Şimdi Ara

el titremesi-dideral

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
13.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaşım 20 arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır el titremem var bilmiyorum 2 yıldan önce de olabilir ama 2 yıldır belirgin olarak ellerim tiriyor ve canım sıkılıyor en sonunda doktora gittim pankrison olabilir mi diye baktı troid bezinin ultrasonu ve kan tahlili yapıldı ancak bir şey çıkmadı dideral denen beta bloker ilaç yazdı ve gönderdi

ancak bu ilaç geçici tedavi kullandıgın sürece tedavi ediyor ve yan etkileri de var o yüzden kullanmadım ancak yemek yerken dahi tireme sorunu yaşamak psikolojik olarak da çok etkiliyor ilaç kullanmak da istemiyrum ancak sanırım ilaca mahkum kalıcam

ne yapabilirim? ne yapyım sizce?

• Muhtemelen sana da esansiyel tremor teşhisi konulmuş. Maalesef bunun bilinen kesin bir tedavisi yok. Yemek yemek, bir şeyler içmek bazen kabus gibi oluyordur o yüzden seni çok iyi anlıyorum. Verebileceğim tek tavsiye sigara içiyorsan bırak, ben sigarayı bıraktıktan sonra titremelerim ciddi oranda azaldı. Bu arada bahsettiğin ilaç titremeleri azaltmakta etkili ama aslında bir kalp ilacı. Önceleri arada bir kullanıyordum (çok arttığı zaman), daha sonra bir kardiyoloğa danıştım. Düzenli olarak kontrol altında kullanmam gerektiğini keyfe göre düzensiz kullanımların ani kalp durmalarına neden olabileceğini söyledi. Bu görüşmeden sonra bi daha kullanmadım ve dediğim gibi sigarayı da bırakınca ciddi bir rahatlama oldu. Umarım sen de en kısa zamanda bir şekilde daha iyi hale gelebilirsin. Kökten bir çözüm bulursan bana da haber vermeyi unutma

• Bende de aynı sıkıntı vardı. Omega 3 takviyesi bana iyi geldi.

Antioksidandan zengin beslen omega 3 takviyesi alırsan. Yürüyüş de antioksidan etki yapacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MajereTR kullanıcısına yanıt
    sigara kullanmıyorum hocam
  • coupant kullanıcısına yanıt
    omega 3 ü hangi aralıklarla alıyorsun
  • Hergün epa+dha 3 gram olacak şekilde. İlk 6 ay veya en azından 3 ay bu miktarda kullanın. Sonra epa+dha 1,6 gram civarına düşebilirsiniz.

Ben balık yağında ifos onayına dikkat ediyorum. Ağır metalden arınmışlık önemli balık yağında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 12 Mart 2017; 15:38:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.