Şimdi Ara

Oyun Bilgisayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum ve araştırmalarım sonucu aklımda bir sistem oluştu bunuda sızınle paylaşmak istedim.Bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum sistemde eksıkler yada fazlalar varsa benı uyarın.

işte aklımdaki sistem:

işlemci: intel core i5-4690k

anakart: msi z97 gaming 5

ekran kartı: powercolor r9 280x turboduo 3gb yada 4 gb lık modeli

ram: gskill ripjaws x 8gb (2x4) 1600 mhz

sabit sürücü: seagate barracuda 1tb 7200rpm

ssd: samsung 840 evo 250 gb

güç kaynağı: cooler master rs-600b

kasa: zalman z3 plus

evet arkadaşlar bu benim ilk kasa toplama deneyimim olacak tavsiyelerinizi bekliyorum

• xxtotkaxx kullanıcısına yanıt
    o güç kaynağı yerine daha sağlam bir güç kaynağı yakışırdı ama onun dışında topladığınız sistem çok iyi. önerilecek bir şey bulamıyorum
  • O kasayı sakın alma içi çok küçük ne yap ne et kasa için bütçeyi arttır bende aynı kasayı kullanıyorum içi kablo çöplüğü resmen anakart ile psu arasında kalan boşluk 1mm
    Bütçe nedir? Hız aşırtma yapacak mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventakcay

o güç kaynağı yerine daha sağlam bir güç kaynağı yakışırdı ama onun dışında topladığınız sistem çok iyi. önerilecek bir şey bulamıyorum

Teşşekkür ederim. Bu arada tavsiyen üzerine daha iyi bir güç kaynağı araştırması yapacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkke

O kasayı sakın alma içi çok küçük ne yap ne et kasa için bütçeyi arttır bende aynı kasayı kullanıyorum içi kablo çöplüğü resmen anakart ile psu arasında kalan boşluk 1mm

Anladım kasayı önermiyorsun peki. Acaba bana önerebileceğin daha güzel bir kasa varmı.? bu arada daha çok oyun bilgisayarlarının andıran bir kasa modeli varmı böyle canavar gibi görünen
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxtotkaxx

quote:

Orijinalden alıntı: berkke

O kasayı sakın alma içi çok küçük ne yap ne et kasa için bütçeyi arttır bende aynı kasayı kullanıyorum içi kablo çöplüğü resmen anakart ile psu arasında kalan boşluk 1mm

Anladım kasayı önermiyorsun peki. Acaba bana önerebileceğin daha güzel bir kasa varmı.? bu arada daha çok oyun bilgisayarlarının andıran bir kasa modeli varmı böyle canavar gibi görünen

Zalman z11
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Bütçe nedir? Hız aşırtma yapacak mısınız?

bütçem 2000-2500tl arası yalnız bu parçaları yurt dışından almayı düşünüyorum yaptığım araştırma sonucu fiyat olarak azımsanmayacak bir fiyat farkı var.
    Yurt dışından alacaksanız ben hiç tavsiyede bulunmayayım hocam. Daha fazla parça çeşidi olduğu için yanlış yönlendirmek istemem.
  • quote:

Yurt dışından alacaksanız ben hiç tavsiyede bulunmayayım hocam. Daha fazla parça çeşidi olduğu için yanlış yönlendirmek istemem.

Daha fazla parça çeşidi derken türkiyede olmayan parçalarmı var? Bu arada duyduğuma göre türkiyede her parça kolay kolay bulunamıyormuş eğer öyleyse yurt dışından almak büyük avantaj. Birde ben bu sistemle nerdeyse tüm oyunları ultra grafiklerde oynamayı amaçlıyorum yeterli olurmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Depolama diskini WD C.Blue ile değiştirin.

Kasa + psu yerine psu'lu kasa daha iyi olur, Xigmatek'e bakabilirsin 700w 80+Plus psu ile geliyor;

http://www.vatanbilgisayar.com/assasin-black-edition-tauro-80plus-700w-midt-atx-pencereli-beyaz-kasa.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/assasin-black-edition-tauro-80plus-700w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html

http://www.xigmatek.com...roductid=202&type=photo

Bu da psu'su;http://www.xigmatek.com/product.php?productid=167
    quote:

Orijinalden alynty: LEON-X

Depolama diskini WD C.Blue ile de?i?tirin.

