Şimdi Ara

OTOMATİK VİTES ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.596
Cevap
244
Favori
1.190.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet yağ değişiminin yanında arıza kayıtlarını da sildirmeniz yararınıza olacaktır. Sport modda da en son vitese geçmiyor veya çok üst devirlerde feçiyor diye hatırlıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omueko O kullanıcısına yanıt
    09G-09K-09M hidrolik beyinlerin revizyon fiyatları kdv dahil 2200.00tl dir.iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hydratest-türkiye -- 2 Haziran 2014; 0:18:13 >
  • 2002 plaio speedgear kaldırıma çıkma sonucunda sağ dış akis kafası kırıldı. yenisi takıldı şanzımanda patlak kırık veya yağ kaçağı darbe yok. araç çalıştırılınca sadece tek taraf yani sol tekerden çekmeye başladı. bu nedenle ani gaz yüklenmesinde araç sağa çekmekte. gerigiderken ise tam tersi sola çekmekte( tankların dönüş sistemi gibi). araç vites geçişlerinde hiçbir sıkıntı yok sadece tek çeker olduğu için ani ivmelenmede çekme yapıyor.
    defransiyel kısmında istavroz dişlilerinde sıkışmamı olmuştur acab bu arızayı nasıl düzeltebilirz
    ilginize teşekkür ederim.
  • hydratest-türkiye kullanıcısına yanıt
    yani hocam 1 . vitesten 2 ye hafif vuruntu oluyor diye de 2200 tl veremem..sorun büyürse o zman düşünürüz..sağolun tekrardan hocam ilginiz için teşekkürler kolay gelsin
  • omueko O kullanıcısına yanıt
    Arıza belirtileri vardır bunları dikkate almazsanız arızalarınız büyür.Sonra ciddi şanzıman arızaları ortaya çıkar.iyi günler....
  • iyi günler 2013 model golf 7 dsg sahibiyim geçen gün aracımı park ederken arac daha tam durmamısken dalgılıkla vitesi p konumuna aldım anında frene basarak aracı durdurdum fakat birkaç defa şanzımandan vurma sesi geldi o gunden berı aklıma takıldı şanzımana hasar vermişmiyimdir diyerek . olayın ustune yaklasık 1000-1500 km kadar aracla yol yaptım vites geçişlerinde veya şanzımandan ses gelme gibi bir sıkıntı olmadı fakat içim hiç rahat değil bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim..
  • utkudlklc U kullanıcısına yanıt
    Hemen durabildiğine göre hızın yüksek değilmiş. Sonrasında da herhangi bir sorunla karşılaşmamışsın. İçin rahat olsun. Bu arada şanslısın ki en tehlikeli 2 hareketten birisi olan hareket halindeyken P'ye almaktan hasarsız çıkmışsın ki o da hız düşüklüğü ve ani duruştan dolayı sorun çıkartmamış. Diğeri de hareket halindeyken boşa almak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MuratbanK kullanıcısına yanıt
    teşekür ederim bilgiledirdiğiniz için bakalım bi oneride aracı yokuş asağı kunumda vites p de iken serbet bırakmam önerildi kilitin kırılıp kırılmadığını kontrol amaçlı egerki arac kayma yapmazsa gerçekten cok şaslıymısım demektir birdaha çok daha dikkat edıcem @MuratbanK
  • Kıymetli arkadaşlar 2013 Aralık ayında Ford Fiesta power shift otomatik araba aldım.Sabahları işe giderken 80-90 km/h hızla giderken kavşağa geldiğimde ayağımı gazdan çektiğimde motordan mı şanzımandan mı olduğunu bilemediğim iki metalin birbirine sürtünmesi gibi bir ses geliyor. Belli bir mesafe gitttikten sonra ses kesiliyor.Bu ses araç 7-8 saat haretsiz kaldığında oluyor.Değerli ustalarımda teşhisve çözüm önerileri bekliyorum.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrep_44 -- 7 Haziran 2014; 17:37:06 >
  • iyi günler 98 accent ile 2006 getz lerdeki otomatik şanzıman arasında fark varmıdır 98 accent yokuşta geri kaçırmazken 2006 getz geri kaçırıyor cevaplar için şimdiden teşekkürler...
  • MuratbanK kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisakarya.deu

Cevabınız için çok sağ olun aracımda sport ve ice olmak üzere iki mod daha var sport mod da yine motor yüksek devirlerde vites atıyor normal durumdaki problem dediğim şeyler baş gösteriyor yada normal bana oyle geliyor. Ama ıce modunda vites geçişlerinde hiç bir problem yok tak tak atıyo hiç sıkıntı yok acaba em yağ değişimi hemde acaba şanzımanı tekrar programlatsam mı oyle bişiler duymustum ayarı bozulabiliyormus tekrar programlanabılınıyormus. Ne dersiniz.

