DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
oto yıkama açmak istiyorum
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
58
Cevap
3
Favori
29.062
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:01:47 Konu Sahibi
      arkdaşlar merhaba ben 19 yaşındayım ve adanada yaşıyorum burada bir oto yıkama açmak istiyorum gider olarak ilk başta 15000 ytl düşündüm ama alacağım malzemeler hakkımda henüz bi araştırma yapmadım.sizce bu mevla yetermi böyle bi işe ve değerli gözüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.açacağım dükkanda ne gibi özellikler olmasını isterdiniz.aracınızı yıkatmaya geldiğinizde ne gibi beklentiler içinde olurdunuz bunları öğrenmek istiyorum.tekrar teşekür ederim iyi günler

|
      |

• Yarbay
      7938 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:04:42
      Kardeşim bunu senmi yıkadın?
      |
      |

Badass Nova
    • Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:07:45 Konu Sahibi
      evet abicim ben yıkadım nasıl görünüyo ayruca benim arabam
      |
      |

• Yarbay
      7938 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:13:13
      Güzel yiyenim,

Sanırım ailenin durumu iyi 15.000 ytl civarı paran var

Altında güzel bir aracında var

Okulunu oku mezun olduğun mesleği yap derim.
      |
      |

Badass Nova
    • Yarbay
      6681 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:14:35
      basınçlı motor gerekli yüksek çekişli süpürge pasta makinası yapacağın işin büyüklüğüne göre makinelerin sayısını artırabilirsin makineler sana taş çatlasa hepsi 5000-6000 ytl tutar gerisini mekan düzenlemekte kullanıcaksın fayansı su giderleri birde gelen müşterilerin paspas kağıtları aynaya asılan hoş kokular vererek müşterileri memnun edersiniz
      |
      |

Heidelberg, Manroland, PolarMohr
    • Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:16:14 Konu Sahibi
      lisemi geçen sene bitirdim.açıköğretim yazıp kendi işimi yapmak istiyorum.ailemin durumu sandığınız kadar iyi değil ben 2 ortak açmayı planlıyorum. ve o 7,500 ytl nin bi kısmını çalışıp kazanmak geri kalanınıda babamdan almayı düşünüyorum.sizce başarılı olurmuyum bu işte adana da ayrıca sizin yorunlarınızı takip ediyorum.
      |
      |

• Yarbay
      7938 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:18:49
      quote:

Orjinalden alıntı: zurna1788

lisemi geçen sene bitirdim.açıköğretim yazıp kendi işimi yapmak istiyorum.ailemin durumu sandığınız kadar iyi değil ben 2 ortak açmayı planlıyorum. ve o 7,500 ytl nin bi kısmını çalışıp kazanmak geri kalanınıda babamdan almayı düşünüyorum.sizce başarılı olurmuyum bu işte adana da ayrıca sizin yorunlarınızı takip ediyorum.

Kendi işyerini açmadan önce bir bilenin yanında çalışıp deneyim kazanıp öyle açmanı tavsiye ederim

bir işi yapıcaksan en iyisi olmak için çabala, sıradan bir yıkamacı yerine Sonax, Ziebart gibi bir kuruluşun bayiliğini alman

onların yaptığı işleri yanlarında çalışıp gözlemlemen bu arada çalıştığın parayıda biriktirmen en mantıklı çözüm olucaktır.
      |
      |

Badass Nova
    • Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:23:00 Konu Sahibi
      haklısınız. ama sonax gibi kuruluşların bayiliğini almak çok para tabiki bende isterim sonax ın bayiliğini almak ama imkanların elverdiği şekilde yapmayı planlıyorum.çalışmaya gelince bu konuda emin olun biyerde çalışmadım ama yeterince deneyimim var çünkü kedni arabam olsun veyas rkdaşlarımın arabası olsun hep ben yıkarım ve çok titzlikle yıkarım.ve bu konuda kendime güveniyorum.ama yaşımın genç olmasından ötürü çeşitli tedirginliklerim var.alacağım malzemeler olsun açacağım yer olsun korkuyorum aslında doğru yolu bulmak istiyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      291 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:30:18
      Birkac araba yikamayla heves ederseniz sonra pisman olabilirsiniz. Hic soguk bir Aralik-Ocak gununde sabahtan aksama kadar 20-30 araba yikamayi denediniz mi? Tanidigim tum yikamacikar kisin buz gibi havada, oyle bir nemli ortamda calismaktan bayagi sikayetciydiler...
      |
      |

