Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.011
Cevap
49
Favori
127.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allahım yarabbim.. Hanım bu çocuklara ne yediriyorsa 1 saniye, abartısız 1 saniye sessiz sakin durmuyorlar.

Şuan küçük oğlanı uyutma görevimi icraa etmeye çalışıyorum ama o beni uyutacak gibi, şuan eline geçirdiği bir şarjlı feneri demonte ediyor yattığı yerden!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    Tatlısu balığı yavan olur pek sevmem, o yüzden en son tercihim olur Mevsim balıkları oldu mu onu alırım, onun dışında av yasağında levrek/çipura vs.

Ev içinde balık/tavuk/et yapmam, ya piknik alanına gider yaparız(tam teşekküllü mangal çantası/kömür hep hazırdır, 10 dakikada evden çıkılır)
    Onun dışında çingene mangalı denilen elektrikli alet var(evinde olmayanlara tavsiye derim), balkonda onunla hallederim. Haftada 2-3 gün kesin
    balık vardır balıksız yapamam.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Araba olmadığı için çıkamıyoruz abi, biz de balkona talimiz.

Bizde de her cumartesi Alabalık vardı normalde de av yasağından sonra henüz tutturamadık o düzeni. Bizim burada fazla balık yok, Trabzon'a 2 saat ama yok maalesef. Yine en lezzetlisi alabalık oluyor. Bir de 2 kişi olunca 2 balık yetiyor.

Hamsinin de kızartmasını çok seviyorum ama mutfaktaki koku 3 günde çıktığı için cesaret bile edemiyoruz
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    Şükret bence abi, bizim üst kattaki komşunun çocuğu bizi bile uyutmuyor. Hatta şöyle diyeyim; hanımın yarın Kpss sınavı var, komşu çocuğuyla birlikte komşusuna kalmaya gitti; hanım rahat uyusun da uykusunu alsın diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Geçen Audi bayisinde A8 değil ama onun S versiyonu S8 vardı, 605 beygircik

S8 Plus sizin dediğiniz 605 beygircik olan.
    Aynı durum bizde de mevcut, yani üst katta bulunan hınzır çocuk durumu. Allah sabır versin hepimize.
    Yağda balık pek yapmam ama sırf hamsi ve barbun için küçük tüp edindim, balkonda hallediveriyoruz koku da dışarıda kalıyor.

Burası da yemek bölümüne döndü.
    Şunu da iliştireyim, araba ile bağlantılı olsun;  Otomobil Severler Sohbet Konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 15 Ekim 2016; 22:42:13 >

• shintai kullanıcısına yanıt
    Panthér kullanıcısına yanıt
    Amin

@Panthér Hafta içi hamsi alayım bari, çıtır çıtır. Balık ızgarası da almak lazım, baya hoşuma gitti abi
  • Bu arada büyük dayımda 2011 tdci Titanium focus var.Hatasiz boyasız 90 bin km'de 47-48'e vereceğiz.Bir tane 2015 s60 bulduk 94.500 istiyor.93'e bağladık birkaç gün içinde alacağız gibi.. Passat'ta düşünüyordu s60'da karar kıldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 16 Ekim 2016; 2:45:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben W12'yi tercih ederim

Çok şükür hep şükür canım orası ayrı..

İş güç yorgunluğunu atamamışken bir de küçük oğlandan kafama gelen bir tekme ile beynim zonkluyordu, anlık olarak içimi döktüm buraya

...yoksa evladını kaybeden arkadaşım da oldu ya da evlat sahibi olamayan, Allah göstermesin.

Size kolay gelsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

quote:

Ben W12'yi tercih ederim

Oğlanın tekmesiyle gözümde oluşan patlangaç hasarı ile iletini "W211 tercih ederim" diye okudum beyinciğim ters döndü galiba

• quote:

Çok şükür hep şükür canım orası ayrı..

İş güç yorgunluğunu atamamışken bir de küçük oğlandan kafama gelen bir tekme ile beynim zonkluyordu, anlık olarak içimi döktüm buraya

...yoksa evladını kaybeden arkadaşım da oldu ya da evlat sahibi olamayan, Allah göstermesin.

