Şimdi Ara

Oto ses yalıtımı hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
17.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Aklıma birden, evlerdeki kapı-pencerelere uygulanan kauçuk bantlar geldi. Kalitelisinden alıp fitillere dıştan yapıştırıp takviye yapsak nasıl olur acaba? Deneyen varmıki bunu?
  • 207 aracima yalitim yaptirmistim cok memnunum. Forumda konu da acmistim. Yol sesini inanilmaz kesti. Kapi ici yalitimin faydasini gormedim.
    Sorun lastik ve tabandan kaynaklanirsa ise yarar. Ama focusta oldugu gibi camlardan da ruzgar giriyorsa zor
    Bi sonraki arabam ne model olursa olsun yalitim yaptiracagim
  • Nereye, nerede, ne kadara yaptırdınız? Konuyu biraz açarsan seviniriz
    Edit: http://forum.donanimhaber.com/m_40170550/tm.htm bumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çekomastik -- 16 Aralık 2010; 1:39:42 >
  • biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?
    nerde ve ne kadara yaptırdınız?
    yaptırdığınız yerin tlf numarası varmı?....vs?

quote:

Orijinalden alıntı: hyildiz2

207 aracima yalitim yaptirmistim cok memnunum. Forumda konu da acmistim. Yol sesini inanilmaz kesti. Kapi ici yalitimin faydasini gormedim.
    Sorun lastik ve tabandan kaynaklanirsa ise yarar. Ama focusta oldugu gibi camlardan da ruzgar giriyorsa zor
    Bi sonraki arabam ne model olursa olsun yalitim yaptiracagim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

iyi bir sonuç almak istiyorsanız.

1) Koltukları ve taban döşemelerini söküp tavsiye edilen bir malzeme ile çift katlı uygulama yaptırmanız,
    2) Tavan döşemesini sökmeniz ve aynı uygulamayı buraya da yaptırmanız,
    3) Bagajı ba baştan aşağı aynı malzeme ile kaplatmanız,
    4) Kapı döşemerini söküp içine yine aynı malzemeden uygulatmanız,
    5) Çamurlukların içine de bu malzemeden kullanmanız ve hatta üzerini zift benzeri bir madde ile kaplamanız daha sonra davlumbazı takmanız,
    6) Aracın altını zift veya benzeri bir madde ile kaplatmanız,
    7) Yumuşak hamurlu bir lastik almanız,

gerekir ki bütün bu saydıklarım hem arabanın her yerinin sökülmesine hem de cebinizden oldukça fazla para çıkmasına neden olur. Hepsinden ziyade müdahale edemeyeceğiniz bir unsur -cam kalınlığı- yüzünden hiçbir zaman aracınız istediğiniz sessizliğe kavuçmayacaktır. Ama bana bu da yeter diyorsanız şu 7 maddeyi tek tek uygulamak zorundasınız.

Not: Bir Honda sahibinin motor sesi duymadan yaşayamayacağı göz önüne alınarak bu yönde bir izalasyon listeye eklenmemiştir.

Aynen bu maddeler Ve cam kalınlığı ve cam lastikleride önemli.

Kapı fitillerini ben kullandım faydası azda olsa oluyor.

En önemli konu kapının sıkı kapanması ama şuan mevcut sistemde sorun var Yani kapılar önde iki menteşe arkada kapı kilidi tarafından 3 Noktadan tutuluyor ve kapı ne kadar sıkı da olsa lastik heryerde eşit bastırılmıyor.

Bunun çözümü vakumlu kapı ama çok tuzlu onun yerine pimapenlerdeki kibi kapıya çok noktadan bağlantı, bu sistemde araç hareket ettikten sonra kilitleme yapacak aynı pimapenlerdeki gibi kapıyı arabaya çekecek ve sıkıcak çok noktadan olunca sıkı olacak Şu anki sistemde cam çerçeveleri lastikleri yeteri kadar bastıramıyo.

Yol sesi en çok kapı altından gelir onun için eski mercedeslerde kapının dış tarafında plastik kaplama vardır benzerini 98 de başlayan passatlarda görebilirsiniz.Kapıların altları mutlaka lastik conta olmalı..

Süspansiyonun sert olmasıda cabası tam sessizlik için tüm salıncak bağlantı noktalarınında dayanıklı lastik takozlarla desteklenmesi gerekli.

Sonuç aracı sonradan sessizleştirmek çok zor en makulu arkadaşların dediği gibi yumuşak lastik oda bir sene sonra michelin bile olsa sertleşiyor.Sessiz araç fabrika çıkışlı olmalı..

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Bu olayı denemek lazım.Şimdi aklıma geldide; Bende würth'ün silikon sprayi var. İç mekandaki tıkırtılar için almıştım, ama asıl kullanım yerleri plastik malzemeleri yağlama, kaydırma amaçlı (iç içe 2 boru geçirme gibi mesela) imiş. Bununla bir deneme yapmak lazım, lakin ses ne derecede azalır tabi tartışılır...
    En azından kapılar daha tok kapanır

silikon spreyin sese en ufak faydası yok aksine soguk havalarda sertleşip çıtırtı yapıyor denedim biliyorum, kapı fitillerinede serum lastiği yüksek hızlarda fitillerden giren havanın ses yapmasını azaltıyor iyice sıkıstıgı için, ben kendi aracıma takmıstım fitilleri üst kısımdan cok küçük maket bıcagıyla kesip serum lastiginide pudralayıp ittirince gayet güzel geciyor 4 kapıyada uyguladım 2 saatte halledilebilecek bi işlem, sonrada kesilen küçük delik japonla yapıstırılıp iş bitiyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Nereye, nerede, ne kadara yaptırdınız? Konuyu biraz açarsan seviniriz
    Edit: http://forum.donanimhaber.com/m_40170550/tm.htm bumu?

