Şimdi Ara

Oyun fiyatları nedeniyle PlayStation Türkiye’ye soruşturma!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
3.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek oyun fiyatlarından dolayı PlayStation Türkiye’yi Ticaret Bakanlığı’na şikayet eden oyuncuların tepkisi sonuç verdi. Ticaret Bakanlığı, Sony Eurasia Pazarlama A.Ş hakkında soruşturma başlattı.

DonanımHaber Forum’da bir araya gelerek harekete geçen oyuncular, toplu şikayet kampanyası başlattı. Binlerce oyunsever, şikayet metnini e-devlet üzerinden Ticaret Bakanlığına iletti. Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı soruşturma başlattı. Sony Eurasia Pazarlama A.Ş’nin savunması istendi.

PlayStation Store fiyatları şikayet konusu

Ticaret Bakanlığı, Sony Euroasia’dan şu bilgileri istedi:

• Fiyat artışlarının nedeni 
    • Euro’ya endeksli ürünlerin diğer Avrupa ülkelerinde hangi fiyatla satıldığı ve bu fiyatlar ile maliyet unsurlarının Türkiye piyasasıyla paralellik gösterip göstermediğine dair detaylı bilgi
    • Döviz endeksli fiyat politikanız çerçevesinde ürünlerin fiyatlarını arttırırken, döviz düştükten sonra fiyatların neden indirilmediği hakkında bilgi
    • Bu maddelere ek olarak 7 maddede daha mali politikalarla ilgili bilgi isteniyor.
    PlayStation Türkiye’den yapılan açıklamaya göre dijital oyun fiyatları İngiltere ofisi tarafından Euro endeksli olarak belirleniyor. Türkiye’de 469 TL’ye satılan bir oyun ABD, Hong Kong, BAE, Endonezya ve daha pek çok ülkede Türkiye fiyatından 100 TL daha ucuza satılıyor. Diğer Avrupa ülkelerindeki fiyatlara baktığımızda da yaklaşık olarak bizden 50 TL daha ucuza satın aldıklarını görüyoruz. Örneğin Red Dead Redemption 2, Türkiye’de 469 TL iken İspanya’da 428 TL ve İngiltere’de 420 TL’ye satılıyor.

Bugünlerde oyun satın almak zor hale geldi. Black Friday indirimleri de yeterli olmadı. Umarız kullanıcı yararına düzenleme yapılır.

• Neymiş, oyun İngiltere'de 420 Liraymış. 420 Liraya inince alabilecek miyiz? Yok. Bence bu işin kökünden çözülerek, ülkeye göre fiyat belirlenmesinin zamanı çoktan geldi de geçiyor. Çözüm çok basit aslında; Sokmayın kardeşim ülkeye oyunları, şu fiyattan vermiyorsan güle güle denmesi lazım artık.
    Beyler 36 yaşında görmüş geçirmiş bir abiniz, kardeşiniz vs olarak yazayım ki az yapmışsın diye tüketici dostu seçip plaket verecektir hükümet...Siyasete girmeden yazayım yoksa girecek bir yaptırımda bulunulamayacağı gibi kendi zamlarıyla karşılaştırınca nasıl kıt kanaat geçiniyorsunuz durumu nasıl idare edebiliyorsunuz diye fikir alışverişinde dahi bulunacaklardır...
    E adamlar deseki gidip en ucuzcu markete bi bakın bakalım fiyatlar kaç katına çıkmış,dolar-euro vs sürekli bir inip bir çıkıyor sabit bir değieri yok ki fiyat belirleyelim,şu an euronun gerçek olması gereken fiyatlandırması ne vs. ne diyebilcekler?

insanlarımız tabiki her alanda haklarını arasın ama keşke önceliği mesela neden gıdada ötv var,neden en temel beyaz eşyada(buzdolabı gibi zorunlu) ötv var,neden gss,zorunlu bes var,neden trt payı ödüyorum,neden kaçak elektriği,geçilmeyen yolu ben ödüyorum gibi daha önemli şeylerde tepkisini görebilsek.

Yani herşey pahalandı ülkede,dolar,euro şimdilik baskılanabildiği kadar baskılanıyor seçimlere kadar,ya sonrası ne olacak tek önlem alınmıyor,tek tasarruf yapılmıyor(özellikle itibarda).

Valla şu an endişleneceğim en son şey oyun fiyatlarıdır kısaca, yarın öbürgün aç,açık kalırmıyız diye hergün endişeleniyorum.
  • Donanımhaber forumunun gücü işte bunlar. İyi ki varız.

