Şimdi Ara

Öykülerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, öykülerimi koyduğum blog adresime göz atarsanız sevinirim: yeraltioykuleri.blogspot.com Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

• Yazmak güzel şey.

Naçizane bir öneride bulunmak istiyorum. Bir edebî eseri okurken, daha ilk kelimede yazım yanlışıyla karşılaşınca, insanın içindeki okuma şevki kırılıyor. "Ekzos"tan bahsediyorum. Bunlar ufak tefek şeyler ama okuyan için önemli. Yazarken, en küçük tereddüte düştüğünüz anlarda bile sözlüğe yazım kılavuzuna bakarsanız, bu tür ufak tefek yanlışların önüne geçebilirsiniz.

Yazın hayatınızda başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafeneri

Yazmak güzel şey.

Naçizane bir öneride bulunmak istiyorum. Bir edebî eseri okurken, daha ilk kelimede yazım yanlışıyla karşılaşınca, insanın içindeki okuma şevki kırılıyor. "Ekzos"tan bahsediyorum. Bunlar ufak tefek şeyler ama okuyan için önemli. Yazarken, en küçük tereddüte düştüğünüz anlarda bile sözlüğe yazım kılavuzuna bakarsanız, bu tür ufak tefek yanlışların önüne geçebilirsiniz.

Yazın hayatınızda başarılar.

Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Yazım yanlışları gerçekten okumayı güçleştiriyor özellikle anlatım bozuklukları.. Bazen harf hataları cümlenin tamamını okurken pek sıkıntı çıkarmıyor çünkü tek tek kelime kelime okumuyorsun bir süre sonra sadece göz ile takip ediyorsun fakat anlatım bozuklukları gerçekten kitabı elinden bıraktırıyor.

• Bir tane yazım yanlışı yapmışım, o da yabancı kökenli bir sözcükte. Sözcüğü düzelttim de. İlk cümlede bir kelimeye takıldıktan sonra okumayı bırakıp öykünün tamamını acımasızca eleştirmek bir tek bizim toplumumuza özgü bir şey sanırım: Tek kelime yüzünden tüm öyküyü harcamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skullfire -- 12 Şubat 2013; 16:07:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skullfire

Bir tane yazım yanlışı yapmışım, o da yabancı kökenli bir sözcükte. Sözcüğü düzelttim de. İlk cümlede bir kelimeye takıldıktan sonra okumayı bırakıp öykünün tamamını acımasızca eleştirmek bir tek bizim toplumumuza özgü bir şey sanırım: Tek kelime yüzünden tüm öyküyü harcamak.

Toplumu yargilamasak daha iyi olacak. Bu bizim toplumumuza ozgu degil insanliga ozgu bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeraltı öyküleri diyorsun.. Ben Mit olayın içine girince bıraktım. Ekzoz da değil hoş genel toplumun yaptıklarını yapmam gerekiyormuş bu örnekte..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.