Şimdi Ara

oyak araç kampanyası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
1
Favori
40.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Megane HB Dynamique 1.5 dCi 105 bg
    OYAK - 39.4** TL
    LİSTE - 43.600 TL

Fluence Privilège 1.5 dCi 105 bg
    OYAK - 43.5** TL
    LİSTE - 49.650 TL

Farklar gayet güzel. Daha bu fiyatlardan indirim yaparsınız showroomlarda.
  • dediğim gibi farklar çokta al benili değil mesala ben 1-2 ay önce aldığım fiyatları -liste fiyatlarını ve kampanya fiyatlarını yazayım
    fluence için liste alınan fiyat oyak
    1.6 extreme baz 35900 33600 32530
    1,6 dinamik baz 39700 37100 35800
    1.5 tüm paketler 52900 47500 46790
    Ödeme planı iyi sayılır.Bende tam karar veremesemde meganela-fluence arasında kalıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attila24 -- 3 Ekim 2010; 20:15:03 >
  • Birileri demişki Renault marka araç almam çünkü insan kayiriyorlar...

İyide bu tarz indirimleri tüm markalar kendi şirket üyelerine yapıyor.

Mesela pederin şirketi GM'e bağlı olduğu için Opel vede chevrolet markalarında %12-15 dolayında indirime sahip.
    Ayrıca Ford, volvo, reno fiat vb birçok marka ile is yaptıkları için onlarda da indirim oluyor.
    Sirkete gelen listelere ara sira göz gezdiririm. En son baktigimda Focus dizel titaniumda 4000-4500 lira gibi indirim vardı.

Bu indirimler donem dönem farklilasabiliyor.

Bir iki sene önce liste fiyatı 35.000lira olan astra h 1.6 njoy aracı 30.000 liraya almıştık.

Özellikle Hyundai vede Honda kendi çalışanlarına çok daha iyi indirimler yapıyor.

Bunlar çok normal seyler kalkipta askere yüklenmek için yer aramayın!

Dediğim gibi özel sektörü biraz incelerseniz çok farklı vede çeşitli indirimlerin olduğunu göreceksiniz

• Birisi (!) demişki askere yüklenmek için fırsat arıyormuşuz. Klasik niyet okuma tavırları... Renault markası ile alakalı şahsi kanaatlerimi söyledim. Faraza vw, tapu kadastro memurlarına sürekli iyi bir indirim yapıyor olsa ve bunu davul zurnayla cümle aleme ilan edip sağır sultana dahi işittirse ben o markanın tavrından kendi adıma rahatsız olur o markanın müşterisi olmam. Ha başkası müşteri olur bu da beni hiç ilgilendirmez. Şimdi bu durumda ben tapu kadastroda çalışanların düşmanı mı oluyorum. İşi hemen ihanet-i vataniye noktasına getirmek abesle iştigaldir, ideolojik körlüktür. Renault markası istediği kesime, meslek grubuna istediği indirimi yapsın, isterse bedava versin, hiç umurumda değil...

Ben kendimce sebeplerle a markasını sever, b markasını sevmem buna herhalde kimse karış(a)maz. Tekrar söylüyorum. İkinci el araba ithalinin yasak oluşundan (ekonomik sistemin kusurlarından) istifade edip insanları torosa, sümbüle ve bilumum kuş serilerine mecbur bırakan, mahkum eden ve buradan devasa rantlar elde eden firmaları sevmiyorum. Eğer yerli bir otomotiv markamız olsaydı ve bütün bunlar onu desteklemek için yapılıyor olsaydı o vakit seve seve çekerdik sözkonusu durumu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşralı -- 3 Ekim 2010; 21:36:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: izzetguntalaz

Öyleyse yapacak bişey kalmamış.

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

megane HB (1.4 T hariç) türkiye üretimidir...

quote:

Yerli üretim Fluence ın megane II sedan dan bir farkı yoktur diye düşünüyorum.

Evet bencede ithal Megane 3 HB ve Megane 3 sport tourer modellerinde kalite daha üst noktadadır.

TR uretim araclari neden tercih etmiyorsunuz ki? TR isciligi cinden, italyandan, fransizdan kotu mu yani?

Fiat ve Renault her sene dunya kadar arac ithal ediyor. Dunyanin her yerine TR uretim arac satiyorlar.

Biz ise TR'de bu araclari begenmiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Birileri demişki Renault marka araç almam çünkü insan kayiriyorlar...

