Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
10.368
Cevap
135
Favori
367.405
Tıklama
Giriş
    212 Mesaj
    Şu anki monitörüm LG w2230s. Cs 1.6 oynuyorum. 120hz monitör bakıyordum. Ancak hala Türkiye' de 2 model var ve fiyatları 1000tl üzerinde. Yurtdışından ASUS VG248QE getirttirebilirim. Toplam 900tl civarı tutuyor. Bütçeyi zorlayabilirim. Ancak Dell U2312HM hoşuma gitti. Film ve dizi de çok izlerim. Ips panel olduğu için şu an kullandığım monitör kadar gecikmeyi kabul edebilirim. Ancak fazlası zarar. Sizce bu monitör beni üzer mi?

Yurtdışından nasıl getirtmeyi düşünüyorsunuz?Amazon'dan alayım edim bulunduğunuz yere gönderim yok diye hata vermişti
    |
    |
    tec_L kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    GIGABYTE AORUS Z370 GAMING 7 / i7 8700K@5.0GHZ & NOCTUA NH D-15 / Gskill TRIDENT-Z 2x8 GB CL17 3600 MHZ DDR4 / Samsung 960 EVO 500GB / ZOTAC GTX 1080 TI AMP! / HAF 912 / COOLERMASTER GX80 PLUS 750W / Corsair K95 RGB PLATINUM MX SPEED / Zowie EC2-A & SteelSeries QCK Heavy / Creative OMNI & Hyperx Cloud II / PIONEER BDR-209EBK
    Zowie BenQ XL2540 @ 240 Hz
    **Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"
  • Teğmen
    212 Mesaj
    Global gönderi seçeneği olanlardan alabilirsiniz. Kargosu ve vergisini baştan alıyorlar kapınıza kadar geliyor.
    |
    |
    Asus VG248QE'nin performansı çok iyi ve almaya niyetlenmiştim(iyi ki almamışım) ama LED panellerle IPS paneller karşılaştırıldığında açı ve özellikle de renk olarak aralarında çok büyük farkların oluşması beni caydırdı açıkçası. S-IPS paneller en üst düzey olduklarından dolayı çok pahalılar. Bundan dolayı S-IPS'ye(Super) en yakın olan P-IPS(Performance, f/p) panelli bir monitör almaya kadar verdim. 16.7 milyon renk nerde 1.07 milyar renk nerde.. Yapılan karşılaştırmalarda bunu doğrular nitelikte... Ayrıca vakit buldukça doğa fotoğrafçılığıyla da ilgileniyorum. Anlayacağınız IPS panel bana şart oldu ama az da olsa oyun oynuyorum. Bu yüzden;

IPS panellere göre Input lag oranı düşük bir P-IPS panelli monitöre ihtiyacım var. 23" veya 24" olabilir. Ekran kesinlikle mat olmalı. Bütçe en fazla 800TL..

Gördüğünüz veya bildiğiniz, pişman etmeyecek bir model veya modeller önerebilirseniz sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pohuman -- 5 Şubat 2014; 13:45:30 >

• Çavuş
    58 Mesaj
    Merhaba,

İlk sayfadaki bilgileri okudum. Aşağıdaki birkaç monitöre kadar seçenekleri daralttım:

23-24 inch almayı düşünüyorum.

Asus VX239H
    Viewsonic VX2370Smh
    AOC E2461Fwh
    Dell U2412M

Fiyatlar benzer.

Pro oyuncu değilim ama yeni sistemimle birlikte uzun süre ara verdiğim oyuna az zaman ayırarak da olsa dönmek istiyorum. Ayrıca 1080P video izleyeceğim. Grafik dizayn, tasarım gibi işlerim yok. Ancak parlak ve canlı renkleri seviyorum monitörde. Son olarak parlak ekran yerine mat ekranı tercih ederim.

BU modellerden hangisini tercih etmelimyim sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vette79 -- 5 Şubat 2014; 13:36:25 >

Madem parlak ve canlı renkleri seviyorsun. O zaman bu modeller arasından tek seçeneğin U2412M. Ama yerinde olsam U2312HM alırdım. Onun oyun performansı çok daha iyi.
    |
    |
    Vette79 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    7 Not
    Samsung S22C350 monitör sahibiyim.
    Çok memnunum. Tavsiye edilir.
    |
    |

Merhaba, Dell U2312HM ve VX239H arasında kaldım.İlk sayfadaki sitelerde VX239H ile ilgili hiçbir bilgi yok.İnternette de doğru düzgün bir inceleme bulamadım.Dell'in input lag süresi çok iyi ama 0%-100% 8.15 ms 100%-0%-100% 17.55 ms gecikmesi var.Ghosting'den nefret ediyorum, sanırım siz U2312HM kullandınız gözle görelecek kadar ghosting var mıydı? Diğer yanda VX239H ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum ama tasarımı çok hoş.500-600 arasında siz ne öneriyorsunuz? Teşekkürler.
    |
    |
    Bahsedilenler: bocekgrafik

• Yarbay
    5601 Mesaj
    lg nin 150 ekran 3d led tv si var input lag 100ms nin üzerinde mouseyi hareket ettiriyorum imleç belirgin bir gecikmeyle geriden geliyor aim400kg sitesinden press reaction testi yaptım ortalama 0.4 çıktı crt de bu 0.25 idi.nerdeyse yarı yarıya.bide utanmadan 5ms demişler özelliklerinde.

