Şimdi Ara

*** OTO ELEKTRİK *** (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
25
Favori
386.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eski kasa şahin. Aracta konjektör arizalıydi. yenisini aldık taktık araba marş basmıyor. söküp kablolari direk baglayınca mars basiyor tesisatta cizirti yapiyor sebep nedir abisi bi fikrin varmı ?
  • dostlar 1992 doğan L nin kaloriferinin yaz kış konumu varmış, bunu nerden degiştiriyoz?????
  • seninkiyle aynımıdır bilmem ama benim sigorta kutusunun solunda demir bir çubuk var yukarı aşa çekiliyor ondan ayarlıyorum bi tarafa aşırı ısıtıyor bi tarafa kapıyor bi bak kolay gelsin
  • Konsoldaki koldan ayarlanmıyo mu bu?Ben kolu büyük mavinin oraya çekince sıcak üflemesi kesiliyo,tekrar itince sıcak üflemeye başlıyo
  • ordan ayarlanıyoda bazı akıllı tamirciler o teli kalerüfer musluguna bağlamıyor o yüzden nekadar maviye alsanda işe yaramıyor
  • wala dostlar kurcalamadıgım yer kalmadı yok abi yanıyo maşaalah kalorifer cayır cayır... küçük bi ilcedeyim görev icabı merkezede uzak sayılır tamirci bulmakda zor buralarda, gökhan_m dostum oraya baktım da yok orda ona benzer bişey. hani kış olsa dicem ki süper ısınıyoz yazın cekilmiyoo İMDAt :))
  •  *** OTO ELEKTRİK *** *** OTO ELEKTRİK ***

ARKADASLAR ben uzunları yakınca 4ununde yanmasını ıstıyorum ama anlayamadım neden bole oluyor...
    Elektrıkcılere gıttım bıton para ıstedıler dıreksıyonun altından orjınal devrelerı ıle oynanacak ve degısecekmıs...sızce daha basıt bı yolu var mı?

Baglantımı soyluyorum ıkı adet H7 toplam 4kolu vardır....

ıkıfarın ıkı koluna bır kopru baglantı yaptım dıgerlerıne de ıkı cıkıs...

Yanı 4demıre 3 kablo ....

Sızce ne yapacaz*??

• Tam emin değilim ama kısa yanan farlara,uzun yanan farlardan bi köprü atcan.Araya da bi röle koycan,normalde açık(NO) ucuna bağlıcan uzundan aldığın kabloyu,sen uzunları yakınca açık kontak iletime geççek,kısa yananlar da uzunlarda yanmış olcak.Yanlışım yoksa yapılcak işlem bu
  • Ben de Özmen'e katılıyorum. Elektrikten çok profosyonel anlamam ama ;

Kısa yanan farlara ,uzun yanan farlardan bi köprü atman lazım ki; kısalar yanarken uzunları çaktığında, kısalar sönmeden dördü bir yansın.

Ama kısaları yakınca, uzunlarla beraber yanmasın diye araya röle ister.

Teorik olarak anca böyle mümkün olur kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batanyolcu

wala dostlar kurcalamadıgım yer kalmadı yok abi yanıyo maşaalah kalorifer cayır cayır... küçük bi ilcedeyim görev icabı merkezede uzak sayılır tamirci bulmakda zor buralarda, gökhan_m dostum oraya baktım da yok orda ona benzer bişey. hani kış olsa dicem ki süper ısınıyoz yazın cekilmiyoo İMDAt :))

Aracınız 93 ve öncesiyse kırmızı kolu oynattığınızda sağ paspasın orada telin oynaması lazım. O teli fotoğraftaki kalorifer musluğu(sıvı contalı parça oluyor) üzerindeki dikdörtgen çentiğe kendi kelepçesiyle sabitliyorsunuz. Teli de hareketli parça üzerindeki yuvarlak deliğe özel somunuyla oturtuyorsunuz. Fotoğrafın sağında boşta sallanan metal çubuk var. Sanırım o da somuna bağlanıyor.

*** OTO ELEKTRİK ***

• quote:

Orijinalden alıntı: kralmatematikci01

*** OTO ELEKTRİK *** *** OTO ELEKTRİK ***

ARKADASLAR ben uzunları yakınca 4ununde yanmasını ıstıyorum ama anlayamadım neden bole oluyor...
    Elektrıkcılere gıttım bıton para ıstedıler dıreksıyonun altından orjınal devrelerı ıle oynanacak ve degısecekmıs...sızce daha basıt bı yolu var mı?