• Pek bı sonuç alınacağını dusunmesemde güzel bir adım .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir elin nesi var iki elin sesi var.

• Dolar düştükçe oyun fiyatları düşmediği gibi bilakis her geçen gün yükseldi umarım fiyatlandırma gözden geçirilir tüketicinin lehine bir sonuç olur

• Her haksızlığın karşısında olmak gerekiyor! Tebrik ediyorum dostları..

• Sony isterse şu dakikadan sonra oyun fiyatlarını 1000 TL yapsın isterse de ülkeyi terketsin gitsin. İhtiyacımız yok bu şirkete.

• helal olsun size. Vallaha helal olsun

• Vay be. Gerçekten işe yaramış. Yani henüz sonuç alınamasa da iyi bir başlangıç

• Kan emicilerin daima karşısında olacağız! pc kullanicisiyim ama bende bu konuda destek vermiştim sonuçta bende bir tüketiciyim. Birde internette kota ile ilgili konu vardi. Hatta konu sahibi, firmanin ufak bir kıyağı sonucu bizi satmıştı galiba. Konuyu biri link atabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler 36 yaşında görmüş geçirmiş bir abiniz, kardeşiniz vs olarak yazayım ki az yapmışsın diye tüketici dostu seçip plaket verecektir hükümet...Siyasete girmeden yazayım yoksa girecek bir yaptırımda bulunulamayacağı gibi kendi zamlarıyla karşılaştırınca nasıl kıt kanaat geçiniyorsunuz durumu nasıl idare edebiliyorsunuz diye fikir alışverişinde dahi bulunacaklardır...

• Hem avrupa birliğine almazlar, hem euro kurundan mal alırız. Ne menem bir ticaret yapıyoruz biz!! Fırsatını bulan dayıyor fiyatları.. Bizi yönetenlerin senelik kıs uykusundan çıkması gerek..

• Çok güzel bir gelişme, birlikten kuvvet doğar. Hakkını arayan eninde sonunda kazanır.
  • Neymiş, oyun İngiltere'de 420 Liraymış. 420 Liraya inince alabilecek miyiz? Yok. Bence bu işin kökünden çözülerek, ülkeye göre fiyat belirlenmesinin zamanı çoktan geldi de geçiyor. Çözüm çok basit aslında; Sokmayın kardeşim ülkeye oyunları, şu fiyattan vermiyorsan güle güle denmesi lazım artık.

• quote:

Döviz endeksli fiyat politikanız çerçevesinde ürünlerin fiyatlarını arttırırken, döviz düştükten sonra fiyatların neden indirilmediği hakkında bilgi

Bu soruya bayıldım.

• Plartform ayırt etmeden lütfen birlik olalım fanlığı bi kenara bırakalım sağ duyulu olalım artık her plartform da kan emici fiyatlandırma var donanım haber teşekkürler yanınızdayız

• Herkes mi fırsatçı olur. Ps da yapsın. Yabancılar türkiyede zamla kazanmak için gelecek neredeyse :/

• Oyun fiyatlarıyla birlikte PS4 fiyatları da epey artı. Bu konuda da inceleme yapılmalı.

• yabancıların kazançlarına göre oyunlar 100 tl ye bile gelmiyor bizim maaşımızın 4/1 kadar onların maaşının 20/1 kadar az düzgün karşılaştırma yapalım hesaplayıp mahkemeye verelim degilmi bu 50 100 tl lik fark olayı degil

• E adamlar deseki gidip en ucuzcu markete bi bakın bakalım fiyatlar kaç katına çıkmış,dolar-euro vs sürekli bir inip bir çıkıyor sabit bir değieri yok ki fiyat belirleyelim,şu an euronun gerçek olması gereken fiyatlandırması ne vs. ne diyebilcekler?

insanlarımız tabiki her alanda haklarını arasın ama keşke önceliği mesela neden gıdada ötv var,neden en temel beyaz eşyada(buzdolabı gibi zorunlu) ötv var,neden gss,zorunlu bes var,neden trt payı ödüyorum,neden kaçak elektriği,geçilmeyen yolu ben ödüyorum gibi daha önemli şeylerde tepkisini görebilsek.

Yani herşey pahalandı ülkede,dolar,euro şimdilik baskılanabildiği kadar baskılanıyor seçimlere kadar,ya sonrası ne olacak tek önlem alınmıyor,tek tasarruf yapılmıyor(özellikle itibarda).

Valla şu an endişleneceğim en son şey oyun fiyatlarıdır kısaca, yarın öbürgün aç,açık kalırmıyız diye hergün endişeleniyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.