Şimdi Ara

overclock sonrası pc açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar, bugün sabah yaptığım bi overclock ile bilgisayarım bir daha açılmadı.İşlemcim Ryzen 5 1600 ana kartım msi b350m pro vd-h ram ise 8gb adata 3000mhz.İşlemci frekansını 4.0 ghz core voltunu 1.2den 1.4 v ye çektim NB/SoC voltajını ise 1.1den 1.625 yaptım sonradan onayladığımda bilgisayar bir daha açılmadı.İnternette araştırdım bios pili sökme, clear cmos,ram yeri değiştirme falan hepsini denedim fakat olmadı ama anakartın üzerinde debug ışıklarıda yanmıyor sadece başlangıçta yanıyor sonra kapanıyor zaten o öncedende vardı anakart bi sorun olmadığını göstersede hala bilgisayar açılmıyor klavyeye veya mouse ya güç gidiyor ve ışıkları yanıyor tek ekran ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsmete -- 9 Nisan 2022; 23:21:41 >

• itsmete kullanıcısına yanıt
    arkadaslar pcyi ilk gün bios pilsiz beklettim bi 8,9saar sonra ise olmayınca bios pilini taktim ramleri ilk yerlerine getirdim yaklasik 25,26saat öyle bekledi ama fişe bağlı değildi veya herhangi bi usb,HDMI flnfa bağlı değildi öyle açıldı açıldığından CMOS un temizlendiğini söyledi ve pc eski haline döndü eğer benim gibi bu yöntemlerden yararlanamayan olursa bunuda deneyebilir..
  • ekran kartını çıkar oyle başlat sonra kapat ekran kartını tak öyle başlat

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.