Size kolay gelsin :)

Kafaya tekme hee Aslanım benim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

quote:

Ben W12'yi tercih ederim

Oğlanın tekmesiyle gözümde oluşan patlangaç hasarı ile iletini "W211 tercih ederim" diye okudum beyinciğim ters döndü galiba

Şaka bir yana abi siz böyle yazınca çok heves ediyorum bir oğlum olsun paşa gibi bakayım ona

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

gavurdağlıyım hocam sülale adana'da. adana kebap için erkek koyun eti lazım. kuyruk yağı iyi olacak Zırh ile çekilecek gerçek adana çok az kaldı. şu anda en iyi adana kebabını bence adana hilton yapıyor bu arada. en ünlü ustalardan birini almışlar.

Hocam bizim evde kuyruk yağı pek tercih sebebi olmuyor, özellikle hanım ve kız için.

Bizim yaptığım gerçek adana değildi, biraz daha amatör, Bursa'lı haliydi. Kaburga kıyması alıp, eğer çok yağlıysa içine normal kıyma ekleyerek hazırladık. Dediğiniz gibi zırhla falan çekilmesi gerekiyormuş. Biz ancak elde ki şartlarla ve damak tadının izin verdiği kadarını yaptık. :)

Dediğiniz yeri aklıma yazdım, birgün yolumuz düşerse uğrayacağım.

-------

45 yaşındayım, hiit olayını bende duymuştum ancak cesaret edemedim açıkçası. Çünkü sülalede kalp genetik bir sorun ve benimde iki damarımda daralma mevcut ancak dikkat ediyorum müdehale yapılmadan dikkat ederek durumu stabil hale getirdik. Şuan insülin zayıfladığım için daha kontrol altında aynı zamanda daha soft sporlarla ritmi korumaya çalışıyorum.

Özetle bir dengeye oturdu fakat dikkat etmek zorundayım. Hele ki geceleri kaçamak yapmaktan tamamen uzak duruyorum.

--------

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

Sizin ki ne renkti hocam. Bir de rüyadan sonra hayatınız da ciddi bir dönüm noktası yaşadınız mı?

ekleme: Taner Göde'yi yazılarından tanıyorum, verdiğiniz siteye baktım, merak ettim. Hafta içinde arayıp sipariş vermeyi düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak tadı..

Siyahtı diye hatırlıyorum :)

Ali Göde iyidir, Doğanay dan sonra daha ekşimsi ve sarmısak kokusu baskın gelecektir, tek kötü yanı her partide tadın az biraz farklı olabilmesi sadece.

Ürünleri dediğim gibi incelemiştim, " 2 adet 3 litrelik " olan paketi alacağım deneme amaçlı. Zaten fazla alıp kenara koymanın da anlamı yok.

Birini abime verip, diğerini kendime alıp tadına bakacağım. Bakalım nasıl olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

gavurdağlıyım hocam sülale adana'da. adana kebap için erkek koyun eti lazım. kuyruk yağı iyi olacak Zırh ile çekilecek gerçek adana çok az kaldı. şu anda en iyi adana kebabını bence adana hilton yapıyor bu arada. en ünlü ustalardan birini almışlar.

Hocam bizim evde kuyruk yağı pek tercih sebebi olmuyor, özellikle hanım ve kız için.

Bizim yaptığım gerçek adana değildi, biraz daha amatör, Bursa'lı haliydi. Kaburga kıyması alıp, eğer çok yağlıysa içine normal kıyma ekleyerek hazırladık. Dediğiniz gibi zırhla falan çekilmesi gerekiyormuş. Biz ancak elde ki şartlarla ve damak tadının izin verdiği kadarını yaptık. :)

Dediğiniz yeri aklıma yazdım, birgün yolumuz düşerse uğrayacağım.

-------

45 yaşındayım, hiit olayını bende duymuştum ancak cesaret edemedim açıkçası. Çünkü sülalede kalp genetik bir sorun ve benimde iki damarımda daralma mevcut ancak dikkat ediyorum müdehale yapılmadan dikkat ederek durumu stabil hale getirdik. Şuan insülin zayıfladığım için daha kontrol altında aynı zamanda daha soft sporlarla ritmi korumaya çalışıyorum.