Mesela pederin şirketi GM'e bağlı olduğu için Opel vede chevrolet markalarında %12-15 dolayında indirime sahip.
    Ayrıca Ford, volvo, reno fiat vb birçok marka ile is yaptıkları için onlarda da indirim oluyor.
    Sirkete gelen listelere ara sira göz gezdiririm. En son baktigimda Focus dizel titaniumda 4000-4500 lira gibi indirim vardı.

Bir iki sene önce liste fiyatı 35.000lira olan astra h 1.6 njoy aracı 30.000 liraya almıştık.

Özellikle Hyundai vede Honda kendi çalışanlarına çok daha iyi indirimler yapıyor.

Dediğim gibi özel sektörü biraz incelerseniz çok farklı vede çeşitli indirimlerin olduğunu göreceksiniz

düşüncelerinize katılıyorum. indirim yapılması güzel ama sonucta 40.000 tl civarında büyük bir para veriliyor, iyi araştırma yapmak lazım,
    kış zamanı bütün arabalarda cok güzel kampayalar var, bu paralara daha kaliteli arabalar alınabileceğini tahmin ediyorum. 2-3 bin tl kar etmek
    cokta onemli değil becence, 1 yıl once yakıtı cok ekonomik olduğu icin konfor ve kaliteden vazgecip 2006 model clio dci (dizel) aldım arabamın aşırı duman yapmasından dolayı bakıma girdim. bana motorun rektefe edilmesi ve enjektorlerle turbonun değişmesi gerektiğini soylediler. masraf olarak
    8.000 tl. gibi para cıkardılar. inanırmısınız şoke oldum. arabanın değeride 15.000 tl. sozde yakıdı ekonomik diye aldık. gülermisin ağlarmısın..!
    bu yüzden renaultun arabalarını almak icin pek yanaşmam belki benimkisi bir şansızlıktı şuan ki renaultun yeni nesil arabaları nasıl bilmiyorum
    dediğim gibi iyi araştırmak lazım...

• quote:

Yaptığım araştırma kampanyanın okadar da cazip olmadığını ortaya çıkardı.
    Örneğin: Kampanya ileri teslim. Araçlar şubat ve mart ayında teslim edilecek.

Bir diğeri megane 3 pri 1.6 16v piyasada ileri teslimde 39.000 fiyat çekiliyor pazarlıksız !
    Oyak taysa aynı araç ileri teslimde 35.450 ye veriliyor. Arada 3550 tl fark var.

Peşin paraya pazarlık yapılarak özelliklede aralık ayına doğru oyak fiyatına normal vatandaşta araç alabilir.

Sanıldığı gibi oyak üyelerine renault ları bedavaya dağıtmıyor !!!

aynı kanaatteyim, 1 aydır bunu araştırıyorum...
  • Evet kesinlikle haklısınız.
    Dizel araca oldum olası karşıyım.
    Dünyada iyi dizel yapan iki firma biliyorum. Biri "Mercedes cdi" diğeri de "Vw tdi" dir bence.
    Gerisi fasafiso dizeller.

Aklıma geldi geçende ford focus 1.6 tdci aracın turbosu kitlenmiş. Servis gelmiş daha sorgu sual sormadan kullanıcı hatası demiş.

quote:

Orijinalden alıntı: kurt_35

quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Birileri demişki Renault marka araç almam çünkü insan kayiriyorlar...

düşüncelerinize katılıyorum. indirim yapılması güzel ama sonucta 40.000 tl civarında büyük bir para veriliyor, iyi araştırma yapmak lazım,
    kış zamanı bütün arabalarda cok güzel kampayalar var, bu paralara daha kaliteli arabalar alınabileceğini tahmin ediyorum. 2-3 bin tl kar etmek
    cokta onemli değil becence, 1 yıl once yakıtı cok ekonomik olduğu icin konfor ve kaliteden vazgecip 2006 model clio dci (dizel) aldım arabamın aşırı duman yapmasından dolayı bakıma girdim. bana motorun rektefe edilmesi ve enjektorlerle turbonun değişmesi gerektiğini soylediler. masraf olarak
    8.000 tl. gibi para cıkardılar. inanırmısınız şoke oldum. arabanın değeride 15.000 tl. sozde yakıdı ekonomik diye aldık. gülermisin ağlarmısın..!
    bu yüzden renaultun arabalarını almak icin pek yanaşmam belki benimkisi bir şansızlıktı şuan ki renaultun yeni nesil arabaları nasıl bilmiyorum
    dediğim gibi iyi araştırmak lazım...

