Şimdi Ara

OXFORD,CAMBRİDGE,STANFORD gibi üni lerde yüksek lisans yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok mu zor :) şartları nerden öğrenebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akademik başarı

Prestijli etkili referans

Yabancı Dil (Öyle ben X dil Kursuna gittim değil, İELTS or TOEFL skor puanı)

Bunları yaptığım bir gün yardım edeceğim diğer arkadaşlara :)

• Tulparr kullanıcısına yanıt
    Akademik başarı derken hocam kaç ort mesela

• itumak kullanıcısına yanıt
    Üstad oralarda Master yapan biri daha iyi bilgi verir size ancak bu gibi okullar 3.00'un altında alır mı dersen , almaz değil ama zor alır diye düşünüyorum .
  • Yok canım bi öpücük smileyi at alırlar seni. Böyle adamları niye alırlar bu foruma anlamam..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şartları stanford/mit graduate application requirements olarak bolum ismiyle aratirsan bulabilirsin.Stanford,mit,oxford gibi okullar genelde 3.5 altı basvuru kabul etmezler,yani 3.4 ortalamam var ama sansimi deniyim belki tutar bile diyemezsin.3.5 gpa alti kabul etmeyiz dedikleri gibi,gecen senenin kazananlarinin ortalamasinin da 3.8-3.9 oldugunundan haberiniz olsun tarzi bilgilendirmeler yapabiliyorlar.4 ortalamayla bu okullara basvurup tonla red yiyen adam var.ana etkenleri su sekilde sıralayabiliriz,bu arada cs yani bilgisayar bilimleri ve diğer mühendislikler adına konusuyorum.

-not ortalaması

-gre skoru

-toefl sınavı(belirtilen puanı aldıktan sonra ne kadar yüksek ya da alcak aldıgınız onemli olmaz genelde)

-sop (statement of purpose denilen neden sizin universitenizi sectim,neden su su alanlarda su hocayla calismak istiyorum vs. aciklamalarin oldugu iyi ingilizceyle yazilmis bir mektup.)

-letters of recommendation(tavsiye mektupu.okuldaki hocalarindan isteyecegin mektup.hocanın seni tavsiye edip etmemesi mechul.onun dısında mesela A ile gectigin dersin hocasina guvenip bu hoca bana iyi referans verir nasil olsa mantigi da yemez,bu hocanin sana verecegi referans sen ne kadar A ile dersinden gecmis olsanda bos referanstır.)

Bunlar ve maddiyat temel kriterler.Ekstradan ve genelde bu denli iyi okullara kabul alanların bi kısmının ortak ozelligi

-extra curricular activities (yani sen okul disinda napiyosun,bi spora bi muzige yetenegin varmi?tabi bu halisaha da arkadaslarla futbol oynariz,sahilde gitar caliyorum degil,daha ust duzey bir kulvarda.)

-olimpiyat dereceleri(kabul alanlarin bir kısmı mat/fizik/biyo/kimyada uluslararasi olimpiyat derecesi falan almis olabiliyor.)

-research background(master ve ozellikle phd icin istenebilir,lisans seviyesinde de olsa bir makale yayınladınmı?veya bir hocana yardimci oldunmu bir projesinde vs.)

-top tier undergraduate school(mesela oxforda master dusunuyosun ama lisansini mit de almissin,bu tabiki de bir arti basvurunda.)

Bu belirttiklerimin dısında,ozellikle ilk kısımdaki onkosulları saglarsanız,olimpiyat derecesi,arastirma deneyimi vs. olmadanda kabul almaniz mumkun.Tersine 4 gpa ve yukaridaki kriterlerin hepsi kusursuz olsun,yine de red yiyebilirsiniz.Uzerine ne kadar koyabilirseniz,okadar sansiniz artar.

• fiko07 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok güzel açıklamışsınız , sağolun .İnsan bu kadar şartlardan sonra çekiniyor zor gibi geliyor kabul . Ama orada yüksek lisans feci olurdu kariyer için

• Franz Schubert kullanıcısına yanıt
    Senin gibi cahil adamı foruma alıyorlar da beni niye almıyorlar ?

• Tulparr kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolasın bilgilendirdiğin için aynen oralarda olanlar bi görse çok iyi yardımcı olurlar aslında ama

• Şartları sağlasan bile işin %50'si paraya bakıyor.
  • Son Of Hades kullanıcısına yanıt
    Tahmini ne kadar masraf çıkar bütün sene boyu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.