Özetle bir dengeye oturdu fakat dikkat etmek zorundayım. Hele ki geceleri kaçamak yapmaktan tamamen uzak duruyorum.

--------

yok hocam size hiit ve kuyruk yağı gelmez. 38 yaşında bayaa sağlam spor geçmişi ile ben bile bıraktım kuyruk yağını daha doğrusu hanım yasakladı. son kan testinde kolestrol sınırdaydı. yüksek değil ama sınırda. en güzeli yürüyüş sizin için, bol bol yürüyün. birde hamur işini bırakıp brokoli ve somona dayanıyorum ben. artık gençlik geride kalıyor.

aklınızda olsun hamburger yapacağız derseniz bayaa kalın çekiyorlar, etin suyunu koruyor zırha en yakını o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 16 Ekim 2016; 20:47:05 >

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Baba tarafında kanser (babam 2006 da prostat kanserinden vefat etmişti) anne tarafında kalp hastalığı var ben de 400 e yakın total kolestrol yıllardır.

Küçük yaşlardan ergen çağlara kadar savunma sanatları eğitimleri almıştım ve günüm de hep bisiklet üzerinde geçerdi ancak bunlar hayli geride kaldı, yıllardır düzensiz bir hayatım var diyebilirim.

Damarlardaki daralma nasıl kendini belli etti de kontrole gittiniz?
  • Beyler iyi geceler istanbul da intercity park dışında hız yapabileceğimiz bir alan var mı

Buda bonus videonuz ben sürekli izlerim süper bir video çekmiş adam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanimdisi -- 16 Ekim 2016; 23:29:35 >
  • @amadeus99

Hocam et konusunda onerinizi dikkate alacagim. Ben zaten uzun zamandir ekmegi, hamur isi seyleri vs hep biraktim. Az ana ogun, arada meyve veya birkac tane kavrulmamis badem vs aliyorum agzima. Boylelikle 16-17 kilo verip duzene girdim. Kolestrol icin her aksam bir bardak suya bir ceviz koyun, sabah kalkinca suyu icip, cevizi agziniza atin. Hemen degil ama sekiz, dokuz ay civarina yurusle birlikte ciddi bir degisim goreceksiniz.

---------

@esmerce

Basiniz sagolsun..

Benim bu daralmanin ortaya cikmasi tamamen tesaduf eseri oldu. Zaten tum baba tarafinda olunca, esim baski yapmaya baslamisti kontrole gidelim vs diye. Erteliyordum surekli ancak bir aksam merdiven cikarken " baski ve tikanma hissettim ". Sanki yeterli nefes alamiyormus gibiydi. Boyle nefes nefese kalmis, soluklanmaya istekli bir meyil vardi. O aksam evine misafirlige gittigimiz arkadaslar da doktordu. Durumu gorup, sorgulayinca " zaman kaybetme " dediler.

O donemler surekli derin nefes alma istegi yasadigimdan, sanki bir elin gogsume baski yaptigini hissetmemden, vucudum da bir tuhaflik oldugunu hepten hissetmeye baslamistim ancak dunya isi cok onemli ya, bir turlu rotayi hastaneye cevirmiyordum.

Ertesi gun esim randevu alip goturunce, yapilan tetkikte daralma oldugu ortaya cikti. Stent(d)? suan icin gerekmiyor ancak %60 seviyesine geldiginde mudehale sart oluyormus. (Benim %30 ve 40.)

Annem 2001 ocak ayinda check-up yaptirmisti ve sonuc temiz cikmisti, 2001 kasim ayinda kansere yakalandi ve erken teshisle kurtulabildi.

Bazen gun icinde ayirdigimiz 1 saatlik zaman dilimleri hayat kurtacak olsa da hepimiz bunu ihmal etmekten zevk aliyoruz..

Ilk zamanlar durumu kabullenmek istememistim de sonradan abarttigimi farkedip isin iyi yanindan bakmaya basladim. Suan enazindan yilda bir sefer kontrole gidip bastan asagi baktiriyorum kendime. O olay buna vesile olmus oldu.

-------

Basligi degistirip " mutfak ve saglikli yasam " yapabiliriz.😬

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.