Şimdi Ara

Otomotive ÖTV zammı geldi (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
5
Favori
51.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zamları savunanın ya aklı kıttır, ya da paralı troldür. kısa ve net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • röportaj adamın derdine birde ÖTV eklendi

https://m.youtube.com/watch?v=_BVJA8jvMjk&t=11s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KARTALIZMA kullanıcısına yanıt

Savunmuyorum tabiki de.

Forumda sürekli ÖTV indirim gelecek diye konu açıp milleti manupile eden geri zekalıları hükümet savunucusu ilan etmeni eleştiriyorum.

• 15 sene boyunca dış ticaretle uğraştim, şirketim vardi. Bu işle uğraşanlar iyi bilir, verginin vergisini ödersin. Bir gün gümrük baş denetmenleri geldi kontrol için. Adamin dediğini hiç unumam, devlet hiç bir zaman adam olmaz çünkü hak yiyor. Hak yiyen kim olursa olsun Allah onu adam etmez. Haram olsun. İnşallah bir an evvel kiyamet koparda bunlardan topluca kurtuluruz, Allah ta onlarin cezasini verdiğinde bana görmek nasip olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojana -- 1 Eylül 2020; 18:14:24 >
  • Vatandaşın BMW ile Mercedes ile ne işi var almayın mis gibi Fiat dururken Fiat yerli malı Renault gene öyle gidin bu markaları alın biz araba fabrikası kurmayacağız yalan ithalden yüzde 277 vergi almak varken niye kuralım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pahalı araba gelen zam, alt modellere talebi artıracak. Ucuz arabada ve ikinci elde fiyat artışı görülmesi muhtemel.

• Çok Sevdim Yalan Oldu -

Umut ışıklarım bir bir söndüler

Dost bildiğim kalleşler yoldan döndüler

Her topluma girdim onlar ittiler

Ezdi tükenmedik bilmez yordu geceler

Uykular haram oldu gençliğim bak

Talan da oldu çok sevdim yalan oldu zalim geceler

Geceler geceler zalim geceler

Umudum gecem, gecemde gündüz oldu oldu

Demir mazgallar dört duvar oldu

Sayamadım vallaha billaha seneler oldu

Oldu oldu, çok sene oldu

Mevla nasip etse hatır bilecem bilecem

Sayamadım vallaha billaha seneler oldu

Oldu oldu, çok sene oldu

Geceler geceler yıktı geceler

+++++++ yada low level++++

• Temmuzda şöyle bir muhabbetimiz olmuştu .Kardeşimiz nerededir ne yapar bilinmiyor şimdilerde

Otomotive ÖTV zammı geldi

• Passatlar 800bine yükselmiş açıklamalara zaten ötv 450 bin falan sonuna da boş yapmayın gibisinden atarlı giderli şeyler
    yazmış herif 😁

• İnsanımızın bence örüntü tanıması sıkıntılı. Yarısı problemi doğru biliyor, nedenini yanlış. Diğer yarısı problemi de yanlış biliyor, nedeninide. Türkiyede birçok sorun var doğrudur, ama kesinlikle iktidar sorunu yoktur. Türkiyede ki iktidarlar bir sonuçtur. Neyin sonucudur, bence büyük oranda halkın. Fakat halkı yönlendiren yine yöneticiler olduğu için durum kısır döngüye giriyor. Halkta hem gelenek, göreneklerden dolayı (Devlet büyüklerine sualsiz, itaat etme eyilimi), hemde inanç değerlerinden ötürü siyasilerin ellerinde oyuncak olmaya çok müsait oluyor.

Hem muhalif kesim, hemde yandaş kesim sorunun kendilerinde değil diğer kesimde görüyorlar. Ama aynı şeyin farklı renge boyanmış haliyiz aslında.

Birçok örneği var, farklı hatta zıt görüşdeki insanların söz konusu çıkar ve menfaatse nasıl ortak noktada buluştuğunu gösteren.

Üniversiteden sonra bende herkes gibi arayışa girdim. Onlarca özel sektör deneyimim oldu. Sonra kendi işimi kurdum. Basit bilişim sektöründe bakım, onarım işi baktım yalansız dolansın olmayacak işi bıraktım. Sonra Türkiyenin en büyük kurumsal firmalarında çalıştım. İlginçtir işinde nekadar iyi olursan çevrende o kadar düşman ediniyorsun. Yükselmek için onlar gibi yalan ve dedikodu sarmalına girmen gerekiyor. Sonra bunlardan da vazgeçip , şansımı Kamuda denedim. Liyakatsızlık, israf, haksızlık çok daha beterdi. Yani ben çalışılacak üç kulvarda da çalıştım. Her seferinde iş daha da miyde bulandırıcı oldu.

Özetle Devlette tıpkı bir canlı organizma gibi kompleks ve karmaşık yapı ve bazı temel bileşenlerle varlığını sürdürür.

Nasıl dolaşım sistemin, Sindirim sistemi , Sinir sistemi v.b varsa. Devletleride ayakta tutan Liyakat, Adalet, Eşitlik v.b sistemler ayakta tutar. Türkiyede bunları sağlayan organlar zaman içinde tek tek hastalanıp yok olmaya başladı. Yakında Türkiyede çoklu organ yetmezliği baş gösterecek. Bu yüzden herkes birbirini suçluyor. Çoklu organ yetmezliği olan devletler ya ölürler yada zoraki destekle bitkisel hayatta yaşamaya mahkum olurlar.