800 liraya S-IPS yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    pohuman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yarbay
    18060 Mesaj

Bence biraz vardı. Ama benzer durum, tüm 60 hz monitörlerde var zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    VETERINARY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2791 Mesaj
    @bocekgrafik üstadın tavsiyesi ile HP 22xi model monitör aldım.Kendisine teşekkür ediyorum IPS panel harika bir cihaz.FPS oyunlarında sorun hiç yaşamadım BF 4 oyuncusuyum.Netlik performans ve kalite kokan bir cihaz.Tavsiye olunur.
    |
    |
    Malesef bende bulamadım. AH-IPS alacağım mecburen. Sizin listede fazla 23" 24" IPS panelli monitör yok. Olanlarda da tip yok. Benim için dış görünüşte önemli.. Ne yapacağım bilmiyorum.. Araştırmaya devam..

Monitörlerin TV'lerden pahalı olma nedeni işte bu zaten. Ve yine aynı sebepten ötürü, oyuncular için TV tavsiye edilmez.
    |
    |
    şoray uzun yolda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    18060 Mesaj

İlk sayfadaki Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altında, aradığın nitelikte monitörler var. Bu arada, hem E-IPS, hem de H-IPS kullandım. İnan ki aradaki fark fazla değil.
    |
    |

• Yarbay
    6935 Mesaj

Nedense ilk mesajın sadece o kısmına hiç bakmamışım. Farklı bir başlık sandım galiba. :) Hemen incelemeye başlıyorum..

Ayrıca samimi cevabınızdan dolayı teşekkür ederim..

Arada kaldığım monitörler olursa size tekrar danışabilirim..
    |
    |
    Bahsedilenler: bocekgrafik
    Bugün risk alarak Asus VX239H modelini sipariş ettim forumda merak eden çok. Youtube da videolar var ancak bu yenilenmiş model hakkında pek bilgi yok 2 ödül almış birisinde ghosting sorunu olmadığı yazılmış. Gelir gelmez testleri yapıp burada paylaşırım tabi bocekgrafik üstadımızın izni olur ise. Böylece bu monitör hakkında kimsenin aklında soru işareti kalmamış olur.
    |
    |
    MSI Z87-GD65 Gaming || Intel Core i5 4690K 4.8GHZ || GALAX GTX 980 HOF 1560MHZ - 8000MHZ || BenQ XL2420Z 24" || G.SKILL RipjawsX 1866Mhz DDR3 CL 8-9-8-24 4x2 8GB || Corsair Neutron GTX 480GB || Seagate 3 TB 7200 64Mb || Corsair Obsidian 750D || Cooler Master Vanguard V850 || Zalman Reserator 3 MAX || Logitech G502 Proteus Core || Steelseries Apex RAW || Creative Sound Blaster ZX || ASUS Strix 2.0
  • Yarbay
    6935 Mesaj
    @bocekgrafik hocam sizin listenizde bana uyan 2 adet monitör var ama 2011 üretimi olmaları "acaba şimdiki güncel monitörlerle aralarında fark var mıdır?" sorusunu sormama neden oluyor. Bu monitörler:
    http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm
    http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

Ekran yüksekliğinin ayarlanabilir olması benim için olmassa olmazlardandı diyebilirim ve bu özellik 2 monitörde de var.. Siz U2312HM olan model hakkında yorumlarınızı yazmışsınız. Sanırım bu 2 model arasında U2312HM modelini önereceksiniz? Birde üstteki sorumu cevaplarsanız çok sevinirim..

@ArchLord uzun araştırmalarım sonucunda aklımda sadece bu monitör kalmıştı ama oyun performansından emin olamadığım için tereddüt etmiştim. Birde yüksekliğinin ayarlanamıyor olması vazgeçmeme neden oldu. Umarım kısa sürede bi inceleme yaparsınız da akıldaki soru işaretlerini giderirsiniz..

• Yüzbaşı
    643 Mesaj

Masam makam masası yani yüksek o yüzden yüksekli ayarı benim için hiç önemli değil. Monitörü kullananlar memnun yabancı forumlarda bile bu monitör hakkında adam gibi bilgi yok. Belkide sebebi bu monitöre oyuncu kesimin pek yaklaşmaması. Kutusundan çıkarır çıkarmaz testlerini yapar paylaşırım memnun kalmazsam iade ederim zaten :D
    |
    |
    MSI Z87-GD65 Gaming || Intel Core i5 4690K 4.8GHZ || GALAX GTX 980 HOF 1560MHZ - 8000MHZ || BenQ XL2420Z 24" || G.SKILL RipjawsX 1866Mhz DDR3 CL 8-9-8-24 4x2 8GB || Corsair Neutron GTX 480GB || Seagate 3 TB 7200 64Mb || Corsair Obsidian 750D || Cooler Master Vanguard V850 || Zalman Reserator 3 MAX || Logitech G502 Proteus Core || Steelseries Apex RAW || Creative Sound Blaster ZX || ASUS Strix 2.0
  • Yüzbaşı
    778 Mesaj

Hocam inanın yapacağınız incelemeye çok ihtiyacım var çok iyi olur özellikle ghosting ve input lag değerlerini merak ediyorum.
    |
    |
    Bahsedilenler: ArchLord

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
son dakika
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.