Şimdi Ara

ÖTV KDV vs vs,Sıkıntı nerde? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
2
Favori
4.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru 1-Diyelim ki Benzin 1 lira oldu mazotda 1.5 olsun hadi,memlekette gezebilir misiniz?GEZEMEZSİN.
    Valla gezebilirmisin gezemezmisin bilmiyorum ama gezebilmelisin. Eger sen her satılan arabadan ötvsini kdvsin mtvsini alıyorsan o arabaları
    kaldıracak yoluda yapıcaksın.. bu vergiyi aracınızı yolda kullanıosunuz diye diye türlü türlü vergi alıyorsan ona uygun yolu parkıda yapacaksın.
    Ayrıca bitek gezmek olarak bakmamak lazım yedigin yemekten giydigin elbiseye kadar herşeyi etkiliyor o benzinin fiyatı...

Soru 2-bu ülkede hatta bu forumda diplomayı aldım arabayla tuvalete bile giderim benzine 1milyar desinler 1 milyar veririm diyen kitle çoğunlukta mıdır?EVET..
    Herkezin hesabı kendine adam senle aynı parayı alıyordur her ay o arabasına harcıyordur sen elbisene yemegine vs kişisel tercihtir birşey diyemezsin.

Soru 3-bu memlekette toplu taşımaya 2. sınıf insanlar biner muhabbeti çeken kitle var mıdır?TOMARLA.
    Ben o kitlenin sizin düşündügünüz kadar çok oldugunu düşünmüyorum ama şuda bir gercekki kapasitesinin üzerinde calışma yapan bi sistemimiz var insanların insanları böyle görmesinden devlet insanları böyle görüyor sanki..

Soru 4-Bu memlekette üst gelir kesimi vergi öder mi?ÖDEMEZ,HATTA KAÇIRIR.
    işte heralde herkezin ortak katıldıgı nokta buama öle sırf üst düzey gurubu falan deil mahalle bakkalından başlıyor bu durum. çok şey yazılır da neyse..

Soru 5-bu iktidarı postalasak,yerine gelen iktidar bu ötv'leri kaldırır mı?KALDIRMAZ.Hatta seçimlerde hatırlarsınız öyle vaatler vardı ki seneliği 70 milyar dolara denk geliyordu(mb rezervi 123milyar dolar).1 sene bedava benzinle gezip ertesi sene litrelerin önünde kuyruğa gireriz anlayacağınız.
    kimse ötv kdv direk kaldırılsın demiyorki şu anki durmuda haklısınız önce düzgün vergi toplayacaksın sonrasında ötv ile kdvyi düşürceksin yoksa haklısınız ülke kesin batar..

Soru 6-bu memlekette bu isyan edenler dahil kontak kapatacak,litreye gitmeyecek bir bilinç var mı?YOK.
    sonuna kadar katılıyorum...

• is bu hukumetle, yada oncekilerle alakali degil. is halk olarak bizde. biz bundan anliyoruz bunu hakediyoruz. "Nasil hakediyorsaniz oyle yonetilirsiniz." hadisi serifi konuyu anlatiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çözüm tek ama bunu bu zamana kadar hiç bir hükümet yapamadı.Kayıt dışı ekonomi en büyük belamız.Tabi birde adaletli bir vergi sistemi.
  • akaryakıt ucuz olursa trafik çok olur diyen var yau!
    trafik olursa olsun, devletin işi değilmi yaşam alanlarını ihtiyaca göre yeniden düzenlemek. ek şeritler yapacaksın, yeni otoyollar yapacaksın, polisine tembih edip trafik kurallarına uymayanları cezalandıracaksın, kentsel dönüşüm adı altında binaları yıkıp, aynı yerine aynı şekilde veya daha yüksek her ne ise binalar yaptırmayacaksın. 20-30 hatta daha eski yıllarda kurulmuş olan yaşam yerlerinde otoyolları kaldırımları, kanalizasyonları yeniden düzenleyeceksin....

her neyse herkes şikayet ediyor, bi seçim oluyor gene %50, ben de diyorum müstehak.
    sonra gene zararlı ben çıkıyorum, yandaş zaten almış yürümüş gitmiş, biz ise ne uzuyoruz ne kısalıyoruz. hayatta kalma mücadelesi sadece.
  • Londra Metrosu'na yer acalim....