revizyon 2500 3500 diyen ustaları allaha havale ediyorum komple şanzımanın sıfırı ne kadarki zaten örneğin hyundainin 4 ileri otomatik şanzımanı komple 2500 tl üstelik ücretsiz kargo ile eve teslim alıp kendim bile takabilirim
  • sanzimandan geliyor
    http://www.****.com/topic/7716-powershift-%C5%9Fanz%C4%B1man-yaz%C4%B1l%C4%B1m-g%C3%BCncelleme/

powershifttende dsgdende edcden de bir cacik olmaz lafim size degil genel

birde yakynda 1.5 dizel focuslara 6 ileri kuru kavrama powershift koyacaklar ki sen o zaman gör ?enli?i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root_echo -- 7 Haziran 2014; 19:01:36 >
  • sanzimandan geliyor
    http://www.****.com/top...C4%B1m-g%C3%BCncelleme/

powershifttende dsgdende edcden de bir cacik olmaz lafim size degil genel

birde yakynda 1.5 dizel focuslara 6 ileri kuru kavrama powershift koyacaklar ki sen o zaman gör ?enli?i
  • Sayın üyeler
    yazdıklarınızı inceledim kendi sıkıntıma rastlamadım ford focus 2001 ghia otomatik aracım var hareket halinde iken aracın vites degişmeye başladı tam,ircime götürdüm yagı filtresini degiştirdi.vites dengesizligi düzeldi fakat araç ilk çalıştırıp d ye aldıgımda bir vuruntu oluyordu bir müddet böyle kullandım küçük maddi hasarlı bi kaza yaptım 15 gün yattı araba çıkardıgımda aracı p den d ye aldıgımda hafif sarsıntı yapıyor fakat R ye aldıgımda hareket etmiyo gaza dokunddugumda şiddetli bir vuruntu sesi ile harekete geçiyor ltfen yardımlarınızı rica ediyorum.
  • çözüm kamil usta kullanıcısına yanıt
    HAYIRLI GÜNLER KAMİL USTAM.GECEN SENE ARIZA ISIKLARININ YANMASINDAN DOLAYI ARACIMIN ŞANZIMANI REVİZE EDİLDİ.ARABAYI TESLİM ALDIGIMDA VİTES GEÇİŞLERİNDE VURUNTU.VARDI.USTA SELONOİTLERDEN DEDİ.DEİŞTİ OLMADI.HİDROLİK BEYİN DEDİ DEİŞTİ OLMADI.ELEKTRONİK BEYİN DEDİ DEİŞTİ OLMADI.ŞİMDİ ARAÇTAKİ SORUN 1.VİTESTEN.2.GEÇERKEN KASILARAK GEÇMESİ.ARAÇ ISINDIKTAN SONRA YANİ HARALET 90 LARA GELDİGİNDE.3.VİTESTEDE SIKINTILAR OLMAYA BAŞLIYOR.NASILKİ.2.3 GEÇİŞTE PROPLEM YOK SADECE.3.2 DÜŞÜŞTE VURUNTU YAPARAK GEÇİYOR.3 ÖNCE TEKRAR USTAYA GÖTÜRDÜM.TESLİM ETTİM.SONRADAN BENİ ARADI.ORJİNAL CİHAZA BAGLANMIŞ.SORUN ÜSTÜNDEKİ HİDROLİK.BEYİN ARACIN KENDİ HİDROLİK BEYNİ OLMADIGI.YAG BASINÇLARININ.DÜZGÜN OLMADIGINDAN KAYNAKLANDIGINDAN.SIKINTININ OLDUGUNU SÖYLEDİ.TEKRAR HİDROLİK BEYİN İSTENDİ.DAHA TAKILMADI.YARIN TAKILACAK NASİPSE....USTAM KAFANIZI AGIRTIM.ALLAH AŞKINA BU SORUN NEDİR.YARDIMCI OLURMUSUNUZ.SAYGILAR. ARACIM PEJO 406.98 MODEL.

• barışçimen B kullanıcısına yanıt
    şanzıman yağını eksik koymuşlar yahut selonidlerden biri bocuk ya da tork knvertörün mefta üçünden biri yağ mikatarına bakarak başla işe.
  • Sn Ustalar.
    aracım triptronik. clio3, benzinli 1.2. ve 2008 model.
    aracım N 'de çalışır vaziyette iken vitese geçmiyor. geçtiği zaman ise stop ediyor. ayrıca ekranda vites kutusunu kontrol ettir yazıyor. arızası üzerine yorumlarınızı alabilir miyim. ne olmuş olabilir. masrf ne gidebilir. baskı balata arızası olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrep_44

quote:

Orijinalden alıntı: alisakarya.deu

Cevabınız için çok sağ olun aracımda sport ve ice olmak üzere iki mod daha var sport mod da yine motor yüksek devirlerde vites atıyor normal durumdaki problem dediğim şeyler baş gösteriyor yada normal bana oyle geliyor. Ama ıce modunda vites geçişlerinde hiç bir problem yok tak tak atıyo hiç sıkıntı yok acaba em yağ değişimi hemde acaba şanzımanı tekrar programlatsam mı oyle bişiler duymustum ayarı bozulabiliyormus tekrar programlanabılınıyormus. Ne dersiniz.

revizyon 2500 3500 diyen ustaları allaha havale ediyorum komple şanzımanın sıfırı ne kadarki zaten örneğin hyundainin 4 ileri otomatik şanzımanı komple 2500 tl üstelik ücretsiz kargo ile eve teslim alıp kendim bile takabilirim

kardeş nerde satılıyor o adres göndersene öyleyse sıfır taktırırz süper olur

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.