ASUS F8Va-C1 Laptop. Core2Duo T9400 2.53 Ghz, 1066 MHz FSB, 6MB L2 Cache islemci, 2x2 GB OCZ DDR2 800MHZ RAM (CL5), 320 GB Western Digital 7200 RPM 2.5" Harddisk, ATI Mobility Radeon HD3650 Ekran Karti (1 GB Video RAM), 14.1" 1440x900 LCD, Gigabit Ethernet, V92 Modem, 5-in-1 Card Reader, Infrared port, Intel 5100 (802.11 a-b-g-n) Wireless LAN, DVD Super Multi, ...
    • Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:37:22 Konu Sahibi
      heves diyebilirsiniz saygı duyarım ama ben gecenin 4 ündede araba yıkadım hemde buz gibi bir suyla ve gayet te zevk aldım.zamanla sıkılırsın diyebilirsiniz.ama işimi yaparken onu severek yapmalıyım her gelen arabaya kendi arabam gibi muamele yapmak zorundayım.yoksa tutunamam bu işte ama işte çok gencim daha ve korkularım var bu nedenle
      |
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:47:52 Konu Sahibi
      oto yıkamaya geldiğinizde ne gibi beklentiler içinde olursunuz...
      |
      |

• Yarbay
      7413 Mesaj
      20 Eylül 2008 12:53:56
      Çok gençsin ve iş hayatına atılıyorsun. Umarım başarılı olursun. Adana hakkında bilgim yok ama bir istanbullu olarak beklentilerim yıkamacılardan

-Güven çok önemli. Anahtarı adama veriyosun, gözün arkada kalıyor. Güleryüzlü hizmet ve temiz iş çıkartarak 2-3 yıkamada sürekli müşteriler edinebilirsin
      -Fırça sürme arabaya, sadece fara sürsen bile, müşteri görse kıllanır aracım çizilir diye. Yumuşak sünger olabilir.
      -Mutlaka üzerinde firmanın adı basılı olan küçük kağıtlar olacak. Anahtarı verince müşterinin elinde tek o kağıt var arabayı verdiğine dair çünkü.
      -Arkadaşın dediği gibi koku veren şeylerden yaptırırsanız dikiz aynasına asmak için artı puan olur.
      |
      |
    • Emekli Yönetici
      10726 Mesaj
      20 Eylül 2008 13:20:21
      İşin ticari kısmı zor olan kısmı...

Yoksa herkes yıkar...
      |
      |

• Yarbay
      4116 Mesaj
      20 Eylül 2008 13:25:25
      hayatta pişmek için kafanı bazı yerlere çarpman gerek..bu da iyi bir başlangıç olur sana
      |
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 14:00:46 Konu Sahibi
      bilgileriniz için teşekür ederim. bu söylediklerinizin dışında bir yıkamacıda olmasını istedğiniz başka şeyler vrmı acaba
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Eylül 2008 14:01:17
      Aslında yolun cok basındasın..

Hepimiz bişeylerin ucundan tutarak başladık iş hayatına.

Kimse anasının karnından iş bilerek cıkmadı.

Zamanla deneyım ve tecrube ediniyor ınsan yaptıgı iş konusunda

Önemli olan en az zarar ve sıyrıkla atlatabilmek...

@Berkin önerisi kulaga cok hos geliyor.

Öncelikle bu ısı yapan bırının yanında calısıp bircok seye tanık olduktan sonra

bu işe başlaman daha avantajlı gibi gorunuyor

AlLah yolunu acık etsin.
      |
      |

:):):)
    • Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 14:07:46 Konu Sahibi
      Ticari açıdan ne gibi özelliklere sahip olmam gerekiyo sizce
      |
      |

• Yarbay
      10334 Mesaj
      20 Eylül 2008 14:09:46
      Eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan söylemek istiyorum :

*Güzel keyifli bir bekleme salonu olmalı.

*Bayan erkek karışık herkes arabsını yıkamaya getirdiğinde içeride keyifle vede güvenle oturabilmeli.

*Bir adet plazma olmalı , içerisinin dekoru güzel olmalı.

*Ayrıca bir adette daha televizyon olmalı . Bu televizyonda playstation 2 yada 3 bağlı olmalı. İnsanlar araba yıkamaya gideceğim 1 saat canım sıkılacak diye düşünmesin.

*Vereceğiniz kağıt paspaslar kesinlikle geri dönüşebilen kağıttan olmalı .

*Her yıkamaya bir kupon verilmeli. 10 tane kupona bir araç ücretsiz yıkanmalı.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar :)
      |
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 14:11:31 Konu Sahibi
      herhangi bi işe başlarken illaki risk alacaksınız yoksa başarılı olamazsınız benimde risk im yaşım zamanka daha iyi olacağıma eminim yeterki gerekli bilgiye sahip olayım.ayrıca merak ettiğim bi konuda araç yıkamaları hakkında seminer veren şirketler varmı.
      |
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      20 Eylül 2008 14:14:13 Konu Sahibi
      düşünceleriniz çok güzel ama biraz fazla abartılı gibi geldi bana playstation falan ama bekleme salonu tabiki olacak vede dekoru güzel olacak.televizyon, klima, çay kahve servisi kupon olayıda gayet mantıklı aslında bunu düşünebilirim. teşekürler
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.