Şimdi Ara

Otomatik kilit sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, dün itibari ile ilk kez ıphone kullanmaya başladım,

Herhangi bir işlem yaparken otomatik kilit devreye giriyor ve siyah ekranda elma çıkıyor, belli bir süre sonra kalkıyor,

Genelden otomatik kilit ayarlarını asla yapmış olmama rağmen ve silip itunesdan tekrar yüklemiş olmama rağmen problem çözülmedi,

Bilmediğim bir ayar mı var acaba?

Herhangi bir düzelme olmazsa aldığım avea bayisine mi götürmeliyim yoksa daha ilk günden servislik mi oldu cihaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egitimci35 -- 1 Temmuz 2011; 8:58:55 >

• siyah ekranda elma cıkıyorsa ya reboot yada springboardu resetliyordur,cydia dan bir sey kurduktan sonra mı oluyor bu
  • Hocam elma çıkıyorsa o otomatik tuş kilidi değildir,daha farklı bir problemin var,Hakan.Turan adlı arkadaşın dediği nedenden ötürü olabilir..
  • Cydia dan en son ne kurduysan geriye dogru kaldirarak dene.
  • Arkadasin jailbreak yaptigini pek sanmiyorum.Sen bir restore et telefonu duzelmezse buyuk ihtimalle donanimda sorun vardir
  • jailbreak nedir bilmiyorum açıkçası

cydiadan bir şey indirmedim bu cydia dediğiniz itunes değilse

restoreı ise önceki mesajda belirttiğim gibi ayarları silerek tekrar kurmuştum

sürüm güncellemesi yapmıştım

buraya yazdıktan sonra problem kendiliğinden geçti

ama şarjı bitinceki çok kısa sürede bitti (sürekli nette olduğundan mı acaba bir kaç app kurdum, mail filan)

problem tekrar başladı şarjla ilgili olabilir mi

şarja taktım kısa aralıklarla bir ıslık şeklinde bildirim geliyor

Anlayamadım, nette veya kullanma kılavuzunda konu ile ilgili bilgiye rastlamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: egitimci35
    jailbreak nedir bilmiyorum açıkçası

ama şarjı bitinceki çok kısa sürede bitti (sürekli nette olduğundan mı acaba bir kaç app kurdum, mail filan)

Anlayamadım, nette veya kullanma kılavuzunda konu ile ilgili bilgiye rastlamadım...

Ayarlari silmek degilde restore yaparmisin itunes uzerinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

quote:

Çok teşekkürler yanıt için ama bir değişiklik olmadı,

Ne yapmam gerekir 2 günlük telefon...

Canım sıkıldı çok...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

quote:

Çok teşekkürler yanıt için ama bir değişiklik olmadı,

Ne yapmam gerekir 2 günlük telefon...

Canım sıkıldı çok...

Donanimsal bir sorun olabilir servise gondermeni tavsiye ederim ama yaklasik 10 gun iphone'suz kalacaksin

• iPhone hakkinda fazla bilginiz olmadigini farzederek birseyler yazacagim.
    Cihazi ikinci el almamissaniz ve ana ekranda Cydia denen bir pro yoksa cihaz JB li degil demektir. Cihaz uzerinde kaybetmeyi goze alamayacaginiz bir sey yoksa (ben herseyi kaybetmeyi servise vermeye tercih ederim) ayarlarda genel bolumunde sifirla dan tum ayarlari ve icergi sifirla yi secerim. Cihaz kendini fabrika ayarlarina sifirlayacak tum prolar, kisiler vs silinecek. Eger PC nizde outlook varsa bu isi yapmadan once iTunes Summary bolumunden kisileri outlook a yedekleyebilirsiniz. Sifirlama bitince cihazi PC ye baglayin, iTunes dan birsey yapmadan sadece aktive olmasini bekleyin, daha sonra setup as a new iphone u secin, eski backup i kullanmayin. Son olarak outlook tan kisileri tekrar yukleyin. Bence cozululecek, tabi secim sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: some_one

iPhone hakkinda fazla bilginiz olmadigini farzederek birseyler yazacagim.
    Cihazi ikinci el almamissaniz ve ana ekranda Cydia denen bir pro yoksa cihaz JB li degil demektir. Cihaz uzerinde kaybetmeyi goze alamayacaginiz bir sey yoksa (ben herseyi kaybetmeyi servise vermeye tercih ederim) ayarlarda genel bolumunde sifirla dan tum ayarlari ve icergi sifirla yi secerim. Cihaz kendini fabrika ayarlarina sifirlayacak tum prolar, kisiler vs silinecek. Eger PC nizde outlook varsa bu isi yapmadan once iTunes Summary bolumunden kisileri outlook a yedekleyebilirsiniz. Sifirlama bitince cihazi PC ye baglayin, iTunes dan birsey yapmadan sadece aktive olmasini bekleyin, daha sonra setup as a new iphone u secin, eski backup i kullanmayin. Son olarak outlook tan kisileri tekrar yukleyin. Bence cozululecek, tabi secim sizin.

Dediğinizi yaptım ama ayarları sildikten sonra bile siyah ekran üzerinde elma çıkmaya başlıyor itunes üzerinden aktif etmeden önce,

Servis yolu gözüktü sanırım...

• official 4.3.3 dosyasınıhttp://www.spiritjb.org/2011/05/download-433-ios-firmware-ipsw-official.html buradan iphone 4 gsm olanı indirin.herşeyinizi yedekleyin.sonra itunes tan shift e basın eliniz klavyede shift tuşundan çekmeyin sonra restoreye tıklayın.indirdiğinz dosya neredeyse orayı gösterin yüklemeye başlayın.muhtemelen sorununuz çözülecektir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: some_one

iPhone hakkinda fazla bilginiz olmadigini farzederek birseyler yazacagim.

