Şimdi Ara

Oyun medyasının oyunculara ihaneti (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
3
Favori
14.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
211 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı yayıncılar ve oyuncu görünümlü satıcılar forumlarda 10 bin tllerden bahsedip fiyat şişirtiyor,doğru.

Ama sizin de konu açarken biraz araştırma yapmanız gerek.

Playstation ülkemize euro ile giriyor,bunu söyleyen Playstation Türkiye müdürü

https://www.sabah.com.tr/teknokulis/dosyalar/2013/06/14/mini-roportaj-sony-playstation-4un-turkiye-cikis-donemi-fiyati-ve-dahasi

Avrupa fiyatına %21 vergi dahil,us fiyatında dahil değil,eyaletlere göre üzerine vergi konulup satılacak.

(2 fiyata da satıcı karları dahil)

Bunu da googledan araştırabilirsiniz,yabancı kaynaklardan.

Yani diskli ps5 bize 429 eurodan,disksiz ise 343 eurodan gelecek.

Bir değişiklik olmazsa şu an Vergiler,satıcı kar vs herşeyiyle ps5 diskli 8150tl ,disksiz 6500tl'ye satışa çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 1 Ekim 2020; 8:45:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• lextor L kullanıcısına yanıt
    Hocam yazdıklarında çok haklısınız.

Bir zamanlar işin direk içinde olan birisi olduğum için Playstation Türkiye'nin ne kadar berbat bir firma olduğunu iyi bilirim.

Basın adı altında indirimli Playstation satmalar mı, Basın adı altında ücretsi promo oyunlar dağıtmalar mı ?

Yani kısaca kişiliğini satan yayıncı veya basın dediğimiz kişiler yüzünden aslında bu böyle.

Çünkü 10-15 yaş arasındaki kitleye bunu anlatamazsın adamın ekonomik derdi yok babasının parası varsa alıyor yoksa izliyor ama o oyun bir gün alınıyor yani zaten Ps Türkiye'ninde amacı sanırım bu tip satışlar yapmak.

Bazen düşünüyorum atari alıp tsubasa mı oynasam veya tank veya mario mesela bunlar bana şu yapılanlar yüzünden çok daha mantıklı geliyor.
  • O yayınlarda vır vır oyun oynayıp, Yıtıbır denilen tayfa ya ne demeli ? Her gün video atıyorlar. Yok Ps5 10 bin TL oluyor, yok 9500 TL çıkacak diye önden algı yaratıp veletleri alıştırma politikası güdüyorlar. Asıl bu paralı askerleri temizlemek lazım önce.
  • Oyun medyası değilde ekonomi medyasının ihanetidir o. Oyun olsa duramazsın. Senin paran çöp olduğu için olmasın o zamlar ??

Cs go da düşük rütbeli oyuncular vardır dağa taşa sıkar pistole geçer onuda yer bitirir. Bende gidip çakıyla döndüre döndüre alırım o raundu :) Merkez bankası silver rank elemanlar gibi eldeki rezervleri dağa taşa sıktı yetmedi yedek akçeyi pistol niyetine kullandı o da yemedi.

Şimdi karşı tarafın insafına kaldı ve karşı taraf oyunu direk bitirirse keyif alamayacak. oyundan keyif almak için senin paranın çöp olmasını, tek tek atışlarla senin çaresizliğini izleyip anın tadını çıkarmaya başladı xD hiiiiiiiç ağlayıp sızlanmayın bunları oy verirken düşünecektiniz. Beter olun.

• Tek derdiniz bu olsun be olm takmayın kafaya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alma.
  • Konuyu açan gerizekalı arkadaşım,bu kadar uzun boş edebiyat yapacağına Avrupada PS5'le aynı fiyata satılacak Xbox SeriesX'in %20 gümrük vergisi üzerinden açıklanan ve açıklandığı gün kaldırılan Türkiye fiyatına baksan durumu anlıyacaksın ama o beyin sende nerede
    %20 gümrük vergili açıklanan xbox fiyatı neydi 7.499 tl şimdi bu fiyatı %50 gümrük vergili hesapla bakalım 9.500 tl'lik rakamı eminim sende bulursun.
    Adam ya bizde neden kol gibi vergi var,neden bizim paramız pul kadar değersiz,neden bizim alım gücümüz çok düşük demiyorda
    Dış minnak Sony bizi dolandırıyor,İçerdeki ajanlarda bizi kandırıyor diyor
    Senin o olmayan beynini seviyim ne diyim.
    Not:Ayrıca 8 bin Tl'ye satılıyor diye salladığın iphone 11 64gb fiyatı 9500 tl

