Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: casflow Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.110
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      362 Mesaj
      08 Haziran 2013 21:26:57

Hocam size bir soru sormak istiyorum :D bugün vatana AOC 23.6" E2461Fwh'u incelemek için gittim yeni monitör olduğu için ama yanında duran E2357FM modeline aşık oldum resmen, parlak kristal ekran çok canlı çok hoşuma gitti. Sanırım tavsiyelerinizde de var. Ama oyun için ve film izlemek için nasıldır. Parlak ekran olması gözü yorar diyorlar korkuyorum. Sıkıntı yaratır mı? Ayrıca cihaz 2012 tasarım ödülü almış!...
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      - CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300R
      - ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz
      - ASUS HD7950 DirectCU II TOP
      - AOC 23.6" E2461Fwh
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      09 Haziran 2013 00:37:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: biryeregitmiyoruz

Ama oyun için ve film izlemek için nasıldır. Parlak ekran olması gözü yorar diyorlar korkuyorum.

Önerilerimde var ama bunun sebebi oyun için uygun olması. Lâkin, parlak ekran olmasından kaynaklı çekinceler var ki onu ben de yazıyorum yeri geldiğinde. Işığın loş ve/veya karanlık ortamda kullnılırsa sorun olmaz ama ışıklı ortamda ekran ciddi yansıma yapar.
      |
      |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      362 Mesaj
      09 Haziran 2013 01:02:45

Odam içe kapalı bir yerde pencere yok. Peki uzun kullanmada sorun yapar mı gözlerde?
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      - AOC 23.6" E2461Fwh
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      09 Haziran 2013 02:14:03 Konu Sahibi

Koyu renklerde kendini görürsün biraz. Yorgunluk yapar ama bozduğuna dair bir gözlemim olmadı.
      |
      |
      biryeregitmiyoruz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      6057 Mesaj
      09 Haziran 2013 08:33:01
      arkadaşlar merak ettiğim oyun oynarken monitörün büyük olması her zaman avantaj mıdır? ve internet te gezinirken yazı okurken falan dezavantaj oluşturur mu ?
      ben de 23 inc Philips var ama biraz eski model hdmi dvi falan yok. sadece vga var.yeni aldığım ekran kartı tam performans veremiyor haliyle.sırf hd desteklemiyor diye yeni bir tane alacağım ama sorum şu gerekirse TV olarak da kullanabileceğim monitör arıyorum duvara asıp kullanmak var aklımda ama bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress_ -- 9 Haziran 2013; 8:41:12 >

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."
    • Yüzbaşı
      362 Mesaj
      09 Haziran 2013 10:05:35

Forumda ya da baska yerde incelemesini goremedim hic, kararsiz kaldim. Goruntusu cok hosuma gitti. Gozu yormasi kotu oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      - AOC 23.6" E2461Fwh
    • Yüzbaşı
      946 Mesaj
      10 Haziran 2013 21:20:32
      böcek kardes ASUS VE247H aldım ölü piksel çıktı başka biryerde bulamadım bu monitörden goldda var ama cok asırı pahalı sizin konunuzdaki aoc lardan almak istiyorum ama bişey sorucam aoc monitör olarak iyi bir markamı yani en azından asus kadar kalitelimi bunu ögrenmek istiyorum
      |
      |
      10 Haziran 2013 21:44:34 Konu Sahibi

AOC kullanmadığım için bilemiyorum. Alan arkadaşlara sormak gerek.
      |
      |
      ckaracar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      10 Haziran 2013 21:45:51
      peki oac kimin panelini kullanıyor lg mi samsung mu acaba
      10 Haziran 2013 21:49:07 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

1- arkadaşlar merak ettiğim oyun oynarken monitörün büyük olması her zaman avantaj mıdır?
      2- internet te gezinirken yazı okurken falan dezavantaj oluşturur mu ?
      3- ben de 23 inc Philips var ama biraz eski model hdmi dvi falan yok. sadece vga var.yeni aldığım ekran kartı tam performans veremiyor haliyle.
      4- sırf hd desteklemiyor diye yeni bir tane alacağım ama sorum şu gerekirse TV olarak da kullanabileceğim monitör arıyorum duvara asıp kullanmak var aklımda ama bilmiyorum.

1- Kullanacağın mesafeye bağlı olmakla birlikte, konsol bağlayacaksan veya TV olarak kullanacaksan uzaktan bakacağın için 27" tavsiye ederim.
      2- Hayır.
      3- VGA olması ile ekran kartının veriminin alakası yok.
      4- Duvara astığın yerle arandaki mesafe 50 cm'den fazla olur muhtemelene ve bu da yazıları okumanda sorun oluşturur. Bu sebeple duvara monte etme. Ama sadece oyun ve film için kullanacaksan olabilir.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      10 Haziran 2013 21:50:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ckaracar

peki oac kimin panelini kullanıyor lg mi samsung mu acaba

Panelini merak ettiğin monitörlere ilk sayfadaki Monitörünüzün panel teknolojisini öğrenin başlığı altındaki linke bak.
      |
      |

• Binbaşı
      1071 Mesaj
      10 Haziran 2013 21:51:44

Buradaki konu yardimci olabilir kardesim sana
      http://forum.donanimhaber.com/m_75918920/f_//tm.htm#75918920
      bu h.sonu bende alacagim buyuk ihtimalle ama panel olarak hangi firmayi kullaniolar bilgim yok

|
      |
      Bahsedilenler: ckaracar
      CORSAIR CARBIDE 400R // ASUS Z77-A DDR3 2400MHz(O.C.)// INTEL i5 3570K 3,4GHz Turbo 3.8Ghz // CORSAIR HYDRO H80i // MSI GTX 1050 TI 4 GB GAMING X // H.P.E. BRONZE 700W 80 PLUS // WD 3.5 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 // SANDISK ULTRA II 240GB 550MB-500MB SSD // EDIFIER M3500 5.1 // AOC E2461FWH LED 23.6 // STEELSERIES RIVAL 650 WIRELESS // LOGITECH G105 // ASUS ROG STRIX FUSION 500
    • Yüzbaşı
      946 Mesaj
      10 Haziran 2013 22:30:58
      böcek kardes bu monitörü tavsiye edermisin arkadaşın söylediğini AOC E2461Fwh
      |
      |
      10 Haziran 2013 22:34:22 Konu Sahibi