• hacı hükümetle ne alakası var. ben vergiden başka geliri kalmamış devletten bahsediyorum, bi parti gitse başkası gelse ne olur ? sorunlardan vazgeçilmeli çözüm düşünülmeli. bundan oncekiler gelir getiren kurumları tutmuş satmış. ne yapalım? bundan sonrakiler de satacak. o yuzden çözüm düşünülmeli ve geliştirilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 21 Ocak 2013; 14:30:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernn93

Yakıtın 10 tl olmasi demek hayatin durması demek. Neden derseniz;
    .toplu taşıma fiyatları artar
    .okul ve işçi servisi fiyatları artar
    .gida, temizlik, , giyinme vs. Fiyatları artar
    .üretim maliyetleri artar.
    Bisürü daha örnek verebilirim, uzatmadan 10 tl demek ülkenin çöküşü demek, komsu yunanistan gibi olmak demek.yani yakita daha fazla yuklenmeleri cok kisinin ayagini kaydirir bence.

O çökmüş darboğazda batmış, iflas etmiş dediğiniz Yunanistan'ın bütün ekonomik parametreleri şu an Türkiye'den iyi durumda. Siz sakın sanmayın ki ülkemizin ekonomisi iyi hayır. Sadece sansür var bu ülkede kimse neler olup bittiğinden haberi yok. Yunanistan kriz de ise eğer Türkiye çoktan iflas etti

• quote:

Orijinalden alıntı: OuL

O çökmüş darboğazda batmış, iflas etmiş dediğiniz Yunanistan'ın bütün ekonomik parametreleri şu an Türkiye'den iyi durumda. Siz sakın sanmayın ki ülkemizin ekonomisi iyi hayır. Sadece sansür var bu ülkede kimse neler olup bittiğinden haberi yok. Yunanistan kriz de ise eğer Türkiye çoktan iflas etti

İçip içip burada yorum yapmak moda oldu.Ha yok içmeden yaptı isen vah ki vah.
  • benzin için kart olacak mesela aylık 50 lt limitli litresi 2-2.50 tl olsa fazlasını almak isteyende 4-5 tl fiyatla alacak aslında.ticarilerin limiti daha fazla olacak.
  • Buyrun iflas etmiş, mahvolmuş ispanya'dan madrid metrosu gelsin

ÖTV KDV vs vs,Sıkıntı nerde?

Ankara metrosunu da iliştirelim de yan yana görüp karşılaştırıp övünelim.
    Beyinsizler ne kadar da karışık yapmış hatları!
    Vergilerimiz boşa gitmiyor en azından diye sevinmemiz gerek

• Buyrun bu da Barcelona metrosu:

• quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

is bu hukumetle, yada oncekilerle alakali degil. is halk olarak bizde. biz bundan anliyoruz bunu hakediyoruz. "Nasil hakediyorsaniz oyle yonetilirsiniz." hadisi serifi konuyu anlatiyor.

Tencere kapak derler ya öyle
  • Yaşım 43. 15 yaşından 21 yaşına kadar Bağcılar'dan Bakırköy'e okula ve akşam eve bir çok kereler yürüyerek gidip geldim. Arabaya sadece yağmurlu günlerde ve karlı günlerde binmişimdir. İş hayatına atıldım. 20 senedir aynı işte çalışıyorum. Son 3 senedir arabam oldu. Bundan önce hep yürüyerek gidip geldim. Araba aldım. Yine yürüyerek gidip gelmeye devam ettim. Ev - İş gidiş geliş 10 km. Son 1 aydır yoğun şekilde arabaya binmeye başladım.

