Şimdi Ara

Otobüste Öndeki Kişinin Koltuğu Sonuna Kadar Yatırma Sorunsalı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
219
Cevap
2
Favori
12.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birazdan bende otobüs yolculuğuna çıkacağım ve daha şehirden çıkmadan sonuna kadar olmasa da yaslayacağım. Bu zamana kadar yaslama diyen olmadı. Olursa da muavine söyleyince gerekli ayarı veriyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam olun

ışılar sönünce hitman gibi boğma telini arkadan boğ kablo falanla olabilir

Alıntıları Göster
    İçecek bir şey isteseydin. O arkadaki tepsimsi şey koltuk yatıkken eğik duruyor, muavin koltuğu illaki dikleştiriyor. Benim çözümüm böyle. 6 -7 kere kahve içtiğimi bilirim.
  • izmirden merzifon a gidiyordum öndeki dişi sığır aynen yatırmıstı koltugu bende ittirdim ileriye doğru gece bilerek vuruyordum koltuğa
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyDrama

yolculuklarda hem kendimi hem başkasını düşündüğümden kendi koltuğumu asla sonuna kadar yatırmam max %50, aynı şeyi önümdeki kişiye de söylerim fazlasına müsade etmem.

Alıntıları Göster
    Muavinlerin tepkisi bu olaylarda herzaman 'Yolcunun koltuğu istediği kadar yatırma hakkı var' şeklinde.İnsanımız artık o kadar keyfine düşkün ve bencilki bu kadarda olmaz dersiniz.Sanki yatak odasında seyahat ediyorlar yayıla yayıla.boyunuz biraz uzunsa ciddi sıkıntı yaratıyor uzun yolculuklar.Adam kucagınıza kadar yatırıyor uyarınca 'Birader sende yatır rahat rahat gidelim' diyor.Benim arka koltuktaki bayanın kucagında çocuk olduğunu,yatıramavacagımı düşünecek beyin yok tabi arkadaşlarda.....'Yok benim belim ameliyatlı yatarak gitmem lazım bıdı bıdı'.Otobüsten inince valizi tek elinizle taşıyorsunuz ama HANİ BELİN SAKATTI . Bunu yapanlarda genellikle 50-60 yaş civarı adamlar.öndeki adam bir yolculukta kızı o kadar rahatsız ettiki kızın yanındada çocuklu bayan vardı,o kadar laf söylediler adama adam hiç oralı olmadı,kulaklığını takıp film izlemeye devam etti .Ben genelde 2+1 otobüslerle yolculuk yapıyorum,koltuğuda arkadakini fazla rahatsız etmeyecek şekilde yatırıyorum.DÜNYA SADECE SİZİN ETRAFINIZDA DÖNMÜYOR ARKADAŞLAR YAPTIĞINIZ DAVRANIŞLARLA İNSANLARI ZORA SOKMAYIN,ETRAFINIZDAKİLERİDE DÜŞÜNÜN...

• quote:

Orijinalden alıntı: I AM MONGOL

quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

ayda 2 3 defa seyahat ederim.otobuste yastıgımı sag taraf cam kenarı aldıgım koltukla camın arasına sıkıştırırım.daha şehirden cıkmadan icecek ikramı yapılmadan koltugumu yatırırım uyumaya başlarım.daha anasının karnından cıkmadı benim yatırdıgım koltugu kaldır diyebilen.bu koltuk konfor icin yapıldı.yatırılması icin yapıldı.arkadakinin konforuna en ufak bi rahatsizlik verilmeden yapıldı.banane arkadakinden televizyonundan.birisi bi etse heralde cok pis bozarim.cok rezil ederim.

bana bi denk gel de ağzını burnunu koltuğa yapıştrgm.

istersen bi gun fantazi yapalım kardeş.ben ankara istanbul a geliyorum her ay.2 3 defa.bi gun sen arka koltugu al ben on koltugu.kim kimi goturursee.oke?

