Şimdi Ara

Otomatik civic şanzıman sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2009 otomatik premium paket 89 binde aracım var. arabayı çalıştırdıktan sonra ilk 2 den 3 e geçerken garç diye bir ses geliyor, sonra o sesi bir daha duymuyorum. Kontak kapatıp tekrar çalıştırdığımda tekrar ilk 2 den 3 e geçerken gene aynı sesi veriyor, daha sonrasında O ses 2 den 3 e geçerken uğultuya dönüşüyor. bazen de 2 dan 3 ye geçerken değil de 2'den 3'e doğru devir verirken vites atmadan önce o sesi veriyor. Garçç diye bir ses , metalik yani. şanzıman yağını yeni değiştirdim vites geçişlerinde hiçbir problem yok. Ama bu ses beni araçtan soğutmaya yetti. Ne olur bir çözüm önerin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yav ne uğraşıyon,koy 151.000 den ilana 150 ye satarsın

• Bir şanzımancıya göstermekte fayda var.

• İstanbul'da yaşıyorsanız güvenilir bir yere yönlendirebilirim sizi.

• İşaretler şanzıman yağını gösteriyor. Fabrikanın önerdiği spesifikasyonlarda güzel bir yağ ile değişin. Sorun çözülecektir.

• Şanzuman yağının uyumlu olup olmadığı çok önemli fd6 araçlarda. Yağı serviste mi dışarıda mı Değiştiniz? Fd6 ların Şanzuman sağlamdır, sık arıza vermez hele birde 89 binde olan araç ise mutlaka bakımsız kalmıştır. Servisler 20 binde bir şanzıman yağ değişimi özel servis ler ise ortalama 40 binde yağ değişimi öneriyorlar ama 100 bin değişim yapmadan binen var. Geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk önce şanzıman yağı komple değişecek makinalı değişim yapan bir yer bulun. Yağı da servisten orjinal alın ondan koysunlar. 89 bin km deki şanzıman yağı hiç değişmemiş olsa bile sorun yapmaz sadece balataların ömrü azalır. Ama mekanik bir ses olduğu içinde önce bir dinlemek lazım. Bilindik bir otomatik şanzıman ustasına gitmeniz gerekli kısacası.

• O modellerde motor şanzıman arızası nerdeyse görülmez şaşırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

İlk önce şanzıman yağı komple değişecek makinalı değişim yapan bir yer bulun. Yağı da servisten orjinal alın ondan koysunlar. 89 bin km deki şanzıman yağı hiç değişmemiş olsa bile sorun yapmaz sadece balataların ömrü azalır. Ama mekanik bir ses olduğu içinde önce bir dinlemek lazım. Bilindik bir otomatik şanzıman ustasına gitmeniz gerekli kısacası.

Tam otomatik şanzıman da balata mı var?

• Evet var,içinde yuvarlak plakalar şeklindedir.

• MuammA_ kullanıcısına yanıt
    Serviste değiştirmiştim. Vites atarken değil de daha çok, 2 den 3 e devir verirken yapıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.