Şimdi Ara

ÖSS 2008 Taban Puanları Açıklandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
9.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cogu bolume bakiyorum 2 yilliklara bos yok ki
  • 2 puanla egeyi
    4 puanla yıldız bilgisayarı kaçırmışım.

gerçi bunlara girsem çok sevinemezdim kıbrıs da olsa odtüde okumak istiyordum çünkü.

daha kötüsü bölümüme 1. olarak girmişim ki evdekilerin dırdırı 5 sene bitmez şimdi başarısızlık kabul görmez bu saatten sonra
  • bilseydim dandik bir okula gidip okul 1. olurdum. barajı zar zor geçiyo ama iyi bir okula yerleşiyor. oh ne güzel
  • Bu 1.lik kontenjanı olayı çok fena.Anadolu Lisesi'nde 1. olamıyorsun kolay kolay tabii ki.Bu kadar büyük fark olmaması lazım...
  • Bu öss de tavan puan kaç ya?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertanak

Marmara edebiyat öğretmenliği yerleşen en düşük okul 1.'si
    224,871
    Genel kontenjan en düşük 339,381
    bu adam kaç yüzbininci oldu acaba :) bu puanla orayı hak ediyor mu?
    Böyle bir puan alan adam nasıl okul birincisi olur ? Ne güzel sistem .

Ben aynı şehirde türkçe öğretmenliği okumak (4 sene ) yerine , edebiyat öğretmenliğini yazdığım için ( 5 sene ) onu kazandım.
    Ama son birkaç kpss'de Türkçe Öğretmenliği atamalarının beklenenden çok düşük olması nedeniyle doğru bir karar vermişim galiba.Gerçi 5 sene sonrası ne olur belli olmaz. ( Bu sene de ağustos atamaları için Kpss Türkçe baraj 80 , Edebiyat 60 ) Herkes Türkçe'ye yüklenince , en kötü üniversitelerde bile Türkçe bölümü harıl harıl açılmaya devam ettiği ve liselerin süresi deuzadığı için sanırım en azından Edebiyat Öğretmenliği Kpss'de ; pek Türkçe'nin altına düşmeyecektir bundan sonra..Türkçecilere bu kendi varsayımlarına dayanarak geçmiş olsun diyorum ve hepimiziin şansı bol olsun.)

Sanırım bu yarımağanın sistemin azizliğine uğradık dediği olay olsa gerek hani şu sorumluluk sınavlarına girip okulda mezun vermeyince 1. olanların olduğu olay neyse diyecek bişey yok burası Türkiye

• 2 yıllıklarda boş yer yok hayallerim suya düştü.Herkes bir yere girmiş yangından mal kaçırır gibi kim nereyi kaparsa girmiş.4 yıllıklarda gözüm yok ama puanlar düşmemiş 2 yıllıkların böyle olacağını tahmin etmemiştim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

2 yıllıklarda boş yer yok hayallerim suya düştü.Herkes bir yere girmiş yangından mal kaçırır gibi kim nereyi kaparsa girmiş.4 yıllıklarda gözüm yok ama puanlar düşmemiş 2 yıllıkların böyle olacağını tahmin etmemiştim.

evet kardeşim benimde yükseklerde gözüm yoktu.ama gelgörki boş yer yok işletme pazarlama sağlık bölümleri hepsi dolmuş.6 bin boş yer var diyorlar nerde varmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: demonsaider

Bu öss de tavan puan kaç ya?

Anadolu öğretmensen 400'ü bile geçebilirsin.Tübitağın verebileceği ek puanlar var.Sonu yok yani.
  • quote:

224,871

Ben aynı şehirde türkçe öğretmenliği okumak (4 sene ) yerine , edebiyat öğretmenliğini yazdığım için ( 5 sene ) onu kazandım.
    Ama son birkaç kpss'de Türkçe Öğretmenliği atamalarının beklenenden çok düşük olması nedeniyle doğru bir karar vermişim galiba.Gerçi 5 sene sonrası ne olur belli olmaz. ( Bu sene de ağustos atamaları için Kpss Türkçe baraj 80 , Edebiyat 60 ) Herkes Türkçe'ye yüklenince , en kötü üniversitelerde bile Türkçe bölümü harıl harıl açılmaya devam ettiği ve liselerin süresi deuzadığı için sanırım en azından Edebiyat Öğretmenliği Kpss'de ; pek Türkçe'nin altına düşmeyecektir bundan sonra..Türkçecilere bu kendi varsayımlarına dayanarak geçmiş olsun diyorum ve hepimiziin şansı bol olsun.)

Bu gerçek mi? Daha önce hiç böyle bir şey duymadım.Okul birinciliği en fazla 1-2 puan avantaj sağlar benim bildiğim.

• Sayın cardiacus , bir de buna bakınız [:)
    Bolu Okul Öncesi Öğretmenliği
    Genel Kontenjan En Küçük Puan 330,427
    Okul 1.'si 195,948
  • quote:

Orjinalden alıntı: cardiacus

quote:

224,871

Bu gerçek mi? Daha önce hiç böyle bir şey duymadım.Okul birinciliği en fazla 1-2 puan avantaj sağlar benim bildiğim.

1011053 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği EA-1 52 52 330,427 363,714 195,948 206,674

ilk sayfada var buna bak okul birincisiymiş.pabucumun okul birincileri

• bakılmıyor ya biri osmangazi uluslar arasına bakabılır mı
  • 339,4 yada 329 kusur puan alan biirileri kaçıncı oldu nerden öğrenebilirim yada bu puanları alanlar kaçıncısınız say2?
  • quote:

Orjinalden alıntı: deadboy2

bakılmıyor ya biri osmangazi uluslar arasına bakabılır mı

biri bi yardım etse
  • quote:

Sayın cardiacus , bir de buna bakınız [:)
    Bolu Okul Öncesi Öğretmenliği
    Genel Kontenjan En Küçük Puan 330,427
    Okul 1.'si 195,948

İlginç.Bu puanlamayı ben pek anlamadım.330 ile 195 puan arasında dağlar kadar fark var.Bu daha önceki yıllarda da mı böyleydi yoksa bu yıla has bir durum mu?
  • quote:

quote:

bakılmıyor ya biri osmangazi uluslar arasına bakabılır mı

biri bi yardım etse

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler EA-2 41 41 311,020 325,463
  • quote:

Orjinalden alıntı: godfather09

339,4 yada 329 kusur puan alan biirileri kaçıncı oldu nerden öğrenebilirim yada bu puanları alanlar kaçıncısınız say2?

15500 civarıdır.Benim 341.7 idi ve 13900'düm.1 puan ortalama 800 kişi etkiliyor.
  • sözelde puanlar artmış
  • 16000 kusür heralde 339 civarı peki 335 ve 329 alanlar kaçıncı bilen olan duyan var mı lütfen
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.