Şimdi Ara

otopark parası odemezsek ne olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cama yapıstıran sarı kıyafetli otoparkcılar
    mesela 5 tl yazsa.sonra odemeden gitsek neler olur

aletlerine not yazıyorlardı.sonra ne olcak

bazen camda kagıt oluyor.bazen olmuyor.kimi yazmaya yetisemiyor.yazmamısta olabilir.yazmısta olabilir
    o yuzden gitsek ne olurki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hic birsey olmaz.

• ispark borcu ödenmeden araç satılmıyor deniyordu
  • Hastane otoparkı ise görevli borcunu vermeyen araçlara karşı zabıta çağırıyordu.Yani bazı yerler de aracı çekebilirler.
  • Arac satarken onune cikiyor satamiyorsun.Bu kanun cikali 4 sene falan oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

Arac satarken onune cikiyor satamiyorsun.Bu kanun cikali 4 sene falan oluyor.

eve ceza grlmezmi

yada faiz ne kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Satamazsın diye bir şey yok. En fazla iddia ettikleri borç için icra dairesinde dosya açarlar. İtiraz edersin. Onlar da kanıtlayamayacağından alamazlar, dosya kapanır.

Belediyelerin yol gibi yerleri kiraya vermeleri yasal değil.

Evet. Belediyeler bir yerde kanuna aykırı is yapıyor. Eskilerin bütün değnekçilerini işe alıp, yol kenarlarindan para kazanmaya başladılar.

• Ben arabamı sattım 1000 tl park borcu vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Satamazsın diye bir şey yok. En fazla iddia ettikleri borç için icra dairesinde dosya açarlar. İtiraz edersin. Onlar da kanıtlayamayacağından alamazlar, dosya kapanır.

Belediyelerin yol gibi yerleri kiraya vermeleri yasal değil.

Evet. Belediyeler bir yerde kanuna aykırı is yapıyor. Eskilerin bütün değnekçilerini işe alıp, yol kenarlarindan para kazanmaya başladılar.

gecende atm ye gittim

yanyana banka dolu.park etmeye anca bir yer buldum o kadar dolu.degnekciler heryerdd

atm ye yatırdım dondum.baktım camda fis yok.degnekciye dedim al 5 tl

adam daha yazmamıs galiba

ama faiz gelir diye dedim..

sonraki gunlerde.sabah 7.00 de park ettim..8.00 de acılıyor yazmıslar

8.30 da aracı aldım.baktım camda yazı yok.bu sefer degnekcilere birsey demedim

ondan konu actm

• Değişir.

Ama ödemezsende arac satabilirsin.

• Çok sinir oluyorum her yer ispark her yer değnekçi olmuş ödeme hocam bir şey olmaz

• 2 araba sattım biei geçen sene diğeride bir önceki sene ikisininde ispark borcu vardı hiç bir şekilde çıkmadı bu arada aldığım aracında ispark borcu var benden önce kalan ispark yasal değil hiçbir şey olmuyor
  • Ben bi kere acemiliğe denk gelmiştim 10 lira ödedim bilseydim böyle olduğunu ödemezdim.

• Ben ödemiyorum , camdan kağıtı alıyorum buruşturp çöpe atıyorum. Nette bir çok konu var , talep edilen paranın yasal olmadığı ve bu para için hiçbir yaptırım uygulanamayacağına dair bir çok yazı var ve bende öyle olduğuna inanıyorum..

Daha 2 gün önce annemi özel bir hastaneye götürdüm , kapalı otoparkını biliyorum girişi çıkışı çok sıkıntılı , basık ve insanı daraltan karanlık bir otoparkı var. Bende kapalıya gitmedim hastahanenin önündeki araçların arasına çektim annemle eşimi polikliniğe gönderdim ben aracın içinde uzandım radyo dinliyorum. Belediyenin elemanı geldi 3 lira ver de 1 saat kal dedi. Dedim para vermem yaz kağıtı sileceğe tak. Neden dedi ; dedim park parası vermem , sen yaz , cama as yasal alabiliyorsanız alırsınız. Adam sinirlendi söylene söylene gitti , kağıtta yazmadı. Az sonra geldi tekrar dediki bari kapalı parka gidinde LPGli araçlar park yeri bulsun. Bak işine dedim gönderdim ama lpg li araç olayı hiç aklıma gelmemişti o konuda da haklıydı aslında bencil davranmamak gerek diye düşündüm ve aracımı çıkarttım...

Ben bir kaç yıldır vermiyorum , hiç birşeyde olmadı , e-devlette biryerde de gözükmüyor. Demekki resmi bir borç değil diye düşünüyorum. Bence kime tutturabilirseler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 9 Nisan 2017; 23:5:58 >

• Bulunduğum ilçede haksız yere belediye zabıtası park cezası yazdı. Ödemedim. Arabayı da sattım, karşıma çıkmadı. Başka araba aldım yine karşıma çıkmadı. Belki bu ilçeden ev falan almaya kalkarsam karşıma çıkar diye tahmin ediyorum. Belediyeye işim düşerse yandık vesselam.
  • Hiçbir şey olmaz yıllardır ödemiyorum.
  • İspark için araç satışında vs bir borç görünmüyor diyordu arkadaş ne kadar doğrudur bilmiyorum. Zaten ispark kadar saçma bişey yok aynı yolun bi tarafına park ediliyor diğer tarafına edince araba çekiliyor. Şunun mantıklı açıklamasını yapabilir mi birisi. Yola park edilen arabadan para alıyor adamlar.

• Borç varken araç satılıyor, satışı etkilemiyor. Tecrübe ile sabit.
  • gun icinde uc yere parketsen ucunede oducen

terminale park ediyon.oduyon.terminal geliri oluyor.

terminal geliri vergiyle odenmiyormu

hem bildigin sokaklar.kaldirim kenari neden ucretli olurki

• faizli ödeme durumu falan oluyor mu?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.