Şimdi Ara

OVERCLOCK NEDİR-NASIL YAPILIR (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
31
Favori
996.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resimler görünmüyor ama yinede yardımın dokundu eline saglık :)
  • Nvıdıa GTX 570'e overclock yapmak istiyorum yardım edebilirmisiniz?
  • konu güncel mi
  • Sadece çarpanı artırdım.. geri kalan herşey autoydu
    p4 3.0 ghz işlemci 1 gb ddr 400 mhz RAM p4pe-x İnT destekli board.. 3.11 ghz i kaldırmadı 10 dk çalıştı sonra istop etti kontak bastık olmadı akü takviyesi yapmak zorunda kaldım :)
  • Resimlerin bazıları görünmüyor yazı güncellense daha güzel olacak ama yinede teşekkürler.
  • Eve gidince belki denerim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar bişey sorucam bende amd phenom x6 işlemci var soğutucu fanlarım var bakır işlemci soğutucu 6850 xfx black edition işlemci var acaba overclock yapsam kaç olur hızı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk1990

merhaba arkadaşlar bişey sorucam bende amd phenom x6 işlemci var soğutucu fanlarım var bakır işlemci soğutucu 6850 xfx black edition işlemci var acaba overclock yapsam kaç olur hızı ?

KArdeş o işlemciye Over clock yapma bence tamam anladık Unlock Modu var ama . işlemciye yazık edersin. Ömrü kısa olur. zaten yeterince iyi bir işlemci overclock yapman sanaa çok müthiş bir +katmaz . mütevazi bi işlemci değil zaten 10 kişiden 2 sinde olabilecek düzeydeki işlemcilerden?
    önce kendine şu soruyu sor overclock ile amacım ne?
    Senin ulaşabileceğin overclock değeri Çarpan değerini Örneğin standart 13.5tur 20ye çekersin unlock olmasının avantajı budur.Şahsi fikrimi sorarsan Amd işlemciler için Overclock önermiyorum nanometre birim sayısı çok yüksek düzeyde olmasından kaynaklıdır sebebide.Intel işlemcilerde 45 nm ve altı seyreder ama AMD 65 nm dir genellikle. Sıvı soğutman yoksa O/C önermem.Saygılar

• Bence Overclock yapmayın Overclockda iken işlemci bozulursa garanti dışı çünkü over clock kullanan 1000 kişide 300 küsürün işlemcisi yanıyormuş.Ondan garanti dışı yaptılar.
  • Overclock yapılan pcnin ömrü ne kadar iyi soğutulsa da yarıya iner. Bu durum gözlemlenmiş bir gerçektir.

Nasıl 12 voltla çalışan bir motoru 18 voltla hızlı çalıştırdığınızda soğutsanız, buz dolabında kullansanız dahi "üretim dirençliliği gereği" ömrü uzun olmayacağı gibi, cpu veya ekran kartının da ömrünün benzer şekilde olacağı düşünülebilir.

Ayrıca artık işlemciler ve ekran kartları maksimum düzeyde çalışmaya yakın üretiliyor; eskiden durum böyle değildi. Bu yüzden günümüzde cpu ve ekran kartları, performansları uç tutulduğundan zaten aşırı yorulmakta ve ısınmaktadırlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkalac -- 30 Temmuz 2012; 21:20:55 >
  • teşekkürler çok yararlı bir paylaşım olmuş
  • Teşekkürler yararlı konu
  • Hocam bende Cooler Master Hafx 942 Kasa var. Önde 220mmFan. Üstte 2tane 200mm fan. Yan kapakta 200mm fan.Arkada 140mmfan. İçerde bir tane 80mm ve 1 tane 120mm fan var. Kasa buz gibi kullandığım odada klima görevi görüyo Daha yeni aldım fanlarıyla birlikte yaptım montajı.

Şimdi bende İntel Core i5 3570K 3.4GHz İşlemci var.
    İşlemci soğutucum:http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/xigmatek-xp-sd1266-venus--intel-lga7751155115613662011-&-amd-am2am3fm1-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=60682 (Bunuda yeni aldım).

Anakartım: http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/msi-z77a-gd55-z77a-gd55-intel--z77-soket-1155-ddr3-2667mhz%28oc%29-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=59266

İlk defa OC yapacağım o yüzden böyle soğutma sistemleri dizdim. Yaptıracak tanıdığım var boşa almış olmam fakat kendim yapmak istiyorum.

Bu sistemle İşlemcide kaça çıkabilirim sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferucci -- 14 Ağustos 2012; 3:51:01 >

• Laptoplara oc yapılabiliyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim bir kaç sorum var öncelikle sistemi yazayim
    CPU: intel i5-2500k 3.3
    ANAKART:MSİ P67A-Gd53(b3)
    RAM: 8gb ddr3 1600mhz cl9
    GPU:ASUS hd6850
    PSU:550w
    1-cpu icin kat sayisi acik dediler,ben hem katsayiyi hem fsb arttırarak 3.3 den 3.6 ya cikarabilirmiyim,stock fan kullaniyorum
    2-anakartın oc özelligi varmiş biostan tek ayarla oc yapiyormus manual yerine öyle yapsam 3.6ya ulasirmiyim
    3-ram icin 1:1 oranini ayarlarsam yetermi başka bir ayar yapmama gerek varmi
    3-psu yeterlimi :D
  • arkadaşlar bendede aynı işlemci var bende yapmayı düşünüyorum ama nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz
  • Sivil öncelikle açtığın ve geliştirdiğin konu için çok teşekkürler,
    Konuyu çok beğendim overclock'a çok meraklıyım. Ancak maalesef diyerek söylüyorum ki; Anlatırken kullandığın dil hiç sade değil ve ne yazık ki çoğunu anlayamadım. Babamın bir sözü vardı , şu bilgisayarı anlamak için bir üniversite daha bitirmek gerekiyor, şimdi öğrendim ki doğruymuş....
  • değerli bilgileriniz için teşekkürler
  • Güzel bir yazı olmuş, teşekkürler.

Sormak istediğim şey şu overclock ile makine riske atılmış olmuyor mu? Yani overclok yapmaktansa bazı bileşenleri değiştirmek daha makul olmaz mı?
  • Bazı yerler uçmuş ama güzel yine de anlaşılır derecede.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.