Şimdi Ara

Otomobilde ÖTV oranları belli oldu! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
3
Favori
5.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bukadar zengin adam nasil mümkün aklim almiyor dolu arkadas zam viz gelir bunlara daha fazla alirlar hepsi vergi kaçakçısı

• tomofil tutkunu kullanıcısına yanıt
    Biraz daha araştırdım olay netleşti. 40bine kadar %45, 40-70bin arası %50, 70bin üstü %60 olmuş. Hayırlı olsun. 1,6 üstünü MTV yüzünden takip dahi etmiyorum. Sırada MTV var. Emisyondan güzel! bi ayar geliyor gibi.
  • Bakan tv de açıklama yapıyor aklıma gelen sahne.
  • Ben hep 50 liralık alıyorum benim icin sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu bir soygun olabilir mi

Hayır anlamadığım madem ekonomimiz çoh eyi,neden bu kadar zam,vergi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Ben hep 50 liralık alıyorum benim icin sorun yok

Hep 50binlik araba demek istediniz galiba.
  • 40-70.000 %50 iyiymiş. Kalemim olan araçlar içinde bu aralıkta olan var. İkinci ele düştüğünde alırız bir tane, 2.0 motor takar bineriz.
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Motor değiştirmek /farklı tip ve güçte) yasak.
  • Tata alanlar çoğalacaktır.
  • Başta 50.000 tl olacaktı, adamlar onu bile 40.000 tl ye çekmişler. Forumda atıp tutanlara kapak olsun. Gördünüz mü zamı ? Hala hükümeti savunanlar vardı yararımıza oalcak diyenler neredeler ?

• Malum parti iktidara geldiginde otv %22yl imis. 15 senede %50 oldu bi 15 sene sonra %100 olur artik. İste tek parti iktidarini bu yuzden desteklemiyorum.

Edit:maliye bakani demis ki 70.000 tl ve 40.000 tl altindaki araclarin otvsini %45 ve % 50 ye cektik.boylece otvyi dusurduk. Allahim sana geliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Subsie -- 25 Kasım 2016; 12:39:29 >
  • Bu çıplak fiyata göre vergi sistemindeki çıplak araç fiyatlarını neye göre belirlediler?

Büyük hacimli üretim yapan markaların motor hacmine göre belirledikleri fiyat üzerinden sapma belirleyerek mi sokuşturdular bize yoksa bu tata lobisinin oyunu mu?
  • Nasıl zevk veriyor mu arkadaşlar bence pantolonları indirme zamanı gelmiştir. Ekonomi eyyııye gıdiii haa

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Motor değiştirmek /farklı tip ve güçte) yasak.

Hadi yaa! Deme!? Nasıl anlayacaklar, nasıl tespit edecekler, onu da bir söylersen çok sevinirim.

Devlet suç işliyor. Bizim örnek almamız gereken yöneticilerimiz suç işliyor. İmam yellenirse, cemaat taharetlenir. Bu noktadan sonra araba konusunda şu yasakmış, bu ayıpmış hiç takmam.

Artık otomobil konusunda mantığım şudur:
    Suç mu? Değil. O zaman yapıştır, yap.

Suç mu? Evet. Yakalanır mıyım? Hayır. O zaman yapıştır, yap.

Suç mu? Evet. Yakalanır mıyım? Belki. Cezası ne? Çok değil. O zaman gene yapıştır, yap.

---------------------------------

Bu noktadan sonra tek bir şartla katakulli yapmam:

Suç mu? Evet. Yakalanır mıyım? Belki. Cezası ne? Çok.

---------------------------------

Üretimden motor blok numarası okunamayan, muayeneden hafif kusurla geçen araçlar var. Bu araçlardan bazılarında 1.6 motor ile 2.0 motor neredeyse birebir aynı. Özetle, bazı arabalarda yaptığın işlemi TÜV bile anlamaz.

• Nasıl ki inek iyice süt yapıp memeleri dolu dolu olunca onu sağmazsan hasta olur, TC vatandaşları da öyle. Belirli periyotlarla, zenginleşen vatandaşları iyice sağmak lazım

...DİYE DÜŞÜNÜYOR OLMALI HÜKÜMET.

• Merak etmeyin elektrikli aracımız 0.001 lt motora sahip olacağı için 2 ışık yılında 5 tl'lik yakıt harcayacak ve başkanlık seçimlerine hazır olacak.Hem de ötv olmayacak.

Gelecek seçime kadar şimdilik hoşçakalın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Nasıl ki inek iyice süt yapıp memeleri dolu dolu olunca onu sağmazsan hasta olur, TC vatandaşları da öyle. Belirli periyotlarla, zenginleşen vatandaşları iyice sağmak lazım

...DİYE DÜŞÜNÜYOR OLMALI HÜKÜMET.

Keşke zenginden vergi alabilse

• fiyata göre ötv alınması, tamamen bmw ve mercedesin sattığı 320ied 520i ve e180 yüzündendir. 1.6 getirip 2.0 vergisinden kurtardığı parayı kendi ceplerine doldurdular. 2.0 satmaya devam etselerdi ne bu kadar kar edebilirlerdi nede böyle saçma sapan bir sistem gelirdi.
  • Abi şirket araçları nolıcak onlara düzenleme gelmesi lazımdı !!

Bn daha maaşımı almadan vergimi veriyorum adam ferrari alıo şirket ğzerine ne alaka ya bn buna da düzenleme gelicek zannediyodum

• blackzeros B kullanıcısına yanıt
    ben çoktandır duyuyorum o sesleri ama herkesin gözü kulağı tıkalı olduğu için kimse rahatsız olmuyordu.. ki emin olun bir topluluk gene bu seslerden rahatsız olmayacak !
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.