Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.011
Cevap
49
Favori
127.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abiler Fiat Egea hakkındaki genel görüşleriniz nelerdir

Benim geçen hafta sonu test etme fırsatım oldu 120 mjet olanını:

Motor harika, üzerine çok söylenecek bir şey yok gibi. Baya gidiyor, ben 110-120 gidiyordum, yanımdaki yetkili abi biraz yavaşlayalım dedi. Ama daha gideri vardı çok rahat hızlanıyor.

Direksiyon hissiz. Hiç bir yerli incelemede bu konuya değinilmemiş gibi, ama ben beğenmedim. Bende 2010 punto var onu da beğenmiyorum. Yumuşak yapacaz diye oyuncak ediyorlar arabayı. Dayımda 2001 focus var. Sedan ama egea'ya da basar punto'ya da o kadar hisli bir direksiyon varki. Yani araç çok konforlu sürüşü çok rahat. Sanıyorum bu rahatlık son alıcı tarafından daha fazla önemseniyor.

İç mekan kalitesi ortalama. Ne iyi ne kötü. Yani malzemeler kalitesiz değil kesinlikle. Fakat biraz demode. Bence Bravo'nun veya 2010 daki ilk puntoların iç mekanları daha iyiydi. En azından emsallerine göre hiç sırıtmıyordu. Hatta çoğundan iyidir. Ama şahsi kanaatim Egea'nın içi rakiplerinin tasarım olarak gerisinde. Yani daha modernize edilebilirdi. Bakın malzeme kalitesi demiyorum, malzeme kalitesi belki daha da iyidir bilmiyorum, ama iç mekan tasarımı zayıf. Koltuk döşeme kalitesi ve rahatlık 10 üzerinden 9 veirlir. Neden o kadar kaliteli kumaş kullanışmış ben anlamadım. Bence gereksiz kaliteli koltuklar. Ne gerek varki. Onun yerine daha ucuz malzeme kullan arabaya standart Xenon far koymaya çalış.

Durun bir şey eklemeyi unuttum: Araba çok geniş. Aboo baya geniş. Arka koltuk 4 kişi rahat alır bir havası var. En sağına oturuyorsun hala camla aranda mesafe var.

Dış tasarım. Hem sedan hem hatchback için bence ortalama. Kesinlikle iyi diyemem 10 üzerinden 6 alır. Derli toplu, ama sıradan. Hiç bir farklılığı yok.

Fiyatı da ucuz değil. Ben de Fiat sahibiyim ama Fiat bu aracı biraz abartıyor izlenimine kapıldım. Keşke zamanında Bravo'nun bu kadar reklamını yapsaydı. Ben alsam Hatchback 1.4 t-jet olanını alırım mesela. Ama iyi de kardeşim aynı paraya 150 hp Astra'da alınabiliyor ? Ben ne anladım bu işten. Valla astra'yı test etmedim ama tasarım olarak daha iyi gibi. Hem içi hem dışı için konuşuyorum.

Fiat şu sebepten tercih edilebilir: Servisi çok iyi bu namıssızların Valla tamirci parasına, yaptıkları oluyor kampanya felan yakalarsanız. Hizmet çok iyi. Daima ürünün arkasında durmaya gayret ediyorlar.(Punto'nun 3. sahibiyim sağ göğüs airbag'inde çatlak var, dedim bunu kaça satın alabiliriz. Fotoğrafını çektiler. İtalya'dan parça geldi, ayıplı mal ücretsiz değiştirdiler. 3. sahibiyim. Puntoforum üyesiyim ordakiler 2010 altındaki araçlarda city arızası olabiliyor ve onu da ücretsiz değiştiriyor diyorlar vs.) Yani bu sebepten ötürü taksi ve filo için bence çok uygun araba. Ama Hb'in fiyatını düşününce bi albenisi kalmıyor.

Arabanın fiyatı dacia'dan pahalı. Zaten Dacia'dan iyi bir araba. Fiyatı Golf'ten ucuz gibi. Zaten Golf'ün de gerisinde bir araç. Yani genel anlamda ortalama bir araba. Bence abartmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Sizlerin genel görüşü nedir Egea hakkında.

• umutsirvan kullanıcısına yanıt
    Hocam olmaz olmaz . Yapmaya çalışanı lütfen görmezden gelelim.