Dediğinizi yaptım ama ayarları sildikten sonra bile siyah ekran üzerinde elma çıkmaya başlıyor itunes üzerinden aktif etmeden önce,

Servis yolu gözüktü sanırım...

Tekrar yaptım dediğinizi, çalışıyor şimdilik bakalım, tekrar aynı hatayı verirse götürecem servise Pazartesi,

Teşekkür ederim...

• "Tum icerikleri ve ayarlari sil" i secerek yapmaniz gerekiyor.
    Sorunlu cihazlara restore yada sifirlamadan sonra onceki backup in tekrar yuklenmesi, sorunu tekrar cihaza tasimak olabiliyor. Buna ragmen sorun devam ediyorsa diger arkadaslarin soyledigi gibi donanim sorunu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 2 Temmuz 2011; 23:14:59 >
  • Kardes senin sikinti bendeki ile ayni olabilir. İtalyadan iki tane ip4 beyaz aldim yaklasik 1 ay once. 1i kutudan direk bozuk cikti. Sorun su idi. Telefon kendi kendine kapa ip aciliyordu. Yani kurcaliyorum telefonu, karistirirken ekran tavas yavas karariyor ve sobrasinda elma ckiyor ekrana kapanip aciliyor. Ne ettiysem duzelmedi. Daha sona yabanci forumlardan okdugum kadari ile fabrika hatasiymis. Batarya ile ilgili fabrikasyon hatasi. Apple direk degisim yapiyormus. İtalyada tanidik yoktu isvicrede vardi. Yolladim raya degisim yaptilar ve yenisini verdiler. Sendeki sorun da tipki buna benziyor. Batarya ile ilgili bir sikinti var anladigim kadariyla. Takma kafan uzulecek can sikilacak birsey yok. Yarin git bi avea bayisine, durumu anlat. Onar da sana ya yenisin versin yada servise gondersinler.
  • eğer üründe donanımsal sorun varsa kesinlikle servise gönderme. çünkü ürün "ayıplı mal" statüsünde. internetten bunu araştırabilirsin. ürünü aldığın yere git ve ayıplı maldan dolayı ürün değişimi istediğini belirt. eğer kabul etmezlerse noterden ihtarname çek. ihtarname çekmemizin amacı, ilk 30 gün içinde durumu firmaya bildirdiğimizin resmi kanıtı olması. daha sonra tüketici haklarına vs. başvurabilirsin.

ama derlerseki servise gönderelim servis değişim yapar. o da olur. ama kesinlikle tamir yaptırmanı tavsiye etmem.
  • Merhaba herkese ve cevaplayanlara teşekkürler,

Teleservice gönderdikten 1 hafta sonra cihazı teslim aldığımda problemin giderilmemiş olduğunu gördüm ve tekrar servise verdim, cihazı değiştirdiler yeni bir cihaz verdiler, bir kaç sorum var yanıtlarsanız sevinirim,

1. İMEİ kontrolünü yaptım kayıtlı cihaz, eski İMEİ nosundan daha yeni bir numara var (01274 ile başlıyordu arızalı cihaz yeni verilen 01275 ile başlıyor.

Bununla birlikte wi fi için bir güvenlik şifresi konulmuş olarak geldi

bu normal midir yoksa cihazın daha önceden kullanılmış olduğunu mu gösterir?

2. Versiyon 4.3.2. olarak geldi 4.3.3. ile update etmek istediğimde yaklaşık 45 dakikadan sonra "network connection timed out" uyarısı verdi, bu hatanın

ardından 4.3.4 ile update yazısı çıktı onu da denedim fakat yine aynı hatayı verdi, sanırım update dosyasını önceden indirmek sonradan cihazı bağlayıp

update etmek gerekiyor, unu nasıl yapabilirim? Şİmdi itunes bağlantısında 4.3.4. için update yazısı çıkıyor 4.3.3. için bir bilgi yok.

3. Cihazın versiyonu dediğim gibi 4.3.2. bu versiyonu direk 4.3.4.e yükseltebilir miyim yoksa önce 4.3.3 ardından mı 4.3.4 yapmak gerekir?

Bir de shsh kaydı diye bir şey konuşuluyor bu nedir, nasıl alınır, niçin önemlidir?

4. Update ederken yedeklemek nasıl yapılıyor? Yedekleme yapılırken uygulamaları ve kişileri de yedekliyor mu sistem?

5. Ana ekrandan ipoda girdiğimde itunes storea bağlanamıyor hatası alıyorum bunun sebebi ne olabilir?

6. Apple kimliğimi Türkiye'yi seçerek aldığımdan sanırım, itunes amerikaya bağlanamazsınız hatası aldım itunes türkiyeye yönlendirdi bunun dezavantajı

var mıdır?

7. Pil tasarrufu için 3g kapsamından çıkmak istediğimde ne yapmam gerekir? aradım ama bulamadım,

8. Uygulamardan çıkınca (home tuşu ile) yine de veri akışı oluyor mu? Oluyorsa nasıl kesebiliriz kotayı korumaka adına?

Cevaplayabilirseniz çok sevinirim, ilk mesajımda belirttiğim gibi ilk defa iphone kullanıyorum, sorularım çok temel sanırım ama araştırıp tatmin edici bilgiler bulamadıklarımı paylaştım sizinle,

Herkese iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egitimci35 -- 23 Temmuz 2011; 14:51:39 >

• Yanıtlarınızı bekliyorum...
  • Merhaba,

İphone düşük güç modunda çalışırken ekran kilit süresi 30 sn ile sınırlıdır.
    Telefonun eski haline dönmesi için şarja takın ve %20yi doldurmasını bekleyin, düzelir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.