• Bu tarz indirimler tüm markalarda vardır. Her firma kendi çalışanlarına ürettiği malı indirimli verir. Koç grubunun herhangi bir firmasında çalışan, tüm Koç ürünlerinde indirim alıyor. Bu arada ister Fiat, ister Ford, ister Otosan araçlarını indirimli alabiliyor.
    Oyak'ın da kendi ürettiği araçları kendi üyleerine indirimli vermesinin nesi garip anlayamadım. Renault Türkiye'nin yarısı Oyak'a ait, Mais'de de önemli bir ortaklığı var.
    Üstelik yapılan indirimler öyle ahım şahım değil. Bir banka ile anlaşmalı kredi kullandırıp, ileri tarihli teslim kampanyası yapmış. Bu dönemde aslında herhangi bir firmadan bir kaç arkadaş bir araya gelip daha daha uygun şartlarda araç alınabilir.
    Lütfen polemik yapmadan önce daha insaflı olalım ve araştıralım.
  • bu oyak indirimi üzerinden de indirim yaptırabilen var mı acaba varsa ne kadar yaptılar......
  • Sanmam.

quote:

Orijinalden alıntı: alpaydogru

bu oyak indirimi üzerinden de indirim yaptırabilen var mı acaba varsa ne kadar yaptılar......
  • quote:

Sanmam.

quote:

bu oyak indirimi üzerinden de indirim yaptırabilen var mı acaba varsa ne kadar yaptılar......

renaulta normal bir vatandaş olarak gidin peşin para odeme yapacağınızı soyleyin, oyaka yapmış oldukları 2-3 binliralık indirimi
    zaten yapıyorlar, üstelik 6 ay sonra değil hemen teslim
  • quote:

Bayilerde yapılan pazarlıklar bayinin kar marjından düşer. Yani OYAK indirimi ile bayinin bir alakası yok. Liste fiyatına yada OYAK indirimli fiyatına sattığında bir kar farkı olmuyor. Yani bayi çakallık yaparsa ve siz OYAK üyesi olduğunuzu söylerseniz pazarlığa fazla yatkın olmaz. Önce pazarlığı yapın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

Bayilerde yapılan pazarlıklar bayinin kar marjından düşer. Yani OYAK indirimi ile bayinin bir alakası yok. Liste fiyatına yada OYAK indirimli fiyatına sattığında bir kar farkı olmuyor. Yani bayi çakallık yaparsa ve siz OYAK üyesi olduğunuzu söylerseniz pazarlığa fazla yatkın olmaz. Önce pazarlığı yapın...

peki bu sekilde indirim aln varmı arkadaslar benim alacagım yer ısrarla indirim yapamayacaklarını ve faturanın kampanya fiyatından kesileceğini söylüyor..

• quote:

quote:

quote:

peki bu sekilde indirim aln varmı arkadaslar benim alacagım yer ısrarla indirim yapamayacaklarını ve faturanın kampanya fiyatından kesileceğini söylüyor..

oyak üyesi olduğunu belirtmişsin zaten, ayrıca oyak indirimi yapacaklarını mı sanıyorsun.....

• quote:

quote:

quote:

Oyak liste fiyatından ne 1Tl yukarı nede 1Tl aşşağı fatura kesebileceklerini fiyatların sabit olduğunu söylediler bana. Bu arada almayı düşündüğünüz araçlarıda paylaşırsanız sevinirim. Ben Clio GT Executive 1.5 ile FLuence Extreme 1.5 arasında kaldım. Biri full donanımlı birisi ise üst sınıf bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: kurt_35

quote:

quote:

quote:

oyak üyesi olduğunu belirtmişsin zaten, ayrıca oyak indirimi yapacaklarını mı sanıyorsun.....

neden bahsediyosunuz anlamadım..oyak indiriminin üzerine indirim olmaz diyosanız..5-6 sene önce bir tanıdık oyak-reno kampanyasından megane aldı bursa dan..dilekçe yazıp ben bursa ya gelip oradaki bayiden teslim alacağım diyarbakırdaki adamla aynı paraya almam adaletli değil dedi..nakliye ücretini( sağlam bi ücrettir) düşürdü...yani bayilerin kar marjında bi değişiklik yok

• quote:

Orijinalden alıntı: odanedemek

quote:

quote:

quote:

Oyak liste fiyatından ne 1Tl yukarı nede 1Tl aşşağı fatura kesebileceklerini fiyatların sabit olduğunu söylediler bana. Bu arada almayı düşündüğünüz araçlarıda paylaşırsanız sevinirim. Ben Clio GT Executive 1.5 ile FLuence Extreme 1.5 arasında kaldım. Biri full donanımlı birisi ise üst sınıf bir araç.

megane hb 1,5 dci 105 beygir dynamique premium paket..

• up
  • oyak kampanyalı araçlar fiyat olarak olmasa da kredi koşulları açısından avantajlı. ama fiyatlar memur için yine de yüksek...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.