Burası önemli . Mentionlayıp uyarmayın bile, görmezden gelin.
  • Yettim gari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu açan arkadaşa daveti için teşekkür ederim,otomobillerle ilgili kulvar gözetmeksizin merak edilen ne varsa,soru cevap şeklinde birbirimizi bilgilendirebiliriz inşallah.

• Merhaba arkadaşlar bende geldim iki yıldır otomobil forumundayım. Muhabbet dönerse katılmak isterim

• Parçanın adını bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Bunca zamandır forumdayım, favoriye aldığım ilk konu. Hayırlı olsun, biz de tanıdıklarımızı çağıralım.

Davet için teşekkürler hocam.
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Hocam anlaşılmıyorki. Ben böyle bir parça bilmiyorum. Sol alt şaft gibi. Ama ortadaki horizantal olan parça ne ? Girip çıkan yere piston kolu desen, diğer silindirler nerede ?

Acaba Rotary silindir olabilir mi, Wankel motorların içindeki ? En mantığa uygunu bu gibi.

Siz biliyorsanız siz aydınlatın bizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 2 Haziran 2016; 20:07:38 >
  • Hocam haftasonu egea test ettim. Bir kaç mesaj yukarıda kendi izlenimlerimi yazdım.

Sizin görüşünüz nedir ? Abartılıyor mu, yoksa gerçekten tam bir f/p aracı mı ?
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Bizde arkadaşlar arasında anlam veremedik gören bilen kimse yok
  • Egea'nın daha kapı kolunu bile tutamadım fakat bugün fazla çukurlu yolda egea'nın geçişini izledim. Adam içeride fazla çalkalandı sanki.
    Hocam araba olduğuna emin miyiz ? Bana en mantıklısı bu Mazda'nın Wankel motorunun pistonu gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 2 Haziran 2016; 20:16:22 >
    Parçayı bilmiyorum ama o kadar güzel çalışıyor ki uzun süre seyretmekten kendimi alamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Hocam araba olduğuna emin miyiz ? Bana en mantıklısı bu Mazda'nın Wankel motorunun pistonu gibi geldi.

Son dönemlerde internette dönen bir mekanizma. Motorda yok bu , zaten çok karışık ve komplike, o devirleri kaldırmaz
  • quote:

Hocam olmaz olmaz . Yapmaya çalışanı lütfen görmezden gelelim.

Burası önemli . Mentionlayıp uyarmayın bile, görmezden gelin.

En doğrusu o gerçekten. Görme geç taktiği uygulamak.

• Konu Hayırlı olsun hocam. İnşallah güzel bilgi paylaşımları olur.

• Hocam herhangi araba hakkında konuşulabilir. Ben yukarıda Egea hakkında görüşlerimi paylaştım egea hakkında konuşulabilir biraz. Sizin görüşleriniz nelerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Bunca zamandır forumdayım, favoriye aldığım ilk konu. Hayırlı olsun, biz de tanıdıklarımızı çağıralım.

Güzel bir düşünce. Kötüye giden forum konularınin üstüne, güzel gelecek

• Egea icin yorumum belli rapid gibi o da b* segment bir arac.yani c nin alti b nin ustu.fiyat olarak giris fiyatlari pahali.astra corolla varken alınmaz.ama su var zaten fiatin sen ben umrunda degiliz sirketlere deli satis yapıyorlar.

• quote:

Hocam herhangi araba hakkında konuşulabilir. Ben yukarıda Egea hakkında görüşlerimi paylaştım egea hakkında konuşulabilir biraz. Sizin görüşleriniz nelerdir

Hocam Fiat Showroom'unda Benzinli otomatik olanının içine bindim yaklaşık bir ay önce. Araç full donanımdı. Konsolun yüksek konumlandırılması bence hoş duruyor. Direksiyon tasarımını ben hoş buldum. Ama ön konsol deri görünümlü naylonumsu bir malzeme ile kaplıydı. Ortadaki ekran fotoğraflarda çok güzel durmuyor ama içine binince çok göze batmıyor. Jantlarının görünümünü beğendim. Aracın içi yeterince geniş. Bagajı da bayağı büyük. Ama bagajı açınca sağ tarafta duran piston bence çok göze batıyor. Araç genel olarak güzel. İlerleyen zamanda büyük ihtimalle satış rekorları kıracaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 2 Haziran 2016; 23:45:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.