Şimdi Ara

10. Sınıfta başlayan çalışma ile ITU Bilgisayar Müh. (İng.) Girmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    10. Sınıftayım, Bafra Fen Lisesinde okuyorum, ingilizceme güveniyorum, ortalamam da iyi fakat, sbs dahil şu sınıfa kadar arkadaşlarımdan daha fazla çalışmadım. Durumun ciddiyetini anlayınca aklıma
    Burada konu açmak geldi. Okuldan verilern haftalık soru çözme ödevlerini bile yapmıyorum, cevap anahtarından felan geçiriyorum, dershaneye gitmiyorum, hocalara çözemediğim soruları götürmüyorum. Durum böyleyken nasıl toparlanabilir?

Aslında çoğu şeye üşenen bir insanım, ota b*ka üşenirim, ders çalışmamam da bundan kaynaklanıyor. +9 Tavsiye alınır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıkıntı orada hocam , çalışamıyorum, herşeye "yarın yaparım" diyorum ama bunun da bilincindeyim
  • Hocam bu saatten sonra toparlayamazsın. Senin zamanındayken 9-10 saat çalışırdık zar zor ODTÜ TIP kazandık. Şimdiden 10-11 saat çalışmaya bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pandoora

Hocam bu saatten sonra toparlayamazsın. Senin zamanındayken 9-10 saat çalışırdık zar zor ODTÜ TIP kazandık. Şimdiden 10-11 saat çalışmaya bak

• Az biraz ciddi olsak?
  • 10.sınıfta hiçbir temeli olmayan arkadaşım su anda soruları kalem kıpırdatmadan çözüyor eğer düzgün şekilde çalışırsan olur olmayacak diye birşey yok

• orgchack O kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Başlığa "şimdi çalışmaya başlasam yapabilir miyim?" dediğini sanarak girdim. Şimdi çalışmaya başlasan yüksek ihtimalle girebilirsin diyecektim. Ama sen ders çalışmıyorum,soru çözmüyorum, her şeye üşeniyorum diyosun. O zaman senin iş yaş olur. Çünkü itü bilg.müh girenler rastlantı sonucu orada olmuyor. Emin ol. Nerden biliyorum itü'de okuyorum. Görüyorum yani adamları.

Uzun lafın kısası daha yolun başı 10.sınıf , bişeyleri kaçırmış değilsin. Cidden istiyosan itü bm , yukarıda yazdıklarının tam tersini yap, gir.
  • biri arkadaşa önünde 1000 günü olduğunu ve bizim 100 günümüz kaldığını ve hala çalışmaya başlamayıp ilk 20k hedefleyenler olduğunu hatırlatsın.

çalışamıyorum diyorsan şöyle başla yukarıdaki cümlede bir anlatım bozukluğu var bunu bul.

buldunmu? yandaki kelimede bir yazım yanlışı üstteki cümlede bir anlatım bozukluğu daha var bunlarıda bul.

20 saniyede 3 türkçe sorusu çözdün aslında her şey çok basit
  • lise 4 de çalışmaya başladım temelim hiç olmadan ve lisede yazılı hariç hiç çalışmadan bi de mezuna kalarak 9k oldum yani demek istediğim ilk 10 k için en azından 2 yıl düzenli olarak çalışmak gerekli diye düşünüyorum
  • 10. Sınıf dershane ve okul paralel git 10.sınıf yazında 10 matematiğini ve geosunu bitir 12 de hiç zorlanmazsın her şeyi zamanında hallet derim şimdiden farkında olman çok güzel 11de hafiften ygs başlarsın uzun zamanın var başarılar

• Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar ama daha çok, nasıl çalışmam gerektiği bilgisi bana çok yardmcı olur
  • Arkadaşlar, 2 hafta önce İTÜ Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirdim. Bu başlığı açtığım sırada kafam karışıktı, yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkürler. Ama çoğunuzun önerisini dikkate almak yerine kıraathanede takılmaya devam ettim. 11. Sınıfın ortasında haylaz arkadaşlarım da durumun ciddiyetini kavradığında çalışmaya başladık. Nitekim, kazandım, bitirdim. Gittim ve döndüm.

Bu başlığa denk gelip umutsuzluğa kapılmış olan genç arkadaşlarım, keyfinize bakın. Yeterli çalışmayı yaptığınızda başaracaksınız. 10. Sınıfta bunları düşünmenize gerek yok.

Herkese esenlikler dilerim.

• vay be tebrikler hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • orgchack O kullanıcısına yanıt

Lise ve uni ortalamanizi söyler misiniz hocam

• şu an nerde çalışıyorsunuz hocam ?

• Pedri Pasta kullanıcısına yanıt

Hocam liseyi 95 küsür ile bitirmiştim yanlış hatırlamıyorsam. İTÜ'den de 3.00(gerçekten) ile kendimizi ayıkladık :D

Lise sizi yanıltmasın 11. sınıfın ortasına kadar kıraathaneden çıkmaz batak oynardık, ama son sene sağlam çalıştık tabii. Ortalama da hocaların gönlünden kopup notları bol keseden vermesiyle oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.