Bırakın da artık biraz arabama bineyim daaaa.
  • Türkiye, Dünya yaşanabilirlik sıralamasında 92. sırada bulgaria 55. ukraine 77.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

Sosyal hayat kalitesiz halk bilinçli değil ne dersen inanıyor üretim yok tüketim bol

Et pahalı alan yok, et elde kalmış şimdi devlet ucuza arabistana ihrac edilecek (Güya ihraç ederek cari açığı azaltacaklar) bunun yerine halka ucuza satmak adaleti bir nebze sağlamaz mı her şey kalkınma ise adalet ne olacak

Yakıt içeriye pahalı dışarıya ucuz

Bu hükümetten çok şey bekliyordum açıkçası inancım zayıfladı

Adalet siz gelir dağılımı ile işçinin memurun sırtından kalkınma sağlanmakta

Türkiye'de insana saygı yok insanca yaşamak çok zor, halk bağnaz görgüsüz

Suriyeli bile Türkiye bildiğimiz gibi değilmiş hayal kırıklığına uğradık diyor düşünün

3. Dünya ülkesi dediğimiz birçok ülke eminim Trükiye den daha yaşanılabilir yerlere sahip

Alkol ve Akaryakıt'a Gelen Son Zamlara Suriyeli Mültecilerden Sert Tepki: "Biz Gürcistan'a gidiyoruz!"

"Esad'dan böyle zulüm görmedik..."

Bu sabah düzenlenen basın toplantısında oldukça gergin görünen Albay Ahmedi, "Aslında yönetimle o kadar papaz olmamış olsak yok yakınken Suriye'ye geri döneceğiz ama o da mümkün değil şu saatten sonra. Bakmayın Esad şöyledir böyledir, baya kötü yanları vardır ama Allah var, her sıkıştığında benzine abanmazdı en azından. O konuda Esad bi tanedir. Yiğidi öldür hakkını yeme şimdi." diyerek yaşadıkları pişmanlığı dile getirdi.
    "Bilsek en baştan gelmezdik..."

Türkiye'de durumun böyle olduğunu bilseler en baştan başka bir yere bakacaklarını belirten Ahmedi, "Arap baharında en sona kalan biz, mülteci olarak bula bula Türkiye'yi bulan biz, ne milletmişiz arkadaş, kimin ahını almışız, kimin tavuğuna kışt demişiz.

Yazının devamı içim ;

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=191427

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

Türkiye, Dünya yaşanabilirlik sıralamasında 92. sırada bulgaria 55. ukraine 77.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

Sosyal hayat kalitesiz halk bilinçli değil ne dersen inanıyor üretim yok tüketim bol

Et pahalı alan yok, et elde kalmış şimdi devlet ucuza arabistana ihrac edilecek (Güya ihraç ederek cari açığı azaltacaklar) bunun yerine halka ucuza satmak adaleti bir nebze sağlamaz mı her şey kalkınma ise adalet ne olacak

Yakıt içeriye pahalı dışarıya ucuz

Bu hükümetten çok şey bekliyordum açıkçası inancım zayıfladı

Adalet siz gelir dağılımı ile işçinin memurun sırtından kalkınma sağlanmakta

Türkiye'de insana saygı yok insanca yaşamak çok zor, halk bağnaz görgüsüz

Suriyeli bile Türkiye bildiğimiz gibi değilmiş hayal kırıklığına uğradık diyor düşünün

3. Dünya ülkesi dediğimiz birçok ülke eminim Trükiye den daha yaşanılabilir yerlere sahip

Alkol ve Akaryakıt'a Gelen Son Zamlara Suriyeli Mültecilerden Sert Tepki: "Biz Gürcistan'a gidiyoruz!"

"Esad'dan böyle zulüm görmedik..."