Bu konuda "rovercı" nın yaptığı yalıtım güzel olmuş.http://www.fordclubtr.com/forum/Ses-Yaltm-Uygulamas-t193046.html

• Ankara ulusta 3m car care de yaptirdim. Sanirim 350 tl. Idi eskiden 90 km de gelen ses simdi 110 km de ancak geliyor. Ayrica jasislerdeb gecerken daha tok ses geliyor.
    207 yaliti iyi degildi. Civic nasildir ne kadar etkiler bilmek zor tabii.
  • Arkadaşlar herkes serumlastiği demiş ama serum lastiği nerede bulunur? fiyatı ne kadardır? bu konuda bilgli verseniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhankiraz

Arkadaşlar herkes serumlastiği demiş ama serum lastiği nerede bulunur? fiyatı ne kadardır? bu konuda bilgli verseniz?

Eczane ve medikalcilerden bulabilirsin.
  • 200-300 TL civarına bu ses işini İstanbul'da halledeceğimiz bir yer var mı? Toplu gidip -15-20 araç mesela- bu işi ekonomik çözebiliriz.
  • arkadaşlar internetten forumlardan filan ses yalıtımı için herkes firex demiş. yazılanlara güvenip aldım. normal süngerden biraz daha yoğun. ayrıca yanmaz yazıyor. ama ses hak getire. çalışan motorun üzerine koydum motor sesi aynen süngeri aştı. bi tarafından 5cm uzaklıktan üfürünce karşıya hava geçiyor. yalan yanlış yazmışlar olan bizim 35 liraya oldu. densitisi 70kg/m3. bildiğiniz süngerden tek farkı yanmaz olması. teşekkürler
  • yapılan en büyük hata sadece motor kaputunu kaplamaktır. Megane 2 lerin ses yalıtımı iyi sayılabilecek bir seviyede. Bunun nedeni de hem motor kaputunun altı hem de motor - kabin arası bölmenin ses izalosyon malzemesiyle kaplı olması.

Motor sesini azaltmak için kaputa da motor - kabin arası bölümede malzeme kaplanmalı.
    Bir de kaplamada yapılan en büyük yanlış parça parça malzeme kullanılması. İyi dikkat edin yek pare malzeme kullanılan yalıtımlar çok daha kalitelidir. Motor kaputu iyi ölçülüp tek parça keçeyle boydan boya kaplanmalı, iç kabin tabanı halı serer misalı geçiş bölümleri delinerek yek pare malzeme kullanılmalı. Kapı içlerinde iki kere kullanım yapılabilir mesela 1.si dış sacın hemen arkasına 2.si kabin içine gelen kaplamanın hemen altına. Ancak yine yek pare olup cam açma - kapı kolu bölümleri delinerek uygunmalı. Kapı fitilleri hem yenilenmeli hem de serum gibi eklemeler yapılmalı. Cam açma - kapama tesisatındaki sıkıntılar düzeltilmeli ki tıkırtı da kalmasın...

• Araçların heryeri vidalı yapılmıyor. O nedenle heryeri açmak biraz risk.

Kapı için ve zemin güzelce kaplanınca sorunun çoğu çözülür.
  • Araç yalıtımı için en iyi sonucu veren ve en dayanıklı malzeme Extreme liners adındaki malzemedir.Panelvan araçlarda kullanılıyor genelde ama binek araçlarda'da kullanılabiliyor.boya gibi püskürtülerek uygulanıyor.çok da dayanıklı bildiğim kadarıyla su geçirmiyor.linkini veriyorum uygulama videosunu izlerseniz beni daha iyi anlayacaksınız.http://www.xtremeliners.com.tr/goster.asp
  • buyrun bunlarda resimler

Oto ses yalıtımı hakkında

• Arkadaşlar araçlarınızın ses yalıtım problemleri için oto ses yalıtımı ürünlerini tanıtacağım

Şimdi Ürünleri Kısaca Tanıtalım

1 - OTO SES YALITIMI 7 (YENİ) 9,50 TL + KDV
    2 - Adeself Oto Ses Yalıtımı 46,50 TL + KDV
    3 - Bitüself Oto Ses İzolasyonu 64,00 TL + KDV
    4 - ADESELF 20cm x 15mt 40,00 TL + KDV
    5 - OTO SES YALITIMI 8 (YENİ) 24,00 TL + KDV
    6 - BİTÜSELF OTO SES YALITIM BANDI 10 CM 42,00 TL + KDV
    7 - SimSelf Oto Ses Yalıtımı 58,88 TL + KDV
    8 - 1Cm Firex Sünger 87,40 TL + KDV
    9 - BİTÜSELF OTO SES YALITIMI 64,00 TL + KDV
    10 - KAUÇUK SÜNGER 12,00 TL + KDV
    11 - 2Cm Firex Sünger 150,00 TL + KDV

Kaynak Site :https://www.adetasyapi.com/oto-ses-yalitimi

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.