Şimdi Ara

Kitaplardaki cilt olayı nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
41.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kitap dünyasına yeni adım atıyorum. Çok hevesim var bu aralar kitap okumaya. Bunun üzerine idefix'ten kitap araştırırken suç ve cezayı almaya karar verdim. İŞin içine girdim çıkamıyorum. Suç ve Ceza adında kitap var. Suç ve ceza 1.cilt var. Suç ve ceza 2.cilt var. Suç ve ceza var. ( cilt felan yazmıyor ). Suç ve ceza 2 cilt paketi var. Bu cilt nedir yani? Ciltin, ciltsiz olanına göre farkı nedir? Ayrıntılı olarak bilgi verirseniz çok makbule geçer iyi günler..

• sanırım kitabın sayfası çok olduğundan 2 bölüme ayırmışlar.o diğer ciltsiz olansa tek kitaba sığcak şekilde kısaltılmış versiyonu olsa gerek.
  • yeni başlıyorsan kitap seçimin yanlış klasikleri sonra oku onlar ağır kaçar öncesinde biraz polisiye macera fantastik kurgu oku ki ısınmadan soğuma kitap okumaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: disturbed1453

http://kitapnet.wordpress.com/

Konuyla ne alakası var ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O bahsedilen cilt olayı kitap çok uzun iki cilde ayırmışlar.
    Birde sert kapak olan cilt kavramı var.

Suç ve cezayı iş bankası yayınlarından almanı tavsiye ederim.
  • Alabilecegin iki tane güzel yayınevi var. Ya bunu alacaksın ;

http://www.idefix.com/kitap/suc-ve-ceza-fyodor-mihailovic-dostoyevski/tanim.asp?sid=FR8H0JHBMC3CQLLRTRI7

Ya da bunu ;

http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=NGD5F8FK1C1CL3FYYH12&searchstring=su%E7%20ve%20ceza

Aklında bulunsun klasiklerden alacaksan sadece bu iki yayınevine bak.

• Önce tolstoy insan ne ile yaşarı oku sonra okursun suç ve cezayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dil Mühendisi

Önce tolstoy insan ne ile yaşarı oku sonra okursun suç ve cezayı

Kitap onerisi konusu mu bu? Arkadas okumali miyim diye fikir mi sormus?
    Tamam onerinizi de yapin, fikir de verin ama konuyla hic alakasi olmayan mesajlar atmayin. Once cilt olayini acikla, sonra fikrini belirt ki konu amacina ulassin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Euphoria*

quote:

Orijinalden alıntı: Dil Mühendisi

Önce tolstoy insan ne ile yaşarı oku sonra okursun suç ve cezayı

Kitap onerisi konusu mu bu? Arkadas okumali miyim diye fikir mi sormus?
    Tamam onerinizi de yapin, fikir de verin ama konuyla hic alakasi olmayan mesajlar atmayin. Once cilt olayini acikla, sonra fikrini belirt ki konu amacina ulassin.

Cilt olayı açıklandığı için yazdım hocam ortamı germeye gerek yok herekese yetecek kadar mesaj yeri var.
  • Yeteri kadar bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Anladığım kadarıyla; Kitap çok uzundur 2-3 veya 4 cilt haline getirmişlerdir. 1.kitap 2.kitap şeklinde satıyorlardır. Tek kitap versiyonu ise hepsinin birleştirilip binevi özet haline getirilmiş kitaptır. Bu anladığıma göre 2-3 kitabım böyle özet haline getirilmiş. Gerçekleri çok uzun bendekiler neden böyle kısa diyorum bende. Neyse bundan sonra daha dikkatli olurum :) Peki yayınevleri var mı güvendiğiniz? İş bankası - Can yayın evi- İletişim yayın evi iyi gibiler başka öneriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xienon

Yeteri kadar bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Anladığım kadarıyla; Kitap çok uzundur 2-3 veya 4 cilt haline getirmişlerdir. 1.kitap 2.kitap şeklinde satıyorlardır. Tek kitap versiyonu ise hepsinin birleştirilip binevi özet haline getirilmiş kitaptır. Bu anladığıma göre 2-3 kitabım böyle özet haline getirilmiş. Gerçekleri çok uzun bendekiler neden böyle kısa diyorum bende. Neyse bundan sonra daha dikkatli olurum :) Peki yayınevleri var mı güvendiğiniz? İş bankası - Can yayın evi- İletişim yayın evi iyi gibiler başka öneriniz var mı?

Ayni kitabi 4-5 farkli yayinevinden okumanin anlami yok. Arkadaslar en iyilerini soylemisler zaten. İs bankasi ve İletisim cok iyidir digerlerinle zaman kaybetmene gerek yok. İletisim biraz daha pahalidir, is bankasi daha ucuzdur. Butcene zevkine gore alabilirsin

• Suc ve ceza kac cilt dir bana söylermisin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest

Suc ve ceza kac cilt dir bana söylermisin

2 cilt

• VeRMİNaaRD kullanıcısına yanıt

Bence klasikler güzel bir seçim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.