Şimdi Ara

otostopla ozgurluge yolculuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nerede yorulduysan orasi evin.kur cadirini...yak ocagini ...kir 2 yumurta.... ustune ic kahveni...gunesin batisini izle..
    kaplumbaga hayati yasayanlar ve yasamak isteyenler.onerileriniz nelerdir.
    forumda bir tane gezgin rehberimiz konusu olsun.kampcilardan tavsiyeler yabanci ulkelerde yasayanlardan bilgiler...
    neden otostopla gezmek icin paraya ihtiyac var neden yok..youtube ta yayinlanan gezgin hikayeleri..askerden kacmak icin gezgin rolune burunenler..yalanlarr..dolanlar...gercekler ne..nasil gezilir dunya 5 parasiz..cevap veriniz tecrubeliler ..aydinlatin karanlik hayallerimizi..
    bilgi paylasildikca guzeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 29 Mayıs 2018; 17:17:47 >

• yav he he başkalarının sırtından yolculuk yapıyonuz utanmadan özgürmüş bi de böyle özgürlük mü olur hiç tavsiye etmem
  • baskalarinin sirtindan degil.boyle dusunmek yanlis olur paylasmayi seven bir millet olarak..
  • sirt cantasi kullananlar tavsiyeleniz
  • yav paranız yoksa gezmeyin arap bedeviler gibi geziyorlar sonra büyük başarı gibi övünüyorlar
  • kamp cadiri tavsiyeleriniz 1 max 2 kisilik.
  • MoYk kullanıcısına yanıt
    sabah 6.30-aksam 9.00 aldigim 1800 .verdigim ev kirasi ki cok ucuzmus diyeceksiniz 800...

oturma...kalkma..yeme ..icme...konusma.....

anada yok babada yok.kardeslerde hic yokk...nasil ev alirsin nasil evlenirsin..nasil sosyal hayat yasarsin....beni baglayan birsey yoksa burda....

bazilari gibi asker kacagi degilim.vatan haini degilim.Turk oglu Turkum...Musluman evladi Muslumanim Yaradan a hamdolsun...
  • kamp ocagi.tencere.tava tavsiyeleriniz..
  • kiyafet onerileriniz..
  • aldiginiz vizeler ..vizeyi nasil. kac gunde .kac paraya nereden aldiniz.
  • sevince1971 S kullanıcısına yanıt
    WTF DUDE???
  • gercekte gunluknmasrafiniz..para kaynaginiz...
  • Geçen yaz edirneden oludenize kadar otostop çektim arkadaşımla. Hayatında mutlaka yapman gerek çeşit çeşit insanla tanışıyorsun. Oludenizde çadırda uyku gibisi yok
  • hayalleri 1 yil daha erteleyip unv.sinavina girip acik ogretim univ.yazilsam..pasaport harci odemem...vize aliken kolaylik olur...nede olsa ist.yarisi acik ogretim ogrencisi..ao univ. harci 250 tl.6 aylik...1 aylik ist.kart 150 tl.ogrenci olursam 50 tl....ogrenci indirimleri haric..😊
  • Tw Scott kullanıcısına yanıt
    kesinlikle yapilmali..simdi bir kez daha istedim yollarda olmayi... endiselerden kurtulsamm....malzemeleri adam gibi toparlayabilsemm.
  • tercumana ihtiyac olursa irtabata gecerim dude.thanks
  • yolda yapilabilecek kucuk isler.para kaynagi olacak basit isler.. fikirleriniz nedir
  • Ben alırım otostopçu. En son Susurluk’tan İzmir’e üç tane üniversiteli aldım. İki kişi arkası boş gidiyorduk. Çocuklarla vakit göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Boş gideceğimize faydamız olsun gençlere.

Çok da otostopçu alın diye tavsiye etmiyorum. Tekin olmayan tiplerden tutun sahtekarlarına kadar çok sayıda otostopçu aldım. Öğrenci alınmasını tavsiye ederim ama.

En ilginci belki de 17 yıl hapis yatıp o gün çıkan adamdı. Para istiyor sandım istemedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Ben alırım otostopçu. En son Susurluk’tan İzmir’e üç tane üniversiteli aldım. İki kişi arkası boş gidiyorduk. Çocuklarla vakit göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Boş gideceğimize faydamız olsun gençlere.

Çok da otostopçu alın diye tavsiye etmiyorum. Tekin olmayan tiplerden tutun sahtekarlarına kadar çok sayıda otostopçu aldım. Öğrenci alınmasını tavsiye ederim ama.

En ilginci belki de 17 yıl hapis yatıp o gün çıkan adamdı. Para istiyor sandım istemedi.
    insanlar korkuyor..neden? kendileride bilmiyor..biliyor veya kabul etmekbistemiyor..ölüm korkusu..biliyorlar ki dogduklari gun kaderleri yazilmis..birgun fazlasini bile yasayamayacagiz..
    ...otostop ceken gezginler amaci belli..insanlari tanimak..hayali pesinde kosmak..ozgur olmak..kendini gelistirmek..hayatlari ve hayatini paylasmak..yaninda cantasi yuzunde gulen gozleri ve samimi tesekkur ederim i vardir.diger bahsedilen 3-5 capulcu..amaci belli olmayan insan kiligina burunmus yaratiklar..

ben sahsen o yardimci oldugunuz 2-3 saatinizi hayat hikayenezi paylastiginiz insanlar adina tesekkur ederim..

sloganim hayat paylastikca guzel..

bir dilim ekmek..bir yudum su..bir saatlik hayat hikayesi..bir iki saatlik yolculukta hayaller.. umutlar. bir koltuk..bir kitap..bir kalem..bir video..bir bardak cay..bir iki metrekare yer..bir dünya...baska gidecek yerimizde yok..bir dunyamiz bir hayatimiz var..hepimiz olelim al tum dunya senin olsun..bir basina..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 30 Mayıs 2018; 8:38:29 >

• gezmek istiyorsanız bir çaresini bulursunuz
    paranız azsa böylede olsa gezmelisiniz
    para yok para yok diye mızmızlanmaktan iyidir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.