Kasa + psu yerine psu'lu kasa daha iyi olur, Xigmatek'e bakabilirsin 700w 80+Plus psu ile geliyor;

http://www.vatanbilgisayar.com/assasin-black-edition-tauro-80plus-700w-midt-atx-pencereli-beyaz-kasa.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/assasin-black-edition-tauro-80plus-700w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html

http://www.xigmatek.com...roductid=202&type=photo

Bu da psu'su;http://www.xigmatek.com/product.php?productid=167

Aslynda WD 1 tb hard disk almy?tym zamanynda ama 1 yyl kullandyktan sonra çok dikkatli kullanmama ra?men bad sector hatasy vermi?ti ama WD yi iyi bir marka olarak biliyorum yine tercihimi WD den yana yapabilirim.

kasaya gelince kasanyn ?ekli sade güzel gözüküyor ama oyun bilgisayary toplady?ym için daha çok oyunun ça?ry?tyran bir kasa istiyorum mesela Aerocool Mechatron olabilir birde varsa asus un rog tytan serisindeki kasalar süper tabi satylmyyordur tek ba?yna kasa. Birde xigmatek diye bir marka hiç duymadym biraz ara?tyraca?ym tavsiye için saol.

not: Harfler bozuk çıkmış düzeltmeye çalıştım olmadı k.b.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxtotkaxx -- 4 Ağustos 2014; 14:50:45 >

para varsa gaming 5 yap.

MSI
    Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI ANAKART
    242 TL

INTEL
    Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    645 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866 MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    253 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    146 TL

COOLER MASTER
    HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
    425 TL

SAPPHIRE
    R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı
    1064 TL

Toplam : 2777 TL

Hayırlı olsun, bir sıkıntın olursa çekinmeden sorabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 4 Ağustos 2014; 15:49:46 >
  • quote:

quote:

Daha fazla parça çeşidi derken türkiyede olmayan parçalarmı var? Bu arada duyduğuma göre türkiyede her parça kolay kolay bulunamıyormuş eğer öyleyse yurt dışından almak büyük avantaj. Birde ben bu sistemle nerdeyse tüm oyunları ultra grafiklerde oynamayı amaçlıyorum yeterli olurmu?

Siz kendiniz cevap vermişsiniz zaten hocam. Elbette ülkemize gelmeyen birçok ürün var; tabii nereden aldığınız da bu konuda etkili olacaktır. Ben yurt dışında falan yaşıyorsunuz diye düşünerek öyle söyledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

para varsa gaming 5 yap.

MSI
    242 TL

INTEL
    645 TL

GSKILL
    253 TL

SEAGATE
    146 TL

COOLER MASTER
    425 TL

SAPPHIRE
    1064 TL

Sistem gayet güzel olmuş gaming 5 alırım çünkü bu bileşenleri yurt dışından toplıcam baya farkedior. Birde şu ekran kartını araştırdım biraz oldukça iyi yorumlar var büyük ihtimal benim seçtiğim ekran kartından daha iyi. sormak istediğim 2 soru var işlemciyi intel seçtik ya ekran kartında AMD Radeon yazıyor işlemci olan amd ile alakası varmı uyumsuzluk açısından? Birde ben bu sistemle çoğu oyunu ultra da açabilirmiyim?

• Herhangi bir sorun olusturmaz kardeşim merak etme.. Sistemim imzamda var.. Intel +AMD:) full ultraya devam:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sistem gayet güzel olmuş gaming 5 alırım çünkü bu bileşenleri yurt dışından toplıcam baya farkedior. Birde şu ekran kartını araştırdım biraz oldukça iyi yorumlar var büyük ihtimal benim seçtiğim ekran kartından daha iyi. sormak istediğim 2 soru var işlemciyi intel seçtik ya ekran kartında AMD Radeon yazıyor işlemci olan amd ile alakası varmı uyumsuzluk açısından? Birde ben bu sistemle çoğu oyunu ultra da açabilirmiyim?

açarsın bir sorun olmaz

bunuda eklemeye çalış o zaman

SAMSUNG
    120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD
    209 TL
    incelemesi
    http://forum.donanimhaber.com/m_91352145/f_//tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

para varsa gaming 5 yap.

MSI
    242 TL

INTEL
    645 TL

GSKILL
    253 TL

SEAGATE
    146 TL

COOLER MASTER
    425 TL

SAPPHIRE
    1064 TL

Uygun hos dedigi gibi butce varsa gaming 5 yada asus z97pro uygun olacaktir geri kalanla ellesmenin anlami yok :) butce varsa samsung evoda cok tatli olabilir dedigi gibi :) sapphire trix fena degildir oc isine kalkismaz oturup yok fanini %45 e sabitliym yok power ayarlariyla oynayaym demezsen hicbisey olmaz o karta yani al kullan kurcalama kisacasi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tavsiyeleriniz için saolun samsung evo 120 gb ı da eklemeye çalışıcam. Yardımı eden herkese teşşekkür ederim bilgisayarı hemen almıyacağım için belki zamanla sistemde küçük oynamalar yapabilirim
    nede olsa yurt dışına giden birini bulmak zor oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.