Şimdi Ara

ÖSS 2008 Taban Puanları Açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
9.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • off yaaa 1 puanla yıldız çevreyi kaçırmışımmm
  • sağol dostum geçte olsa bakalım.
  • Şükür.
  • saolasın..
  • uludağ makine 0,2 puanla kaçmış nasip değilmiş demekki
  • butun kontenjanlar dolu gozukuo hic bos yok 2 yilliklarda
  • Teşekkürler
  • Marmara Makine (İng) bölüm 1.'si olarak girmişim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Generalll

Marmara Makine (İng) bölüm 1.'si olarak girmişim.

neden yıldız makinayı seçmedin o puanla?
  • 4 puanla bilkent işletme bilgi yönetimini kaçırmışım ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: emredici

quote:

İngilizce okumak istedim.Planlarımın arasında yurtdışı var.
  • quote:

quote:

quote:

saygı duyuyorum.
    herkes hedefleri doğrultusunda hareket etmeli bence de.

• quote:

quote:

quote:

quote:

saygı duyuyorum.
    herkes hedefleri doğrultusunda hareket etmeli bence de.

Ne kadar fark olabilirki.Tamam yıldızın makine bölümü iyi ama sonuçta iş birazda öğrencide bitiyor bence:)Kuzenin marmaradan mezun olacak herhangi bir sıkıntı çektiğini görmedim:)

• Marmara edebiyat öğretmenliği yerleşen en düşük okul 1.'si
    224,871
    Genel kontenjan en düşük 339,381
    bu adam kaç yüzbininci oldu acaba :) bu puanla orayı hak ediyor mu?
    Böyle bir puan alan adam nasıl okul birincisi olur ? Ne güzel sistem .

Ben aynı şehirde türkçe öğretmenliği okumak (4 sene ) yerine , edebiyat öğretmenliğini yazdığım için ( 5 sene ) onu kazandım.
    Ama son birkaç kpss'de Türkçe Öğretmenliği atamalarının beklenenden çok düşük olması nedeniyle doğru bir karar vermişim galiba.Gerçi 5 sene sonrası ne olur belli olmaz. ( Bu sene de ağustos atamaları için Kpss Türkçe baraj 80 , Edebiyat 60 ) Herkes Türkçe'ye yüklenince , en kötü üniversitelerde bile Türkçe bölümü harıl harıl açılmaya devam ettiği ve liselerin süresi deuzadığı için sanırım en azından Edebiyat Öğretmenliği Kpss'de ; pek Türkçe'nin altına düşmeyecektir bundan sonra..Türkçecilere bu kendi varsayımlarına dayanarak geçmiş olsun diyorum ve hepimiziin şansı bol olsun.)

• quote:

Ne kadar fark olabilirki.Tamam yıldızın makine bölümü iyi ama sonuçta iş birazda öğrencide bitiyor bence:)Kuzenin marmaradan mezun olacak herhangi bir sıkıntı çektiğini görmedim:)

kinaye yapmamıştım, samimi olarak saygı duyduğumu söyledim
    ne istediğini bilen insan sayısı az günümüzde.. tebrik ederim.
    iş kesinlikle öğrencide bitiyor dediğin gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emredici -- 18 Ağustos 2008; 16:09:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertanak

Marmara edebiyat öğretmenliği yerleşen en düşük okul 1.'si
    224,871

Ben aynı şehirde türkçe öğretmenliği okumak (4 sene ) yerine , edebiyat öğretmenliğini yazdığım için ( 5 sene ) onu kazandım.
    Ama son birkaç kpss'de Türkçe Öğretmenliği atamalarının beklenenden çok düşük olması nedeniyle doğru bir karar vermişim galiba.Gerçi 5 sene sonrası ne olur belli olmaz. ( Bu sene de ağustos atamaları için Kpss Türkçe baraj 80 , Edebiyat 60 ) Herkes Türkçe'ye yüklenince , en kötü üniversitelerde bile Türkçe bölümü harıl harıl açılmaya devam ettiği ve liselerin süresi deuzadığı için sanırım en azından Edebiyat Öğretmenliği Kpss'de ; pek Türkçe'nin altına düşmeyecektir bundan sonra..Türkçecilere bu kendi varsayımlarına dayanarak geçmiş olsun diyorum ve hepimiziin şansı bol olsun.)

evet bu sistemin degismesi lazim.okul birincisi 224 puan aliyorsa ben ona okul birincisi demem.ezber yapip yazililiarda kim bilir kopya cekmis bir adama buyrun size ozel kontenjan hazirladik demek ne kadar dogru.milletin hakkini yiyorlar.tamam 224 puanla girdi o bolume.peki o kafayla o okulu bitirebilecek mi.bence hayir.herkes hakkettigini bulacak elbet birgun

• quote:

quote:

kinaye yapmamıştım, samimi olarak saygı duyduğumu söyledim
    ne istediğini bilen insan sayısı az günümüzde.. tebrik ederim.
    iş kesinlikle öğrencide bitiyor dediğin gibi.

Kinaye yaptığını düşündüğüm için yazmadım

Öğrenmek istedikten sonra ben hocayı en son bilgi parçacığına kadar sömürebilen bir insanım:)Zaten ham puanım itü makineye çok rahat yetiyordu.(Neredeyse bölüm 1.'si olana yakın).Öss sistemi yüzünde Marmaraya gittim.(İtü olsa marmara ingilizce olmasına rağmen itüye giderdim).

Girdik sonuçta...Şimdi sıra bitirmekte.Girmekten daha zor makinacılar için:)

Bu arada sen hangi bölümdün???Marmara makina hakkında farklı insanlardan da bilgi almak isterim:)

• quote:

Orjinalden alıntı: ****

quote:

224,871

evet bu sistemin degismesi lazim.okul birincisi 224 puan aliyorsa ben ona okul birincisi demem.ezber yapip yazililiarda kim bilir kopya cekmis bir adama buyrun size ozel kontenjan hazirladik demek ne kadar dogru.milletin hakkini yiyorlar.tamam 224 puanla girdi o bolume.peki o kafayla o okulu bitirebilecek mi.bence hayir.herkes hakkettigini bulacak elbet birgun

Ne bileyim mesela okul 1.si yerleşecekse taban puanından atıyorum en fazla 10 puan düşükse falan yerleşsin. Resmen haksızlık, başka bir şey değil.

• quote:

224,871

böylesini ilk defa görüyorum
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.