• quote:

quote:

quote:

ayda 2 3 defa seyahat ederim.otobuste yastıgımı sag taraf cam kenarı aldıgım koltukla camın arasına sıkıştırırım.daha şehirden cıkmadan icecek ikramı yapılmadan koltugumu yatırırım uyumaya başlarım.daha anasının karnından cıkmadı benim yatırdıgım koltugu kaldır diyebilen.bu koltuk konfor icin yapıldı.yatırılması icin yapıldı.arkadakinin konforuna en ufak bi rahatsizlik verilmeden yapıldı.banane arkadakinden televizyonundan.birisi bi etse heralde cok pis bozarim.cok rezil ederim.

istersen bi gun fantazi yapalım kardeş.ben ankara istanbul a geliyorum her ay.2 3 defa.bi gun sen arka koltugu al ben on koltugu.kim kimi goturursee.oke?

borova cad 10. Sokak gel kapışak.

• quote:

quote:

quote:

Komedisiniz yahu. Adam rahatını bozmamak için başkasının rahatını bozuyor. Bir de kimse birşey dememişmiş. Onların suçu da insan olmak ve herkesi öyle sanmak.

• Koltuğun kenarlarindan tut git gel yap oh yeah oh yeaaah de nefesini ensesine ver git gel yaparak sars yerinden kalkmazsa otobüsü terk et bodrumda başina bir iş gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeable -- 10 Eylül 2013; 11:30:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: boor

öyle yatırmak isteyen adam 19-20den alsa orta kapıya denk geliyor. İstediği gibi yatabilir.

tam tersine, önümdeki koltuk yatıramaz diyen rahat meraklıları giderler koltuk aralığı büyük olan otobüsten bilet alırlar (pamukkale de var bu atrz otobüsler, fiyat farkı da yok)

adamın hakkı yatırmak. ha anlayışsız biri değilse eğer, arkadaki kişi rahatsız olduğunu söyleyince biraz kaldırır.

yoksa kimse koltuk yatıracam diye orta kapıdan orta kapıdan bilet almak zorunda değil BÖYLE BİR SAÇMALIK YOK.

Yatırmak var yatırmak var. Yeni otobüslerde sanırım bir sınır var. Travegolarda. Geçen yolculuğumda yatırmaya çalıştım ancak belli bir yere kadar gitmişti. 3-5 sene öncesine kadar arkadaki yolcunun kucağına kadar bile yatabiliyordu, işte bunu kimse yapamaz. Ben yaptırmam şahsen.

Ayrıca sen istediğin otobüsü seç, firmalar seferlerdeki otobüsleri değiştirme hakkını saklı tutar. Çok yaşadım o durumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyber518

Şuan Adana-Bodrum hattında seyahat ediyorum, önündeki kişi bana sordu koltuğu yatırabilir miyim diye ben de hayır beni rahatsız ediyor dedim. Sonra kadın muavini çağırdı, muavin de isteyen herkesin koltuğu yatırabileceğini söyledi. Sonra Kadın iyice çirkefleleşerek koltuk benim koltuğum istediğim gibi yatırırım dedi. Iyi de arkadaşım yatırdığın koltuk benim alanımı işgal ediyor!? Beyler ben mi yanlış düşünüyorum ya???!! Kendi koltuğuma yapışık haldeyken önümdeki koltukla aramda bir karış ya var ya yok bu nedir ya

Rahatsız mısınız kardeşim o koltugu neden yatarlı yapmış adamlar yatıralım diye yolculuğu rahat geçirmek hakkım ben yatırıyosam sende yatır en arka koltuklarda yatıyo merak etme arkasında boşluk var
  • quote:

Alıntıları Göster
    bu gbi problemlerle karsılasmamak için bi ön koltuğuda satın almanız yeterli. ben şahsen ucak tercih ediyorum. otobus binersemde yanımdaki koltuguda alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadPoets

rahatsız oluyorsanız uyarın arkadaşlar.
    geçtiğimiz yıl izmir'den istanbul'a gidiyordum. tekli sıradayım, önümdeki çam yarması koltuğu resmen kucağıma kadar yatırdı. adamın kel kafası hemen önüme geldi. olanca gücümle tepesine şaplağı patlattım, inanın sesi otobüs içinde eko yaptı. "ulen dümbük, seni oyarım içine bişi koyarım, şu koltuğu toparla bakalım" dedim. titreyen bir sesle özür diledi ve koltuğunu düzeltti. çantasında küçük viskilerden varmış, özür için onlardan verdi bir tane.