İnput lag testini bulamadım. İnceleme konusunu açan arkadaşın verdiği bilgiler var şu an elimizde bu sebeple.
      |
      |
      ckaracar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      10 Haziran 2013 22:51:54
      input lag onunda iyidir sanırım 2 ms tepkime var
      |
      |
      10 Haziran 2013 22:55:45
      23" f/p açısından iyi bir monitör önerebilir misiniz hocam?
      |
      |
      10 Haziran 2013 23:20:52

Birtek input lag testi yok bocek abinin dedigi gibi . diger her yonuyle alinacak bir monitor kanimca :)

|
      |
      Bahsedilenler: ckaracar
      CORSAIR CARBIDE 400R // ASUS Z77-A DDR3 2400MHz(O.C.)// INTEL i5 3570K 3,4GHz Turbo 3.8Ghz // CORSAIR HYDRO H80i // MSI GTX 1050 TI 4 GB GAMING X // H.P.E. BRONZE 700W 80 PLUS // WD 3.5 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 // SANDISK ULTRA II 240GB 550MB-500MB SSD // EDIFIER M3500 5.1 // AOC E2461FWH LED 23.6 // STEELSERIES RIVAL 650 WIRELESS // LOGITECH G105 // ASUS ROG STRIX FUSION 500
    • Yüzbaşı
      521 Mesaj
      10 Haziran 2013 23:55:27
      Arkadaşlar PS3 için monitör kullanıpta memnun olan biri var mı?
      |
      |
      11 Haziran 2013 00:40:47
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

1- arkadaşlar merak ettiğim oyun oynarken monitörün büyük olması her zaman avantaj mıdır?
      2- internet te gezinirken yazı okurken falan dezavantaj oluşturur mu ?
      3- ben de 23 inc Philips var ama biraz eski model hdmi dvi falan yok. sadece vga var.yeni aldığım ekran kartı tam performans veremiyor haliyle.
      4- sırf hd desteklemiyor diye yeni bir tane alacağım ama sorum şu gerekirse TV olarak da kullanabileceğim monitör arıyorum duvara asıp kullanmak var aklımda ama bilmiyorum.

1- Kullanacağın mesafeye bağlı olmakla birlikte, konsol bağlayacaksan veya TV olarak kullanacaksan uzaktan bakacağın için 27" tavsiye ederim.
      2- Hayır.
      3- VGA olması ile ekran kartının veriminin alakası yok.
      4- Duvara astığın yerle arandaki mesafe 50 cm'den fazla olur muhtemelene ve bu da yazıları okumanda sorun oluşturur. Bu sebeple duvara monte etme. Ama sadece oyun ve film için kullanacaksan olabilir.

Merhaba,
      VGA, DVI ve HDMI bağlantı tipleri arasında, bağlantuı türlerinden dolayı özellikle vga ve dvı arasında (kullanıma bağlı olarak, oyun vb için) %15 ile 30 arasında değişen miktarlarda performans düşümü olmaktadır. Vga bağlantılarda bu durum ekranda kendini titreme veya 60hz te monitör çalışmasına rağmen sanki 30hz çalışıyormuş gibi netice verebilir. Aynı zamanda stabil olmayan bir çalışma durumundan dolayı gözlerde yorgunluğa yol açabilir. Performans düşümünün ölçüsü bütün ekran kartlarının teknik özelliklerinde, bağlantı türüne bağlı olarak verebildikleri maksimum çözürlünük ile ifade edilmektedir, ama telafuz edilmez ve bu performans düşümü her ekran kartında aynı olmayabilir. Bu söylediklerimi bizzat yaşamış olarak tecrübemi sizlerle paylaşmak istemekteyim, genelde bu konu pek önemsenmez veya es geçilir. Konu içerisinde bahsi geçen performans düşümü, ekran kartı tarafından bağlantı türüne bağlı olarak verilen maksimum çözürlünük sınırlarına yaklaşıldıkça meydana gelmektedir. Bu nedenle misal olması açısından, dizüstü bilgisayara analog bağlantı ile bağlanan monitörde karşılaşılan sıkıntılar (olasılığı yüksektir), masaüstü bilgisayara aynı şartlar (analog bağlantı ve çözünürlük) altında gerçekleşmeyebilir. Günümüzde ekran kartlarının büyük bir çoğunluğu digital bağlantılara (dvi, hdmi,dp) yönelik imal edilmektedirler, müşterilerde bulunan eski tip ki genelde analog bağlantı türü olan vga monitörleri de aynı ekran kartları ile kullanılmasına olanak sağlamak maksadıyla çeşitli çeviriciler ekran kartı ile birlikte verilir. Netice de ekran kartı tarafından digital olarak üretilen görüntü, monitöre analog olarak iletilir. Ekran kartınızın üzerinde bulunan bağlantı türünüz ne ise ona uygun monitör kullanmakta fayda vardır.
      Kolay gelsin...
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      11 Haziran 2013 08:52:22 Konu Sahibi

İlk sayfadaki önerilere bakın önce.
      |
      |
      Dovahkiin98 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.