Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (270. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Asus MX239H kullanıcısı olarak söylüyorumki ghosting çok fazla var. Evet, IPS olduğu için renkler mükemmel. Fakat oyun için "orta halli değil" bile diyebilirim.

PS4 oynadım, fifa'da topun arkasından en az 2-3 top daha gidiyor, adamlar desen koşarken moition blur efekti vermiş gibi koşuyorlar. Bu olayın HZ ile ilgisi yok ghosting var monitörde alacak arkadaşlara duyrulur.

Ve ne yazık ki VX239H'da böyle sanırım çünkü çok farkları yok özellik olarak sadece MX'te hoparlör var diğerinde yok birde renkleri farklı ve yanlış bilmiyorsam HDMI sayıları farklı.

Yalnız şöyle bir durum da var ben grafikerim ve ofisteki Asus VS239H da IPS, ama MX ile alakası yok resmen bu LED gibi. Renk konusunda üstüne göremdim MX'in, fakat dediğim gibi çok hareket içeren (futbol, araba yarışı vb) oyunlarda tavsiye etmiyorum. BF4 vb oyunlarda sıkıntı yaşamadım, onlarda belli olmuyor pek ghosting olayı ya da ben göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxthon -- 16 Temmuz 2014; 9:25:58 >

• bazı arkadaşlar ghosting olayını tracefree özelliğini 0 yaparak çözmüşler. denedikten sonra tekrar yazar mısınız ? ps4 odaklı kullanacağım ve bugün alacaktım, (27 inch modelini) sizin yorumu görünce içime kurt düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyGaR___ -- 16 Temmuz 2014; 12:01:42 >
  • UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Trace Free'yi 0 yapınca bana da akşam azcık gitti gibi geldi ama şuan PS4 yok o yüzden deneyemeyeceğim ne yazıkki. Bence siz yinede riske atmayın PS'de futbol oynarsanız. Ya da kapın PS4'ü gidin Vatan'a (ya da nereden alacaksanız) 2dk takın deneyin hangisinde iyise veya sizi rahatsız etmezse benim bahsettiğim olay onu alın en güzeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Trace Free'yi 0 yapınca bana da akşam azcık gitti gibi geldi ama şuan PS4 yok o yüzden deneyemeyeceğim ne yazıkki. Bence siz yinede riske atmayın PS'de futbol oynarsanız. Ya da kapın PS4'ü gidin Vatan'a (ya da nereden alacaksanız) 2dk takın deneyin hangisinde iyise veya sizi rahatsız etmezse benim bahsettiğim olay onu alın en güzeli.

hocam dün akşam vatan'a gidip dediğin gibi ps4 ü taktırdım. tracefree özelliğini direkt sıfır yapıp denedim, fifa falan kusursuz oldu. aldım geldim makinayı öyle olunca
    Ama Trace Free yapmadan çok oluyor değil mi ghosting? Bende öyleydi. (:
  • evet hocam, evde özellikle tracefree özelliğini 0 yapmadan da denedim, ghosting oluyor o zaman :) neyse ki çözüm yolu koymuşlar
    Tamam öyleyse, sevindim. (:
  • Trace Free 40'da en iyi sonucu alıyorsunuz genelde Asuslarda. 40ın üstünde pixeller sapıtıyor. Hele 80 ve 100 ölümcül benim ML239H'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading

Trace Free 40'da en iyi sonucu alıyorsunuz genelde Asuslarda. 40ın üstünde pixeller sapıtıyor. Hele 80 ve 100 ölümcül benim ML239H'da.

akşam bunu da denerim
  • Arkadaşlar FPS oyun oynadığım bilgisayarım için 21 inç 350 lira civarında LCD monitör önerebilirmisiniz ?
  • Arkadaslar 1 haftadir pc arastiriyorum toplamaya.kafamda biseyler olustu kasa olarak ama inanin monitor hic dusunmedim.bi bakiyim dedim kafam daha da karisti yaklasik 1750 liraya topluyucam kasayi geriye 250 300 kaliyor bana guzel bir monitor onerisinde bulunurmusunuz.fps yada moba oyunlar oynarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam hangi monitörü aldın
  • quote:

Orijinalden alıntı: noogard

Hocam hangi monitörü aldın

asus mx279h modelini hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60 hz monitörleri yırtılma olur diye tercih etmek istemiyorum ama 120 hz monitörde 50 fps alsam 120 hz'in bir esprisi olur mu? Bir de 120 hz monitör, 60 hz ile arasındaki 300-400 TL fiyat farkına değer mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen1903

Peki hocam önerdiğin iki monitorde de tepki süresi 7 ms, forumlarda okuduğum yüksek mslerin görüntülerde ghosting gibi görüntü problemlerine neden oluyormuş. Bu iki monitörde o tarz bir problem yaşar mıyım?

