans olarak memnunum fakat hem masa üstü pc'de hem ps4'de ekran parlaklığı değişiyor, ayarını bir türlü bulamadım, hoşuma gitmiyor bu durum.

slm

aoc g2460pqu monitör tartışılan sorunlu bir 144hz.monitör...forumdada daha önceki sayfalarda bahsetmiştim (donanımhaberdeki incelemesindede gama tutarsızlığından bahsedilmişti) ciddi gama sorunları olan, menüsü ayar tutmayan bir monitör...sizin beğenmenize şaşırdım doğrusu bir türlü doğru renk calibrasyon gama contrast tutturamamıştım...ama sizin sorununuz sanırım DCR:on olduğundandır off konumuna getirip deneyiniz...

Belki size sorunlu monitör gelmiştir bilemiyorum, ayrıca kalibrasyona falan cok kafa yoran biri de değilim belki ondandır :))

gamma 2, renk sıcaklığı warm contrast 40 parlaklık 60 benim ayarlarım bu şekilde, ben memnunum. Yabancı sitelerde sizin bahsettiğiniz sorunu hiç okumadım ayrıca. Soruna dair bir kaynak varsa okumak isterim..

Bu arada dcr: off konumda ama hala gölgeden güneşli yere geçerken parlaklık az da olsa değişiyor, bir türlü kapatamadım.

Ayrıca overdrive off iken cok az ghosting görüyorum pes2015'te. Benim gözler çok hassas sanırım Overdrive'ı medium yapınca düzeliyor fakat bu seferde input lag çoğalıyormuş sanırım. Fps oyunlarında input lagın min olması lazım..

• kaynak olarak verdim ama :)) kullanıcı deneyimleri linki :http://forum.donanimhaber.com/m_85878693/tm.htm

donanımhaber editörlerinin incelemesi: http://www.donanimhaber.com/monitor/haberleri/AOC-G2460Pqu-144Hz-Oyuncu-Monitoru-Video-inceleme.htm

bana gelen üründe sorun yoktu...araştırırsanız yurtdışı yorumlarındada bulabilirsiniz kaynak...sizin gözünüzden kaçmış malesef...ayrıca şu anki yaşadığınız problemde bu monitörün mevcut problemi arasına eklenebilir...menü kesinlikle ayar tutmuyor...

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    hocam

MX279H alıcaktım fakat deneme imkanım oldu film ve oyunlarda aşırı kötü geldi bana yüzleri fondoten sürmüş gibi gösteriyor beğenmedım :d

önerebilcegin başka monitör varmı oyun ve film ağırlıklı 27 inc .. ve şık taşarım istiyorum

MX279H taşarımı güzel diye alıcaktım fakat göründügü gibi değilmiş...
  • berkay1074 kullanıcısına yanıt
    Dell'e bak bi de o zaman.

• Benim ghosting ile ilgili bir sorum var. Yabancı kaynakları okudum fakat pek bişey anlamadım.

Örn: monitör 1 ms tepki süreli olsun (144hz), oyunu yüksek fps de oynayınca ghosting olmaz iken 60fps ve altında ghosting sorunu olur mu?

Yani, yüksek hz+düşük fps = ghosting mi ?

monitörü 60hz'e çekince 60fps ve altında ghostin sorunu ortadan kalkar mı ?

Kısacası bana ghosting, hz, ve fps ilişkisini anlatın yav işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3x -- 11 Haziran 2015; 14:04:57 >
  • arkadaslar ,

Monitordeki usp girisine usb coklayıcı port takarsam monitorun hızı düser mi?
  • UsB girişleriyle monitörün görüntü aktarım kablosunun bir bağlantısı yoktur. Haliyle yavaşlaması mümkün değil.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Dell E2214H Bu Monitor Sence Uygunmu @bocekgrafik
  • aydinsafa A kullanıcısına yanıt
    İkiside IPS panel.
    U2415'in 16/10 ölçekte 1920x1200 çözünürlükte olmasının herhangi bir handikapı var mı @bocekgrafik hocam ?
    En büyük artısı bence U415'in tepki süresinin 6 ms olması.
  • http://aoc-europe.com/tr/products/I2369V#product-detail-technical I2369V

http://aoc-europe.com/tr/products/e2470swda#product-detail-features E2470SWDA

sizce hangisi alınmalı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 19 Haziran 2015; 16:48:16 >

• x3x kullanıcısına yanıt
    Hayır öyle değil. Gölgelenmenin asıl sebebi monitörün lag süresidir ama bu, yüksek hz=fps ile tolare edilebilmektedir.

Monitörün kaç hz olduğu önemsiz olarak, düşük fps öncelikle takılmaya (sekmeye, teklemeye) sebep olur. Takılma yoksa bile az da olsa gölgrlenme olur ama 60 hz monitörlerde. Bunun tam çaresi ise, yüksek hz+yüksek fps'dir.

Oyun 60 fps'de oynancaksa, 120-144 hz monitör anlamsız hale gelir.

• prenskaan kullanıcısına yanıt
    Monitördeki USB portunun tek işlevi uzatma görevi görmesidir ve monitörle alakası yoktur bunun.

• 
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.