Şimdi Ara

OVERCLOCK NEDİR-NASIL YAPILIR (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
31
Favori
996.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: haskancan

overclock u anlatırken sürekli stabil sözcüğünü kullanmışsınız stabil sözcüğü ne anlama geliyor ve stabiliteyi hangi yöntemlerle ve nasıl ölçüyoruz bilgi verirmisiniz ?

Stabil = kararlı. Yani sistemde kilitlenme, mavi ekran, restart, görüntü bozuklukları, artifact gibi sorunlar yoksa stabil demektir.
    Stabiliteyi ölçmek için sisteme %100 yük bindirebilien yazılımlar kullanılır.
  • paylaşım için saol işime yaradı :)
  • Konu başarılı bir şekilde hazırlanmış teşekkürler.
  • uzun işmiş yav denemek lazım riske girmeyenin çocuğu olmazmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu güzelde bi güncelleyin abi yaa. koskoca donanımhaber resimli videolu bir anlatım yapamıyor mu :(
  • FOXCONN G42MXE/G41 MXE-K Anakart var

İşlemci intel pentium Dual Core cpu e6300@2.80ghz çitf çekirdek

Ram 2.00gb

BU SİSTEME OVEERLOCK ATILIRMI ?
  • @aydin96 iyi bir işlemci sogutucusu alırsan neden olmasın?
  • meraba arkadaşlar.midtower kasalara overclock yapmak darboğaz oluşturur mu?overclock yapmayı düşünüyorumda kasam uçuk kaçık birşey olmadığı için pek güvenemiyorum kendime yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lernatius

uzun işmiş yav denemek lazım riske girmeyenin çocuğu olmazmış

facebooktaki gibi beğen linki koysalar bu konuda ilk önce bu cümleyi beğenirdim
  • Amd x3 435 önbelleği açıldı oc'ye devam

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1924603
  • gigabayte G41M-COMBO BU ANAKART OVERCLOCK İÇİN UYGUNMUDUR? PM ATARSANIZ İYİ OLUR?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_fatih56 -- 5 Ağustos 2011; 3:14:54 >
  • asus rampage iii gene anakart
    i7 950 işlemci
    2*4 gb cl9 gskill ram
    basit bir ekran kartım var şu an mevcut güç kaynagım xıgmatek NPR-PC 600 W

4.2 yapmam için güç kaynagım yerlimi yoksa yeni güç kaynagımı tavsiye edresiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyildiz07

P4 3.0 ile 3.6 stabil 4.0 olurmu acaba stok fanla

Bu değerlere hangi fsp ve voltaj ayarları ile ulaştınız ?
  • Bana bu overlock işi hep tehlikeli geliyor yani 10 fps den dolayı ekran kartını yakmayalım
  • oyun piyasası canlanınca herkesi bir telaş aldı galiba başlık yeniden canlandıbulunsun o zaman.
  • Beyler q6600 var bende. 2 gb 800mhz ocz soğutuculu ram. orthos la test yaptım. 266x9 olarak gözüküyor. Yani fsb 266. Ama bios a girdiğimde fsb değeri 333 olarak gözüküyor. Bunu anlamdım ben. Yardımcı olurmusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifetaker -- 2 Kasım 2011; 15:55:26 >
  • cpu-z veya everest programında kaç fsb gözüküyor?
  • overclock ile ilgili çok garip 2 soru soracağım,anlatacağım durumların ilkinin overclock ile ilgisi yok gibi görünüyor ancak uçuk miktarlarda oc yaptığımda karşıma çıkan problemler:

1/oc sistemin daha fazla güç tüketmesine sebep oluyor,bunu biliyoruz. DVD-RW'ların maksimum 400 mw gibi çok düşük miktarlarda güç tüketimi var. Fakat OC yaptığım zaman anakartın DVD-RW'ı görememesi problemini daha sık yaşıyorum. Bunla ilgili bir başlık açmıştım.

2/Soğuk havalarda,mesela açılışta CPU'nun sıcaklığı 30'un altına düştüğünde CPU fanından tıkırtılar geliyor. Fanın full kapasite çalışırkenki gürültüsünden farklı olarak sanki içine çalışmasını engelleyen bir şey kaçmış gibi ses geliyor. Bu sesler OC yaptığımda daha çok artıyor. Fan seslerinin kesilmesi için ya 4-5 dk. beklemem ya da hemen CPU'yu kasacak bir oyun oynamam gerekiyor. Aynı sorun CPU default hızdayken de oluyor ancak overclock yapınca bu sıkıntıya daha fazla rastlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carnage86 -- 24 Kasım 2011; 12:47:13 >

• bende M4A78LT-M LE anakart var oc la 1800 mhz çıkıo ramler falan tek tusla oc diyor nasıl tek tusla oluyor anlamadım ilk kes oc yapcam çok arastırdım bu anakartı aldım
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.