Sızce ne yapacaz*??

selamlar ali farların çok güzel olmuş.. satlığa çıkarmana üzüldüm doğrusu... ancak uzun ve kısaları birlikte yakma konusunda haklısın...

ancak sende de olur mu bilmiyorum ama kendim halen daha uyguladığım bir çarem var... hem de ek bir techizat gerektirmeden... şöyle; kısalar açık halde uzunları yakarken (sellektör diil) yani kolu indirirken tam indirme yani kol duşmesin aşağı hassas bi şekilde tutarak araya getir, kol aşağı düşmesin işte tam o aradayken kol, kısa ve uzunlar beraber yanıyolar... (aşağı tık diye düşünce kısalar kapanıp uzunlar yanıyo bilirsin) sen o arada kolu hassas bi şekilde tut yanması lazım ikisi de... önceki aracım 91 şahindi şimdi de 99 s önceki aracımda da bu şekilde yakabiliyordum... bunda da aynı şekilde hem uzun ve kısaları beraber yakabiliyorum... yani sürekli uzunlar yanık kaılo bu şekilde... 91 şahinde kısa far rölesi vardı.. bu aracımda role yok... ayriyeten 93 kartal slxte de denedim aynı yöntemi oluyo... sende de olursa eğer geçici bi çözüm olarak kullanabilirsin bu yöntemi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi honestt -- 3 Mayıs 2010; 18:39:18 >

• ali abi ben senin yerine sorucam dediğim yere bence vardır bi yolu ben burada çözümü sölerim

plakaları silmedim ama sorun olurmu abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadireren01 -- 3 Mayıs 2010; 19:42:30 >
  • kadır uye oldum kardesım ama sorucam...ZAten aracımda takılı suanda mılet bakıyor valla gıdıp gelırken:D
  • ben sordum abi geç kaldın oradan takip edersin elektrik elektronikde abi

ali abi müjde buldum hemde burada üye olan BAŞKAN_53 dü galiba onunki istediğin şekildeymiş buraya yazacak

edit: buldum abi buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadireren01 -- 3 Mayıs 2010; 21:37:35 >
  • quote:

Sızce ne yapacaz*??

Sevgili dostum sualine cevap vermeye çalışayım evet uzunlar yanınca 4,üde yanabiliyor bu işlem direksiyon alt bakalitini söküp sellektör koluna ufak bir müdahaleyle oluyor Bu arada yanıltıcı bilgi vermek istemem malum eski kasa torpido ve tesisatları farklı benim bahsettiğim 1998 1,6 slx ie araç için öyle devre parca vs. konmadı 5 dk sürmedi yapması sanırım soketlerin yerini değişti Ama şahsi fikrimi sorarsan hiç hoş değil ben ilk fırsatta eski haline döndüreceğim kısalar sönmeyince uzunların asaleti kalmıyor:))) bu benim fikrim sevk seni kararda Selam ve Dua ile.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaSKaN_53 -- 3 Mayıs 2010; 22:28:05 >

• Neymiş o işlem onu anlatmadın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: honestt

quote:

Sızce ne yapacaz*??

selamlar ali farların çok güzel olmuş.. satlığa çıkarmana üzüldüm doğrusu... ancak uzun ve kısaları birlikte yakma konusunda haklısın...

ancak sende de olur mu bilmiyorum ama kendim halen daha uyguladığım bir çarem var... hem de ek bir techizat gerektirmeden... şöyle; kısalar açık halde uzunları yakarken (sellektör diil) yani kolu indirirken tam indirme yani kol duşmesin aşağı hassas bi şekilde tutarak araya getir, kol aşağı düşmesin işte tam o aradayken kol, kısa ve uzunlar beraber yanıyolar... (aşağı tık diye düşünce kısalar kapanıp uzunlar yanıyo bilirsin) sen o arada kolu hassas bi şekilde tut yanması lazım ikisi de... önceki aracım 91 şahindi şimdi de 99 s önceki aracımda da bu şekilde yakabiliyordum... bunda da aynı şekilde hem uzun ve kısaları beraber yakabiliyorum... yani sürekli uzunlar yanık kaılo bu şekilde... 91 şahinde kısa far rölesi vardı.. bu aracımda role yok... ayriyeten 93 kartal slxte de denedim aynı yöntemi oluyo... sende de olursa eğer geçici bi çözüm olarak kullanabilirsin bu yöntemi...

Yavuz hocam (isminiz galba yavuz'idi)Bu şekilde ömürlü olmaz yani bütün yük kola bineceğinden kısa sürede kol tesisatını yakabilir ve sadece o kol yansa bile siz o direksiyon üstündeki komple kolları değiştirmek zorundasınız bunun maliyetide biraz fazla bence yapılmasında sakınca olabilir.(mantıken) Mahmut abi sende bir cevap yok mu...

• başkan_53 pek online olamıyormuş dediği gibi zaten uzun kısa pek güzel değilmiş yine zevk meselesi ama dediğiniz gibi tesisata zarar bile verebilir
  • evet, ismim yavuz muhakkak tesisati zorliycaktır... ali kardeşimiz hala sökmemiş farları halledene kadar geçici bi çözüm olsun dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ QzMéN ]

Tam emin değilim ama kısa yanan farlara,uzun yanan farlardan bi köprü atcan.Araya da bi röle koycan,normalde açık(NO) ucuna bağlıcan uzundan aldığın kabloyu,sen uzunları yakınca açık kontak iletime geççek,kısa yananlar da uzunlarda yanmış olcak.Yanlışım yoksa yapılcak işlem bu

Cevabım burda ama okuyan olmadı galiba
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.