Bu sabah düzenlenen basın toplantısında oldukça gergin görünen Albay Ahmedi, "Aslında yönetimle o kadar papaz olmamış olsak yok yakınken Suriye'ye geri döneceğiz ama o da mümkün değil şu saatten sonra. Bakmayın Esad şöyledir böyledir, baya kötü yanları vardır ama Allah var, her sıkıştığında benzine abanmazdı en azından. O konuda Esad bi tanedir. Yiğidi öldür hakkını yeme şimdi." diyerek yaşadıkları pişmanlığı dile getirdi.
    "Bilsek en baştan gelmezdik..."

Türkiye'de durumun böyle olduğunu bilseler en baştan başka bir yere bakacaklarını belirten Ahmedi, "Arap baharında en sona kalan biz, mülteci olarak bula bula Türkiye'yi bulan biz, ne milletmişiz arkadaş, kimin ahını almışız, kimin tavuğuna kışt demişiz.

Yazının devamı içim ;

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=191427

Bidakka şimdi. Bu adam bunları söylemiş mi sahiden. Yoksa asparagas mı. Karam kafıştı.

• Öncelikle şunu belirteyim araba temel ihtiyaçtır. Ancak bazı arkadaşların insanlar gibi temel ihtiyaçları olmadığından sırf hükümeti savunmak adına otlada gayet rahat yaşabiliyorlar.

Benzinin fiyatı için protesto yapsak, kontak kapatsak iş yine dönüp dolaşıp bizim götümüzde patlayacak. Ülke o kadar boktan bir haldeki bu kadar fahiş vergilere rağmen bütçe açık veriyor cari açık almış yürümüş.

Bunların önüne geçmenin tek yolu, çağdaş bir devlet olmanın tek yolu sanayileşmektir. Güzel ülkemizden adeta fışkıran yeraltı, yerüstü kaynaklarını işleyerek satmaktır. Verimli arazileri kullanmak, çiftçiyi desteklemektir.

Böyle hiçbirşey üretmeden herşeyi dışarıdan alarak insan gibi yaşayamayız. İnsan gibi yaşamanın tek yolu budur ancak başımızdakiler sağolsun arttırmak yerine elimizde olanıda sattılar asıl kriz bize patlayacak ama yandaş koyunlar gerçekleri söyleyenlere hakaret etmeye devam etsin. Ben onları meczup sayıyorum. Meczuba kızılmaz.

• Türkiyede toplu taşıma ile bilinç arasında uzaktan yakından bir ilişki yok;

Kimse keyfinden binmiyor arabaya. 12-13 kişilik dolmuşa 30 kişinin bindiği bir dolmuşa binmek isterseniz 15-20 dk beklemek gerekiyor ve 2.5 lira.

Şimdi bu dolmuşa binen adam mı bilinçli oluyor

Yoksa arabasıyla gidip 5 liraya benzin alan mı?

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık durumu.

Bu ülkede bilinçli olabilen bir kesim varsa o da parasını ay sonuna yetiştirmeyi düşünen adamdır. gerisi boş salata bu ülkede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRoGKaTa

Öncelikle şunu belirteyim araba temel ihtiyaçtır. Ancak bazı arkadaşların insanlar gibi temel ihtiyaçları olmadığından sırf hükümeti savunmak adına otlada gayet rahat yaşabiliyorlar.

Benzinin fiyatı için protesto yapsak, kontak kapatsak iş yine dönüp dolaşıp bizim götümüzde patlayacak. Ülke o kadar boktan bir haldeki bu kadar fahiş vergilere rağmen bütçe açık veriyor cari açık almış yürümüş.

Bunların önüne geçmenin tek yolu, çağdaş bir devlet olmanın tek yolu sanayileşmektir. Güzel ülkemizden adeta fışkıran yeraltı, yerüstü kaynaklarını işleyerek satmaktır. Verimli arazileri kullanmak, çiftçiyi desteklemektir.

Böyle hiçbirşey üretmeden herşeyi dışarıdan alarak insan gibi yaşayamayız. İnsan gibi yaşamanın tek yolu budur ancak başımızdakiler sağolsun arttırmak yerine elimizde olanıda sattılar asıl kriz bize patlayacak ama yandaş koyunlar gerçekleri söyleyenlere hakaret etmeye devam etsin. Ben onları meczup sayıyorum. Meczuba kızılmaz.

