Şimdi Ara

*** OTO ELEKTRİK *** (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
25
Favori
385.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: namekan_028

benım eksikler far ayarı yapılacak + arka silecek motoru yok
    neyse silecek motorunu arkadaşın araçtan söküp benımkıne takacaz muayeneden geçsin yeterli :)
    birde benım ön sinyalleri parlara bağladım ondan sorun çıkarmı ama sinyal verdiğinde sinyal çakıyo diye düşündüm bunda sorun çıkarmı ???

çıkabilir.ama çıkmayabilirde:)ama o yasakmış sinyalleri parklara bağlamak.ben bağlıcaktım usta yasak dedi cezası varmış vazcaydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ QzMéN ]

R(direnç)=V(gerilim) / I (akım) = gerilim 13.8 volt / leddeki akım 20 miliamper mA (yani 0.2 amper)=59 K yapar.Yani;seri bağlıcaksan her bi lede 60 K(yani 600 ohmluk direnç) bağlayabilirsin.Biraz geç oldu kusura bakma

eyv. sağolasın abi hafta sonu uğraşıcam
  • Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım.
    96 model lpg'li şahin s im var.çelikjant,film camlar :)
    Aydın dayım. Bu arada burada da bayağı şahin var.

Yaşadığım bir problemi aktarayım sizlere;
    aracın sigorta kutusu bölümünde services yazan sigortası durmadan atıyor.Bu sigorta neye hizmet ediyor?
    Bu sigortanın değeri kaç amperdir?
    Bundan 1 ay önce sanayiye götürmüştüm usta gösterge bölümünü söküp bir kısa devre bulmuştu. fakat dün tekrar services yazan yerdeki sigorta yine attı.
    Atmadan öncede sigorta zaman zaman geçirmiyordu. Sigortayı takıp çıkartınca düzeliyordu.

Acaba servise mi gitsem.Çünkü sanayide baktırdım adam gösterge bölümünü sökmeden 40 lira aldı aralarda da sık sık gittim 20 lira da öyle aldı. Toplam 60 lira. Servise gitsem belki sorun tamamıyle çözülürdü diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada bana şahin s in dijital ortamda kitapçığını bulacağım yer varsa veya kitapçığı olan arkadaşımız varsa bilgilendirirse sevinirim.

Arabamı çok seviyorum ama bu sorun beni soğutmaya başlattı.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: mdturan20002000

Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım.
    96 model lpg'li şahin s im var.çelikjant,film camlar :)
    Aydın dayım. Bu arada burada da bayağı şahin var.

Yaşadığım bir problemi aktarayım sizlere;
    aracın sigorta kutusu bölümünde services yazan sigortası durmadan atıyor.Bu sigorta neye hizmet ediyor?
    Bu sigortanın değeri kaç amperdir?
    Bundan 1 ay önce sanayiye götürmüştüm usta gösterge bölümünü söküp bir kısa devre bulmuştu. fakat dün tekrar services yazan yerdeki sigorta yine attı.
    Atmadan öncede sigorta zaman zaman geçirmiyordu. Sigortayı takıp çıkartınca düzeliyordu.

Acaba servise mi gitsem.Çünkü sanayide baktırdım adam gösterge bölümünü sökmeden 40 lira aldı aralarda da sık sık gittim 20 lira da öyle aldı. Toplam 60 lira. Servise gitsem belki sorun tamamıyle çözülürdü diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada bana şahin s in dijital ortamda kitapçığını bulacağım yer varsa veya kitapçığı olan arkadaşımız varsa bilgilendirirse sevinirim.

Arabamı çok seviyorum ama bu sorun beni soğutmaya başlattı.

Saygılarımla.

4442255 Fiat çağrı merkezini ara araç şase no plaka no bilgilerini ver kitapçığı 2haftaya yollarlar hem kargo hem kitapçık ücretsiz...

• Mahmut abisi; Bu benım ucan tenekenın bagaj lambasi yanmiyor derdi ne olabilir abisi; ilk zamanlar yanardi hep sonradan yanmaz oldu. Bu bilyami ne var mıs ondan mi kaynaklaniyor acep fikrin varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YerLe_1

Mahmut abisi; Bu benım ucan tenekenın bagaj lambasi yanmiyor derdi ne olabilir abisi; ilk zamanlar yanardi hep sonradan yanmaz oldu. Bu bilyami ne var mıs ondan mi kaynaklaniyor acep fikrin varmı ?

Bana sormamışsın ama söyleyeyim enes kardeşim,bagaj kapağının sağ iç tarafında bi tane içinde tekerlek olan bi zımbırtı var fiyatı 4-5 TL bişey onu değiştir düzeliyor kardeşim.
  • cok saqol kardesim benımde ilk şüphem oydu yinede bir danişayim dedim.
  • quote:

cok saqol kardesim benımde ilk şüphem oydu yinede bir danişayim dedim.

herkese selamlar
    enescim iyi akşamlar nasılsın.... aynı sıkıntı bende de oldu o siyah parçayı soktum... kırmadan içini açtım bilirsin içinde metal bi misket var sen bagajı açınca devreyi tamamlayıp lambayı yakıyo ...içine pas sökücü sıktım sonra yıkadım... ve o metal misketi de zımpara kağıdı ile pasını temizledim... kutuyu kapattım... taktım... miss gibi oldu... gerçi yenisi ucuz ama biz uğraşmasını seviyoz o başka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: honestt

quote:

herkese selamlar
    enescim iyi akşamlar nasılsın.... aynı sıkıntı bende de oldu o siyah parçayı soktum... kırmadan içini açtım bilirsin içinde metal bi misket var sen bagajı açınca devreyi tamamlayıp lambayı yakıyo ...içine pas sökücü sıktım sonra yıkadım... ve o metal misketi de zımpara kağıdı ile pasını temizledim... kutuyu kapattım... taktım... miss gibi oldu... gerçi yenisi ucuz ama biz uğraşmasını seviyoz o başka...

bende yanmama değilde arabaya elimi değsem ışık gidip geliyor,azalıyor çoğalıyor buda bilyeden mi??