• Şu konuyu açanın iflah olmaz bir yandaş olduğuna eminim ama kanıtlayamam ulan bir kere de şu vergilere kura hükümete sesiniz çıksın neymiş 8000 lira olacakmış diye anlaşıyorlarmış.. Basit bir matematik hesabı yapalım mı?
    Günlük kura göre hesaplanmıştır KUR HALA ARTMAKTADIR
    Euro=9.07

Ps5 500 euro = 4.540 Türk lirası

%50 gümrük vergisi = 2.270 türk lirası

Girişi= 6.810 bitti mi bitmedi..

%20 ötv = 1.362
    %18 kdv = 1225

Topladık.. 9317 TÜRK LIRASI minimum fiyatı. BAYI KARI FALAN HARİÇ..
    Ve sen burda gelmiş 8000e 9000e anlaşıyorlar diyosun.. Şimdi soruyorum KİM KAN EMİCİ??

• Extra vergi %20 e düşecek diye microsoft fiyat açıkladı ne oldu ? herkes şaşırdı çok pahalı geldi, şimdi o fiyata %30 daha ekle bu kadar basit, sony konsolu 500 dolara satıyor vergisiyle ilgilenmiyor amerikadar 500 dolar yazan raftan alırsın kasaya gidince vergisini ayrıca ödersin 500 dolara şimdi vatana gidip alacaksın üstüne %110 vergi koyacaksın yani ödemen gerekn para minimum 1050 dolar tabi satan yer karını sadece sony ile toptan alış fiyatından aldığı iskontoyu kullanırsa üstüne biraz daha kar etmek istiyorlar olay oradan kopuyor olmalı medya ile ilgisi yok bence, avrupa ülkerindeki sistem ve paramı değeri açısından orada bir miktar vergi indirimi oluyor bizim tarafımızdan alınınca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 1 Ekim 2020; 13:24:46 >
  • özetle vergiler yüzünden, her zaman olduğu gibi aldığımız herşeyen bi tanede devlete alıyoruz
    ulan var ya.. şu teknoloji çağında gençliğimizi yaşatmadılar ya bize.. haram zıkkım olsun benden çıkan herşey
    eğer 2010 yılından günümüze hatrı sayılır bi şekilde yönetilip büyüseydik, şu an herkes için çoğu şey erişilebilir olurdu
    3 sene öncesine kadar insanlar kafasına koyduğu 15,20 bin liralık hedefini birazcık uğraşıp kasarak alabiliyodu
    mesela ben 2016 yılında 14 bin lira biriktirip hayalim olan 2016 model sıfır ktm duke 250 motosiklet almıştım
    şu an öyle bi hedefim olsa o motorun sıfır fiyatı 41 bin lira dostlar.. yemeyip içmeyip 12 ay farm yaparsam alabilirim anca
    o da 3.500 küsür lira maaş aldığım için
    asgari maaşla çalışan garibanın ne hedefi olabilir ne hayali olabilir? stres, dert ve mutsuzluktan başka bi hedefi olamaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox series x daha geçenlerde 7.500 tlye çıktı hemen kaldırıldı bunun esas sebebi neydi arkadaş?
    Çünku 1 ekimde kaldırılacak denen %50 vergi %20ye dusurulecekti sözde ve fiyat da ona göreydi. Euro dolar sürekli her gün artıyor. Ben burda basit bir hesaplama yaptım o bile 1 hafta sonra geçerli olmayacak. 1 hafta önce euro 8.90dı şimdi 9.10 ARADAKİ FARKA BAK. İkisinin fiyatı bir olur mu? Ben 1 saat önce hesaplarken euro 9.07ydi. Ne adamlarsınız ya