Adam şeytanla uğraşmaktan abdeste vakit bulamıyor ki. Bir yanda ergenekon. Diğer tarafta darbe planlayan paşalar. PKK bir taraftan. Adam elini nereye uzatsa elinde kalıyor. Devlet doğuyu kalkındırmaya çalışıyor. Gündüz orada çalışan işçi gece terörist oluyor. Çalıştığı yeri kundaklıyor. Muhalefet partisi lideri Çin'e gidiyor. Ülkenin ekonomik durumunu oralarda kötüleyip geliyor. Yatırım yapacak Çinli işadamı artık yatırım yapar mı. Resmen hainlik.

Yazılacak çok şey var ya. Neyse....

Ağır sanayi olayına sonuna kadar katılıyorum. Vaktiyle adamın biri yıllarca bunu söyledi durdu. Herkes gülmüştü. Şimdi gerçekler bir bir ortaya çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Öncelikle şunu belirteyim araba temel ihtiyaçtır. Ancak bazı arkadaşların insanlar gibi temel ihtiyaçları olmadığından sırf hükümeti savunmak adına otlada gayet rahat yaşabiliyorlar.

Adam şeytanla uğraşmaktan abdeste vakit bulamıyor ki. Bir yanda ergenekon. Diğer tarafta darbe planlayan paşalar. PKK bir taraftan. Adam elini nereye uzatsa elinde kalıyor. Devlet doğuyu kalkındırmaya çalışıyor. Gündüz orada çalışan işçi gece terörist oluyor. Çalıştığı yeri kundaklıyor. Muhalefet partisi lideri Çin'e gidiyor. Ülkenin ekonomik durumunu oralarda kötüleyip geliyor. Yatırım yapacak Çinli işadamı artık yatırım yapar mı. Resmen hainlik.

Ağır sanayi olayına sonuna kadar katılıyorum. Vaktiyle adamın biri yıllarca bunu söyledi durdu. Herkes gülmüştü. Şimdi gerçekler bir bir ortaya çıkıyor.

Hocam vallahi o kadar çok istiyorumki çok güçlü bir sanayimiz olsun ekonomi dendimi gerçekten söz sahibi olalım hayalet uçaklarımızla yerli arabalarımızla övünelim. 5-6 litrelik araçlara binelim amerika gibi herkes müstakil evde otursun alım gücü yüksek olsun. Aklıma geldikçe gözlerim doluyor ağlamaklı oluyorum. Halk gerçekten istese bu sorunları aşabilir. Ergenekon olayı vb. şeyler derin istihbaratla aşılabilir pkk olayında ise diğer devletlerin parmağı var pkk'ya gerçekten çok ağır müdahalade bulunmak lazım olaya karışanı öldürüp çatışmada vuruldu demek lazım çok caydırıcı olmak lazım. Ama kürt vatandaşları hükümete karşı sempati duyuracak şekilde yoksa bir insanın kaşı 2 tel fazla çıktı diye rahatsız olacak değiliz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRoGKaTa -- 21 Ocak 2013; 18:13:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

türkiye'ye yatırım yapacak çinli işadamı mı dediniz, kafalar güzel galiba:) hey allahım.

hah gene bağladık her şeyi ergenekon!a. birde üzerine darbe planlayan ama planları inatla incelenmeyen paşalar tadından yenmez. güllü salkaya bile darbeci zaten. sivil bir yazıcı kadın nasıl darbe yapacaksa artık.

hükümeti sevmeyen herkesi terörist, ergenekoncu ve darbeci diye direk yaftalıyorsunuz bolca bahane buluyorsunuz o kadar. tüm özgürlük sıralamalarında dibe vurmuşuz, adalete güven sıfıra inmiş halen konuşuyorsunuz.

valla sizin kafanız nasıl çalışıyor çözemiyorum, çözebileceğimi de sanmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.