Muhahaha yarıldım seni oyarım icine bisiler koyarım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

öyle yatırmak isteyen adam 19-20den alsa orta kapıya denk geliyor. İstediği gibi yatabilir.

tam tersine, önümdeki koltuk yatıramaz diyen rahat meraklıları giderler koltuk aralığı büyük olan otobüsten bilet alırlar (pamukkale de var bu atrz otobüsler, fiyat farkı da yok)

adamın hakkı yatırmak. ha anlayışsız biri değilse eğer, arkadaki kişi rahatsız olduğunu söyleyince biraz kaldırır.

yoksa kimse koltuk yatıracam diye orta kapıdan orta kapıdan bilet almak zorunda değil BÖYLE BİR SAÇMALIK YOK.

Yatırmak var yatırmak var. Yeni otobüslerde sanırım bir sınır var. Travegolarda. Geçen yolculuğumda yatırmaya çalıştım ancak belli bir yere kadar gitmişti. 3-5 sene öncesine kadar arkadaki yolcunun kucağına kadar bile yatabiliyordu, işte bunu kimse yapamaz. Ben yaptırmam şahsen.

Ayrıca sen istediğin otobüsü seç, firmalar seferlerdeki otobüsleri değiştirme hakkını saklı tutar. Çok yaşadım o durumu.

ben pamukkale kullanıyorum, bu durumu yaşadığımı hatırlamıyorum. yaşadıysam da fark etmemişim demektir.

çünkü adam zaten bilet alırken otobüste yerleri bilerek seçiyosun cam kenarı falan diye. otobüs değiştirse yerler kayabilir. ondan dolayı hani değiştirse bile aynı tarz bişey vermeli ki fark etmiyim.

• Su koltuğu yatıranlar baba gelsin bol bol tekme yesin
  • Öyle birşey var evet,bu yüzden hep en ön sıradan alırım biletleri.
  • quote:

Alıntıları Göster
    nazikçe koltuğu yatırabilirmiyim diye dorduğum kişi bana hayır rahatsız oluyorum dese ayaklarımı ağızına uzatırım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamitat

quote:

Orijinalden alıntı: Kaptan reyiz
    İnşallah bir gün bir otobüsde karşıma çıkıp o dediklerini söylersin o otobüsde seni nasıl sopalıyorum bak bakalım Sen kimsin kardeşim koltuğunu bana yaslıyorsun benim alanıma girmiş oluyorsun ben aynı şeyi arkamdakine asla yapmam anca senin gibi görgü kurallarını bilmeyen kişiler yapar neyse terbiyemi bozmak istemiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

Asıl sen ne diyon değişik. Koltuk arkaya yatırmanın adabı vardır. Eğerki bir hak başkasının hakkını çiğniyorsa hak olmaktan çıkar. Sen geleceksin benim ağzımın için kadar koltuğu yatıracaksın ben rahatımı kaybedecem sonra neymiş hak, benim hakkım nerde kaldı. Belki koltukta tv var izleyecem sen ne hakla bunu elimden alırsın.
    kaptan reyiz: olur yeğenim benim için sorun yok. görgü kurallarında otobüsün koltuğunu yatırmama diye birşey var mıydı :) terbiyesini bozacakmış. bu ufak mesele için bozulacak terbiyen varsa o senin sorunun. yazımı okuduysan yaklaşık 11 senedir otobüslerde yolculuk yaparım ve bunla alakalı sorun yaşamadığımı genelde arkadakini düşündüğümü yazdım. benim önüme direk koltuğunu yaslayan da oldu ama onların hakkı olduğunu düşünerek ses çıkarmadım çünkü sizin benim alanım dediğiniz şey aslında kendi egonuz :)