• quote:

quote:

herkese selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: _tolqa_

bende yanmama değilde arabaya elimi değsem ışık gidip geliyor,azalıyor çoğalıyor buda bilyeden mi??

Oda bilyeden oluyor sök temizle hiçbişeyi kalmaz
  • selamlar önceki gün epey tozlu ve bol çukurlu bi yolda 6 km kadar yavaş yavaş yol aldım dün ise arabaya binince yeğmur yağıyodu çalıştırdım silecekleri... ses seda yok silecekler çalışmıyo... zamanlayıcısı bile çalışmıyo çık çık diye zamanlayıcı röle ses çıkarıyo hani... rolede de ses yok... kol, su bile fışlkırtmadı hiç bi devresinde işlem görmedi yani...neyse 500 mt ilerledim stop ettim yarım saat sonra bindim çalıştırdım aracımı silecek kolunu indirir indirmez hemen çalıştı... kendiliğinden düzeldi... hiç bi sorun kalmadı... nerelerı kontrol etmeliyim sizce kablo soket flan mı gevşedi acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi honestt -- 22 Nisan 2010; 21:37:04 >
  • quote:

... gerçi yenisi ucuz ama biz uğraşmasını seviyoz o başka...

• yavuzcum bilgiler icin tesekkur ederim, Cok gecmıs olsun yagmurda sakat bir durum. Sigortadan kaynaklanmis olabilir diye düsünüyorum kardesim ben.
  • quote:

yavuzcum bilgiler icin tesekkur ederim, Cok gecmıs olsun yagmurda sakat bir durum. Sigortadan kaynaklanmis olabilir diye düsünüyorum kardesim ben.

Yağmurda öyle birşey olursa hemen sağa çekin sonra sakata gelmeyin.
  • quote:

yavuzcum bilgiler icin tesekkur ederim, Cok gecmıs olsun yagmurda sakat bir durum. Sigortadan kaynaklanmis olabilir diye düsünüyorum kardesim ben.

quote:

Orijinalden alıntı: mcfacia07

Yağmurda öyle birşey olursa hemen sağa çekin sonra sakata gelmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi honestt -- 24 Nisan 2010; 16:02:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: >cİHAn<

quote:

Orijinalden alıntı: _tolqa_

Oda bilyeden oluyor sök temizle hiçbişeyi kalmaz

eyv. sağolasın
  • s.aleyküm arkadaslar bende 10 gün önce dogan L aldım. arabamın genel görünüm ve motor performansı iyi sayılır, yanlız bir kac şeye takıldım bu benim ilk arabam pek te tecrübeli sayılmam araba konusunda, şimdi sormak istedigim bir kac soru var.. araba giderken stop etti bi daha calısmadı ne gazda ne benzinde, hani ilk kontak acarken tüp ten tık sesi geliyor ya o gelmedi benzine aldım yine calısmadı. elektirik sisteminde bi problem yok.. sonra tüp tesisatındaki bir bir kac mavi soket var onları kurcalarken filan calıstı acaba sizce sorun ne olabilir. bir daha tekrarlarmı yolda kalırmıyım yine ne önerirsiniz. diger bi sorumda kalorifer kapalı oldugu halde alttan hala sıcak hava üflüyo 20 dk yol aldıktan sonra arabanın icinde durulmuyo bunu nasıl kapatabilirm... teşekkürler şimdiden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: batanyolcu

s.aleyküm arkadaslar bende 10 gün önce dogan L aldım. arabamın genel görünüm ve motor performansı iyi sayılır, yanlız bir kac şeye takıldım bu benim ilk arabam pek te tecrübeli sayılmam araba konusunda, şimdi sormak istedigim bir kac soru var.. araba giderken stop etti bi daha calısmadı ne gazda ne benzinde, hani ilk kontak acarken tüp ten tık sesi geliyor ya o gelmedi benzine aldım yine calısmadı. elektirik sisteminde bi problem yok.. sonra tüp tesisatındaki bir bir kac mavi soket var onları kurcalarken filan calıstı acaba sizce sorun ne olabilir. bir daha tekrarlarmı yolda kalırmıyım yine ne önerirsiniz. diger bi sorumda kalorifer kapalı oldugu halde alttan hala sıcak hava üflüyo 20 dk yol aldıktan sonra arabanın icinde durulmuyo bunu nasıl kapatabilirm... teşekkürler şimdiden..

Kaloriferi kapatmışsın ama sanırım motor sıcagını kapatmadıgından dolayı arac hayla sıcak hawa vermşl motorun sıcagını peteklerin yanındaki çarkı cevir ayarlarsın bir şekil kapanır.LPG olayındada sanırım gaz kesici yada benzin kesicide problem var.

• hosgeldin kardes aramiza, eger kablolari oynayinca düzeldi ise, o mavi soket diye tabir ettigin biri benzin otomatigi rölesi, digeri gaz kesici valfin kablolarinda temassizlik vardir. bi kontrol et bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.