Şimdi Ara

Otomotive ÖTV zammı geldi (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
5
Favori
51.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala savunanlar var. Yahu siz mal mısınız? Ya sen, senin sülalen, eşin dostun, çocukların annen baban çevrende kim varsa düne göre daha zor şartlarda araba alacak. Haybeye vergi ödeyecek. Daha kötü arabaya binecek. Hiç mi beyin yok sizde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Böyle bakış açısı ile yazsa keşke buradakiler de, işte forumun kalitesi en az 10 kat daha artar hissedilir bir değişim yaşanır ama burada işte bunu göremiyorum. Düşünceleriniz için teşekkür ederim, en azından rambo gibilerin tam tersisiniz. :) Saygılar.

Sizin gibi düşünenler olsa bu ülke yeminlen ayağa kalkar.

• Eskiden etil alkol mu varmis

Uzum suyunu icmek icin bir suru yontem var etil alkolu satin almaya hic mi hic ihtiyac yok :)

• Başkası ürettiğinden 5 birim kar ediyor bizim gümrüğe gelince devletimiz 10 birim kar edip toplamda 15 birime tüketiciye sunuluyor.

Yabancı firmaların yerinde olsam Türkiye'ye araba satmam. Durduğu yerde sadece vergi kalemi olarak üreticiden 2 kat fazla kar ediyor. Hak hukuk anayasaya aykırı. Siyaset konuşmuyorum. Bakın Hak diyorum, hukuk diyorum. Ama ucu nereye çıkıyor işte yine belli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünya şimdi bu vergileri yanlış anlayıp bizi en çevreci ülke ilan eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scientia -- 1 Eylül 2020; 1:29:25 >
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Beyin olmadığı için soruna cevap veremezler. Kendi hallerine bırakın, doktorlar bunu tavsiye ediyor.

• Eskiden orta gelirli iyi kötü bir araba alır ayağı yerden kesilirdi, artık evinize 15-20 bin lira girecek ki birikim yapıp kredi çekesin...

Milletin avuntusu tesellisi konsollar, pc parçalarına bile el değmiyor artık ne diyeyim elinizdeki elektronik eşyaları iyi kullanın.

• ÖTV ye neden zam geldiği belli oldu
    Otomotive ÖTV zammı geldi

• Ürün satan firmaların araba konsol elektronik vs şart koymaları şart.Örneğin Bu arabayı şu fiyata sattım şundan yüksek satarsan bana şu kadar tazminat ödemek zorunda kalırsın diye sözleşme yapmaları lazım. Tüm markalara dava açmak gerek ülkeye satıp sonra kim ne saplarsa halkına saplasın zihniyeti ile mal satmakda bir kötü fırsatçılıktır bizi böyle bitirdi imansızlar :)

• 2.ellere sıfırdan yüksek fiyatla satıyorlar diyenler neredeler.buralardadır şimdi okurlar.şimdi ne oldu sıfırlar yine 2 eli solladı.ama 2 el durdumu hayır.2 el yine zamlandı.sıfıra yakın hatta sıfırdan yine fazla satılıyor.değişen bisey yok yani.sıfırı zaten şu fiyat 2 el sıfırı geçemez demeye devam edin.ötv kdv artışı 2 elede yaradı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 1 Eylül 2020; 10:36:20 >
  • hakeen kullanıcısına yanıt

almanyada yaşayıp burdaki araba fiyatlarına ötv laf ediyor sanki daha önce ötv yoktu fiyatlar çok ucuzdu .bu işte bir iş var boşuna laf etmemiştir bence arpasımı kesildi nedir.

https://odatv4.com/yoksa-gemiyi-terk-mi-ediyorlar-01092027.html

Yoksa gemiyi terk mi ediyorlar... AKP’li troll AKP’yi böyle eleştirdi

Her dönemde AKP’yi sorgusuz sualsiz destekleyen Selmanoğlu, geçen gece otomotiv sektörüne yapılan ÖTV zamlarına tepki gösterdi.

Selmanoğlu paylaşımında, “1600 ila 2000 CC arası araç aldığında yüzde 150 ÖTV ödüyorsun... Böyle bir ÖTV dünyanın hiçbir yerinde yok. Devlet resmen araba alma at al diyor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Selmanoğlu lüks araba meraklısı olmasıyla da biliniyor.

Arabasından çektiği videolarda muhalifleri eleştiren ve "Patates soğana vatanımızı sattınız" diyen Tuğrul Selmanoğlu geçen yıl milyonlarca liralık aracını sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

https://odatv4.com/images2/2020_09/2020_09_01/selmanoglu.jpg

• En ucuz sıfır araç 120.000 liraya geliyor artık.

Kaç yılda para biriktirip bu araç alınabilir?

Mercedes BMW değil, Fiat araba bile alırken en az 5 yıl para biriktirmek lazım.

Araç lüks, elektronik lüks.

Bir de buna lüks diyenler varsa onlara sorum meyve suları, soğuk çaylar ve birçok meşrubatta ÖTV mevcut. Bunlar da mı lüks acaba ? Otomotive ÖTV zammı geldi 

Bir de ağır hasarlı tüm araçların trafiğe çıkışı yasaklanmalı, parçalanıp çıkma parça olarak sanayilerde kullanılsın ya da çok işe yaramaz ise press e yollansın.

Bu gözler ağır hasarlı Golf te 200.000 fiyat gördü. Yazıktır, günahtır, pert araba yahu bu.

• herkes öyle oldu böyle oldu diyor eminim bunu diyenlerin çoğu da akp'ye oy atıyordur. Arkadaş baştakileri değiştirmeyi düşünün bir de. 20 senedir geldiğimiz nokta bu. artık bizi düzgün bir yere götüremeyeceklerini anlamış olmanız ve başka seçenekler üzerine eğilmek zorunda olduğumuzu bilmeniz gerekiyor diye düşünüyorum....

• saadet partisi güzel bir video yapmış sahibinden com reklamından esinlenerek

• Bir ülkede bütçede açık oluşursa kamu harcamaları kısılır, tasarruf edilir hatta personel çıkarılır.

Bizde ise bunu yapamazlar çünkü kamudan yiyen çok, alışmışlar yetimin malını savurmaya...

Bütçede açık arttıkça vergiyi arttırıyorlar. Yetmeyince yine arttırıyorlar.

Bir araba alıyorsun, iki tane de devlete alıyorsun. Dünyada böyle bir şey YOK!

Burada bunu savunanlarda bu sistemden nemalanan adamlardır, bunu savunacak adamın onuru yoktur!

• bazı markalar ötv zammı yetmiyormuş gibi kendisi de net fiyatına zam yapmış:( ezilen hep tüketiciler olacak anlasılan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atade28

Bu mesaj silindi.

Şimdi sen bu zammı haklı buluyorsun yani, doğru mu anladım ?

• Zaten alamıyorduk şimdi ötv zamlarından sonra paralel olarak ikinci el piyasasınıda vurduğu için fiyatlar iyice el yakacak

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.