Xbox series x için merlinin kazanı %20lik gümrük vergisine göre hesaplama yapması
    https://www.merlininkazani.com/xbox-series-s-ve-xbox-series-x-turkiye-fiyati-ne-kadar-olacak-haber-112798

Sadece vergilerle 7.494 lira hesaplanıyor ve satışa sunulduğu zaman 7.500 liraya piyasaya çıkıyor.
    Buradaki hesaplar da bizi yanıltmayacak.
    Dolar ve euro ve vergiler neyse konsol da o fiyata çıkacak. Bu kadar net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan457 -- 1 Ekim 2020; 14:18:1 >

• Birkaç gerizekalı çomar YouTuber tayfasına hediye ederler markanın reklamı için onlarda övmeye (ne övmesi, yalamaya) devam eder Sony'i, Microsoft'u.

Alınamayacak (herkes alabilir imkanları zorlayınca) makinayı aldım diye preview fotosuda koyarlar hani anlaşmalı olarak girelemeyecek mahalleye girdim videoları çekiyorlar ya moronca.

Anlaşmasız dediğin mahallelere gir bakalım asfalt ile kardeş etsinler fakat çok izlenme alacak ya gerizekalı izleyicilerinden, mahalledekilerin eline 50 lira 100 lira ver çek moron videonu.

Ne kadar tırt içerik varsa garabet ülke insanı üretiyor. Asalak insanlarda izlemeye bayılıyor.

Yurtdışından Xbox One X Series ve PS5 alabilme gücüm var fakat 2 seneden fazladır PC'de takılıyorum. Konsollara eski merakım ve hevesim kalmadı diyebilirim. Tüm oyunlarımı digital olarak alıyordum eski nesilde. PS5'in digital oyun fiyatları cidden düşündürücü. Xbox One X Series daha ideal GamePass ile fakat onda da birkaç oyun dışında diğer verdiği oyunlar pek iş yapmaz durumda.

Konsolları ön sipariş geçen veya alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun. İyi oyunlar.

• PS TR kan emicidir ama bu durumdan onlarında mutlu olduğunu düşünmüyorum. Potansiyel müşteri her geçen gün azalıyor.
  • Yeni nesilde Playstation alan çok büyük stratejik hata yapar. Microsoft, hatalarından ders çıkarıp yeni nesil için baba bir konsol hazırlamış. Sony ise rehavete kapılmış gibi duruyor. Playstation'ın, Türkiye'de tekel olması da Sony Türkiye'nin şımarıklığının tek nedenidir. Türkiye'de ki konsol oyuncularının en azından yarısı Xbox'a tercih ederse, bu tekel durum ortadan kalkar ve iyi kötü bir rekabet oluşur. İnanıyorum ki yeni nesilde, tarih boyunca ilk kez Sony rakibinden daha az konsol satacak. Microsoft dersine çok çok iyi çalışmış. Yeni nesilde akıllı olun, Playstation'a balıklama atlayıp stratejik hata yapmayın. En azından ilk senesi yeni nesile geçiş yapmayın, yurt dışından gelecek incelemeleri ve gerçek kullanıcı yorumlarını takip edip kararınızı ona göre verin. Yemişim konsola özel oyunları, o iş eskidendi, devir çok değişti. Alım gücü düşük düşük ülkeler için velinimet olan Game Pass'i anlatmaya bile gerek yok.

• Cosmos2999 kullanıcısına yanıt
    Millet 7000'e cikmasina razi zaten. Arkadasin dedigi oyun medyasi en az 9500-10000 tl'den cikis yapacagini soyluyor. 7000'e ciksa millet gobek atacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 1 Ekim 2020; 15:49:19 >
  • Burada Sony'nin suçu ne onu anlamadım?

Adamlar Türkiye'de vergiler yüksek diye kar etmesin mi?

Ya da kar marjını mı düşürsün? Niye böyle bir şey yapsınlar ki?
  • git devlete ağla, ya da zengin %1-2lik kesimde olmadığın için şansına küs, ona ağla. bu şirketler kar amacı gütmek için kurulmuş varlıklar. anan değil baban değil seni düşünecek. ş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkest earth -- 1 Ekim 2020; 18:9:25 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.