Sorun olacak modeli önermem. HaypurTiryading güzel izah etmiş bak. Misal olarak 8 ms GTG (yani reelde takriben 14 ms) olan Dell U2312HM'de gölgelenme yaşamamışken, sözde 2 ms diye satılan bir monitörde aşırı derecede gölgelenme vardı. Gölgelenme sorunu ile tepki süresi paralel olmayabiliyor yani.

quote:

Firmaların daha doğrusu her modelin yazan ms sürelerine pek itibar etmeyin derim. Kimileri doğru çıkmayabiliyor. Hele birde konu ips'se. Ghosting de ayrı mevzu tabi. Sevdiğiniz hoşunuza giden monitörün detaylı review'ını okuyun internetten. İlk sayfada bulabileceğiniz adresler var.

Misal Aoc'nin kimi monitörleri var 6ms GtG diyor ama reviewlerde cihazla bir ölçüyorlar hoop 18-22ms aralığında dalgalanıyor (ips). + Input lag var. Sonra pixelleri hızlandıran misal TraceFree-AMA-Overdrive gibi özellikler var. Kimi durumlarda %50'ye kadar gecikmeyi azaltabildiğini gördüm. Testlerde açık ve kapalı şekilde yapıyorlar ve sonuçları belirtiyorlar. Firma zaten kutuda neye göre olduğunu belirtmiyor gecikmeyi yazarken. İlk cümlelerimde dediğim gibi ilk sayfaya bakınız öncelikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 21 Temmuz 2014; 10:45:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Player ONE

Hocam 1. sayfadaki yazıyı okudum ve diğer yazılarınızıda gözden geçirdim.
    Sonuç olarak aklımda bazı modeller şekillendi.Öncelikle benim önceliklerim monitörü kullanma durumum şunlar.

1.Genelde internet film arasıra oyun.Oyun canım sıkılınca counterstrike,piyasaya yeni güzel oyun düşerse onu oynarım.3d oyun tırt olduğu için ilgimi çekmez.

2.Benim için doğallık ve panelin renk GÖRÜNTÜSÜ ÇOK ÖNEMLİ.sanırım bu durumda 120hz lik ips olmayanlar eleniyor.(1. kesin nokta ips)

3.VErdiğiniz bilgilerde anladığım kadarıyla bu durumda hem renk kalitesi bende gazleri koruması açısından mat ekran almalıyım.(2. kesin nokta mat ekran)

4.23/24 inç sanırım bana ideal diye düşünüyorum 27 bizi bozar.(3. kesin nokta 23.24 inc)

Şimdi toplayabildiğim veriler bunlar.
    Ama burda hocam size sormak istediğim şu:

1.Benim dikkatimi çeken Dell U2312HM(bunu bulamam herhalde) birde asus vx239h.
    inç olarak değil ama fiyat olarak biraz daha yükselebilirim.Bana önerdiğiniz monitör nedir. .Yani şu özelliğinden dolayı şuna yönel dediğiniz.Yoksa masrafa değmez mi...

2.eski bir amd hd5850 ekran kartım var.İlerde tabi yükselteceğim.Bağlantılarda sorun olurmu.

3.Ölü pikselde ne yapılır.Ölü piksek de iade işleminde sorun çıkarmayan neresi var..Nerden alalım.

Sorduğun monitör güzel. Eğer kullanacağın ortam fazla ışıklı değilse F/P olarak Dell S2340L de alabilirsin.
    5850 ile sorun yaşamaman lazım.
    Ölü piksel konusunda Dell hassas bir firma.

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Beyler Asus MX239H kullanıcısı olarak söylüyorumki ghosting çok fazla var. Evet, IPS olduğu için renkler mükemmel. Fakat oyun için "orta halli değil" bile diyebilirim.

PS4 oynadım, fifa'da topun arkasından en az 2-3 top daha gidiyor, adamlar desen koşarken moition blur efekti vermiş gibi koşuyorlar. Bu olayın HZ ile ilgisi yok ghosting var monitörde alacak arkadaşlara duyrulur.

Ve ne yazık ki VX239H'da böyle sanırım çünkü çok farkları yok özellik olarak sadece MX'te hoparlör var diğerinde yok birde renkleri farklı ve yanlış bilmiyorsam HDMI sayıları farklı.

Yalnız şöyle bir durum da var ben grafikerim ve ofisteki Asus VS239H da IPS, ama MX ile alakası yok resmen bu LED gibi. Renk konusunda üstüne göremdim MX'in, fakat dediğim gibi çok hareket içeren (futbol, araba yarışı vb) oyunlarda tavsiye etmiyorum. BF4 vb oyunlarda sıkıntı yaşamadım, onlarda belli olmuyor pek ghosting olayı ya da ben göremedim.

Paylaşımın için sağol. Bu sebeple MX serisini tavsiye etmedim hiç. Bu sorunu giderilmiş olan VX serisini tavsiye ettim sonradan.

• Konunun ilk mesajını okudunuz mu?
  • Meraba arkadaşlar. Şuan ki monitörüm philips 170c ve eskidi. Yeni bir monitör almaya karar verdim. 200tl ye kadar orta duşuk performanslı bir monitör onerebilirmisiniz?

Not:çok oyun oynarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Trace Free ile bir nebze ghosting geçiyor, fakat oyun için değil yinede. Şuan monitör alsam IPS alırdım fakat bu seriyi değil, ghostingi daha düşük olan bir model.
  • 
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.