Şimdi Ara

Orta sınıf telefonlara süper güç takviyesi: MediaTek MT6595 işlemcisini inceledik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yine harika bir video ortaya çıkmış tebrikler abi seni seviyoruz... :)

• Bir ara bu işlere kafa yorayım dedim beynim yanıyordu az kalsın. Aslında bu sistemler ne kadar karışık ve detaylı bilmiyoruz. Gidiyoruz 600-700 liraya cihaz alıyoruz ama aslında o aldığımız cihazın içerisinde neler saklı nasıl bir teknoloji var. Bi keresinde android kaynak kodunu indirmiştim bi telefonun yüzlerce satır binlerce dosya insan gerçekten hayret ediyor. Tabi bunun bu konuyla alakası yok pek ama bu konudaki de çipsetin çekirdeği birde off yine yandı beyin.
  • Super inceleme tebrik ederim.

Merak ettigim MT6595 Thermal throttling konusunda ne kadar basarili. (Eger videoda anlattiysaniz ve anlamadigim icin bi daha soruyorsam rezil oldum demektir :))))

• Erdi Bey elinize dilinize Sağlık güzel bir video olmuş, çok bilgilendirici ben bu aralar
    64BIT MT6752 işlemcisini çok yakın takibe aldım hem 64BIT oluşu hemde iyi bir grafik işlemci birimine(mali T760)sahip oluşu beni çok heyecanlandırıyor umarım MT6752 içinde bir video hazırlanır.

• Oncelikle video icin tesekkurler Erdi Bey.Videonuz cidden bilgi patlamasi yasatiyor insana.Son cumlenize "belkide cihazin yazilim tam olarak donanimdan istifade edemiyordur" kesinlikle katiliyorum.Meizu cidden saglam yazilim yapan,ureten bir firma ki cihazin yag gibi aktigi herkesin malumu android'e ragmen.Bu skorlarin gunluk kullanimda kendini gosterememesinin sebebi Mediatek'tir.Mediatek urettigi mobil islemcilerin kaynak kodlari mi diyeyim aklima gelmedi pek paylasan bir firma degil malumunuz.Bu sorundan ADD 2014 Ankara'da General Mobile genel muduru bahsetmisti.Adamlar pek dost canlisi degil o yuzden tam olarak optimize edilemiyor.Sevgiler, saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Markus Schulz -- 12 Şubat 2015; 22:31:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk defa video oldugu halde sadece yaziyi okudugum bir haber..
    Piyasayi domine etmeye calisan koca firmalara kafa tutan firma olarak mediatek ve bu tarz haberleri reklam vs almadiginiz halde yayinliyorsaniz size koca bir alkis...

• erdi kardeş.28nm eski nesil işlemci hakkında video yapmanız enteresan geldi.bu iphone 6 plus ı çıktıktan 7 ay sonra incelemeye benzemiş.

yukardaki arkadaş bahsetmiş.mt 6752 mali t760 kombinasyonu ile çıkmış.bunu incelemek bugün için daha mantıklı olsa gerek.meizu m1 note da kullanmışlar.

http://www.gsmarena.com/meizu_m1_note-6890.php
  • Mükemmel bir inceleme ve arşivlik bir yazı olmuş. Teşekkürler...

• mediatek'in 6732, 6735, 6752, 6795 işlemcileri söz sahibi olur artık. yavaş yavaş jiayu, zopo gibi firmalar kullanmaya başlamış.

• MediaTek kaynak kodlarını hala paylaşmıyor değil mi? En son paylaşmıyordu diye hatırlıyorum.

Hala paylaşmıyor ise bu işlemcinin de, bu işlemciyi kullanacak telefonların da en büyük handikapı gene MediaTek firması demektir..Yazılım desteği olmayınca ekonomik ve performanslı olduğu kadar ömürlü olmuyor maalesef..

• mx4 pro daha alınır duruyor.3gb ram mali t628 exynos 5430

http://www.gsmarena.com/meizu_mx4_pro-6815.php
  • erdi bey bilgilendirme için teşekkürler. hiç gündemimde olmayan bir platformu sizin sayenizde alınabilirler listeme dahil ettim. merakla beklediğim asus zenfon 2 deki intel z3580 (64 bit) için ne düşünüyorsunuz. gerçekten nasıl bir platform olduğunu çok merak ediyorum ve asus zenfone 2 nin tanıtımından sonra da birçok kişinin yakından takip ettiğini sanıyorum. bildiğim kadarıyla 22nm ile üretilmiş. işlemci detayları için böyle bi video istesek çok olur muyuz:)

• erdi bey a dan z ye farklı işlemcilerin artı ve eksilerini nası öğrenebiliriz mesela güç tüketim değerleri güncelleme durumu rom atılıp atılmaması vs.. kısa ve öz olarak ..

• Video tam 11 saniye yüklendi tamamen, illuminati :D

• Guzel inceleme olmus

• Mtk candir

• Erdi Bey kolay gelsin bir sorum olucakti...

Son zamanlardaki incelemelerinizde veya diger tip vidolarinizda bu fon müzigini kullanmaya başladiginizi görüyorum ki bu benimde diger kullanicilar gibi dikkatimden kaçmadi ve hoşumada gitti bu sirf ritimlerden oluşan parçanin adini bahşederseniz memnun kalicagim...elinize saglik....

• güzel çalışma olmuş elinize sağlık

• Mediatek kaynak kodlarını meizu ile paylaşmış demişti birisi. Yani meizu'ya kıyak çekmiş.

• MediaTek işlemcileri nedense ben çok tutuyorum. Rekabette altta kalmasından mı bilmiyorum fiyatları hep uygun oluyor MTK işlemcili cihazların. Yaygınlaştığına göre bundan sonra MTK'lı cihazlarda sürücü endişesi de yaşanmayabilir. Yani MTK aldım güncelleme yok uygulama ve oyun desteği kısıtlı sorunu kalmayacaktır. Fiyatlar aynı kalırsa tabiki. Kalmaz herhalde. Android'de seçenek çok. Ucuz olanını arama hakkımız var.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.