edirneli ne diyon değişiği otobüste artistik yapana söylerim dedim, niye üstüne alındın bro?
    bir arkadaşta söyledi gündüz olsa neyse de gece herkes otobüste uyumaya çalışıyor. yani adam koltuk sap gibi dururken uyuyamaz. dolayısıyla koltuğu yatırmak zorunda. sen rahatsız olacan diye o da dikilecek değil ki seni rahatsız etmez genelde. tv izliyorsan sende çok hafif koltuğu geri yaslarsan zaten yine tv izlemeye devam ediyorsun. tv nin ayarını kendine göre ayarlayabiliyorsun. yaşadım ve karşı tarafın hakkımı çiğnediğini hiç düşünmedim. çünkü o da onun hakkı.

neyse herkeşe cevap yetiştirsek bam yeriz.

Bak kardeşim böyle konularda sen bana öğretecek değilsin sen 11 senedir yolculuk yapıyorsan ben 15-16 senedir yolculuk yaparım ve neyin ne olduğunu bilirim.Senin gibi insanlar bu koltuk meselesini bir 'hak'mış gibi görürler fakat bu bir hak değldir ve onu sonuna kadar yaslayamazlar.Senelerdir yolculuk yaptım,hiçbir zaman koltuğumu tam dayamadım.Neden ? Çünkü arkamdakini düşündüm.Arkamda bebekli vardı,yaşlı vardı,hamile vardı vs. vs. Peki yaslayan adam empati yaparak bunları düşünüyor mu ? İşte bunun için diyorum sen o koltuğu belki yarıya yaslarsın ama tam yaslayamazsın,yaslamamalısın.Sen tabi nasıl insanlar olduğunu bilmiyorsun kocasının yaslaması için bana söyleyenler adamlar var bunu ancak cahil insanlar yapar...kim ne derse desin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Uzun yolculuklarda 23-24 No olan yeri tercih edin
    Yani orta kapidan sonraki ilk koltuk
    />

Bence tam tersi. 1,2,3,4,23,24 numaralı koltuklardan kesinlikle uzak durulmalı özellikle de uzun yolculuklarda. Neden derseniz. Yolculukta oturmaktan başka hiçbir şey yapamıyorsun. Daracık yerde vücudun hareket etme ihtiyacı duyuyor hareket edemiyorsun. Sen de napıyorsun ya televizyon ya film seyrediyorsun ya da müzik dinliyorsun. Ama vücut o hareketsizlikle uyuşuyor yine de hareket ihtiyacı duyuyorsun. Ne kadar debelensen de önünde kapı ve koltuk olduğundan kıpırdayamıyorsun. Bu sefer rahatlamak için ayaklarını uzatıp yayılmak istiyorsun onu da yapamıyorsun çünkü dizlerin o bölmeye dayanıyor, uzatamıyorsun. Uzun sürede de ağrı yapıyor. Uyumak istiyorsun uyuyamıyorsun. Hareket etsen edemiyorsun. Kesinlikle bu numaralı koltuklarda uzak durun diyorum. En azından benim gibi yayıla yayıla oturuyorsanız kesinlikle uzak durun, yolculuğunuz zehir olur, yol boyunca dizlerinizin ağrısını çekersiniz.

Yine benim gibi yayıla yayıla oturanlar aynı zamanda koltuğu yatırmaya meyilli olanlardır. Koltuğu yatırmaya niyetli olanların haliyle 43,44,45,46 numaraları koltuklardan da uzak durmaları gerekiyor çünkü o koltuklar hiçbir şekilde yatmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: purpleandbeyond

Öyle birşey var evet,bu yüzden hep en ön sıradan alırım biletleri.

• quote:

Alıntıları Göster
    Kesinlikle nefret ederim kendim düşürsemde çok az bir açıyla düşürürüm.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.