O yüzden hepimiz bu zamlara alıştık. Hatta bazıları bundan bir çıkar ve menfaat sağlamanın yoluna bakıyor. Gemi ciddi deredece su alıyor, bu delik vergiyle kapatılmaya çalışılıyor ama nafile, her düzelteceğiz diyen deliği daha da büyütüyor. Bu gemi bu gidişle batacak, zenginin filikası var ama yoksullar o gemiyle birlikte gidecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ECBE05343 -- 1 Eylül 2020; 21:32:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atade28

Bu mesaj silindi.

Söylediklerin doğru olmakla beraber, sıfır satışları düşmedi. Arttı. 2019 yılındaki satış rakamına an itibari ile ulaşmış gözüküyoruz. Daha önümüzde 3 ay var. Otomotive ÖTV zammı geldi 

Üstelik stabil bir biçimde artmaya devam eden Euro'ya rağmen.

-----------

Ben durumu krize de yoruyorum. Hükümetin inatla faizleri düşük tutma çabası bir kitlede "euro patlayacak, faizler düşükken yabıştıralım krediyi araba alalım, önümüzdeki beş yıl alamayacağız" tribine soktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Söylediklerin doğru olmakla beraber, sıfır satışları düşmedi. Arttı. 2019 yılındaki satış rakamına an itibari ile ulaşmış gözüküyoruz. Daha önümüzde 3 ay var.  

Üstelik stabil bir biçimde artmaya devam eden Euro'ya rağmen.

-----------

Ben durumu krize de yoruyorum. Hükümetin inatla faizleri düşük tutma çabası bir kitlede "euro patlayacak, faizler düşükken yabıştıralım krediyi araba alalım, önümüzdeki beş yıl alamayacağız" tribine soktu.

Alıntıları Göster

Bence bu sene millet geçtiğimizi 2 yıl in acısını çıkarttı.Geçen araba almayı düşünenler bu sene patladı aldı,daha araba alamayız fiyatlar habire uçuyor diyenlerde araba aldır sonuç 400 bine yaklaştı galiba satış.

Seneye bence 20 yıl in en düşük satış adetleri ortaya çıkacak.

• vatanımıza milletimize hayırlı olsun. Birde telefonlara falan en zamadır vergi gelmiyor. Unuttular heralde.

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    çoğu kredi kullandı. seneye kredileri ödeyemezlerse, sen seyreyle gümbürtüyü.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Amaç vergi almak değil artan ve dengelenmeye cari açığı azaltmaya çalışmak. Ne yazık ki bu durumda hangi yönetim olursa olsun bunu yapardı.

He bunu IMF ile anlaşan başka partiler yapardı sonrada IMF’e atardı suçu.

Cari açığı kapatmak için atılan bir adım haklısın ama hatırlatayım bu verginin ilk adı "Geçici Deprem Vergisi" idi! 2004 yılında kalıcı hale getirildi ve adı ÖTV oldu! Dünyanın hiçbir ülkesinde bu şekilde çok geniş kapsamlı bir vergi şekli yok! Hatta 10 sene önceydi galiba 2006 yılında Ankara Üniversitesinde okuyan kişinin yazmış olduğu yüksek lisans tezini okumuştum! ÖTV'nin Avrupa Birliğine üye olan ülkelerden örnek vermiş ve bizim ülkemizdeki kullanım şeklini ve yanlışlarını anlatıyordu! 20 seneden fazla oldu bu vergi alınmaya başlanalı! Bir de araç alırken aracım ham fiyatına ötv ekleniyor üzerinde ÖTV'li fiyatı ile birlikte KDV hesaplanıyor. Kısacası verginin vergisi alınıyor ki bu yasak! Kusura bakmayın ama bu milleti dünya kıskanır hal böyle olunca!

• onur_duran O kullanıcısına yanıt
    Ben ÖTV’yi savunmuyorum yanlış anlaşılmasın. ÖTV zaten sorunlu vergi sistemimizin getirdiği sonuç.

Hükümetlerin eline böyle bir oyuncak verirsen gümrük vergisi koyamayacakları için anlaşmalardan dolayı bunla oynarlar.

Umarım cari açık seneye düzelirde bu vergi eski haline gelir veya doğalgaz daha bulunur cari fazla veririzde belki daha da azalır.

• Arabalar bankaların eline gecip icradan haraç mezat satilmaya başlayınca ikinci el piyasası çakılır. Bilirsiniz icraya düşen mal çoğu zaman değerinin oldukça altında gider.

• TOGG için yapacaklar ÖTV olayını iade sistemi ile ama diğerlerinde olmayacak.

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    bankalar ucuza gitmesine izin vermez bence. hele ki fiyatların düşmesine hiç.

• Banka alacağına bakar. Alacağını aldıktan sonra kaçtan gitmiş bankanin umurunda olmaz. Zaten alacağı aşan kısım kanunen borçluya verilir, dolayısı ile banka kendi alacağını karsiladiktan sonra gerisine karışmaz.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.